Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Olyanok, akinek 3 évesen nem...

Olyanok, akinek 3 évesen nem beszél a gyereke?

Figyelt kérdés
Az enyém 3 éves múlt februárban. Alig beszél, gond van az evéssel és szobatisztasággal. A többit privátban megírom. Van valaki, aki hasonló helyzetben van/volt?

#beszéd #autizmus #megkésett fejlődés #pervazív fejlődési zavar
2020. máj. 17. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, írj nyugodtan.
2020. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is írhatsz.


Röviden: a kislányom beteg lett születése után (májbetegség)

3 éves szülinapja előtt 2 hónappal szólalt meg. Előző héten még csak ciklizált (dajdajdaj stb).

Én 20 hónaposan vittem szakértői bizottság elé, és kapta a korai fejlesztést. (beszédindítást)

Mivel 7x feküdtem vele kórházban, azt mondta a fejlődésneurológus,hogy ettől is fejlődik lassabban.


3 éves volt, hogy felvették bölcsibe, szinte 1 hét alatt megszólalt.

Mondta a gyógypedagógus, hogy hordhattam én akármilyen fejlesztésre, a gyerekközösséget nem pótolja semmi...!

Otthon csináltuk a tsmt-t.

Rengeteget zenéltünk, plusz kapott zeneterápiát is a kórházban.


Most 4 éves. Azon kívül, hogy nem hivatalosan már van egy autizmus diagnózisa, semmi baja nincs. Okos, cserfes kislány :))))

Ha bármire kíváncsi vagy, írj!


Sokmindenen túlvagyunk, jártam vele Budapestre (SOTE1), Miskolcon, Debrecenben, és Nyíregyházán (itt lakunk).


Küzdöttem a bölcsiért több, mint 1 évig(!), mert beszéd nélkül, pelenkásan nem akarták felvenni.


Mire megszólalt, kiderült, hogy rengeteg verset, mondókát tud (pl Bóbita című könyvet majdnem végig..)

2020. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A fiam 2 hónap múlva tölti a 3at, folyékonyan beszél, viszont nem “jól”. Meg van késve a beszéde, mert nem jól használja a ragokat néha és sokszor nem érthető, amit mond. Szobatisztaságra való hajlandóság 0, és az evéssel is vannak “furcsaságai”. Sok helyen voltunk már, ha gondolod írj és beszéljünk :)
2020. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Lányom megkésett mozgásfejlődésű (még mindig), megkésett beszédfejlődésű (volt), 3 év 8 hónaposan lett szobatiszta, de nem autista, bár a neurológus állandóan be akarta magyarázni és szakértői bizottság elé küldeni, de a pszichológus lebeszélte, jól tette. Nyáron lesz 5 és okos, ügyes, bár borzasztóan nehéz gyerek. Figyelemzavar sanszos, érzelmeit egyáltalán nem tudja kezelni, előbb ordít, minthogy beszéljen, rengeteg türelem kell hozzá. Ha rossz pedagógushoz kerül, leírják. Ha jóhoz, aki képes hogy megnyíljon neki, áradoznak.
2020. máj. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, és próbálok mindenkivel beszélni, aki itt felajánlotta.


Kedves 3-as, mi majdnem itt járunk, de csak szavakat mond, azt sem túl sokat.


Minden más ugyanez....


Köszönöm és türelmet kérek, ha lassabb vagyok. Nem számítottam ennyi segítségre, és ez nagyon biztató. Köszönöm mindnyájatoknak:-)

2020. máj. 18. 09:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. Miért vagyok lepontozva??
2020. máj. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
@2: biztos, h nem mi pontoztunk le, max vmi értelmes erre tévedő... Amúgy mi egy-masfél éve.mar beszéltünk privátban, hasonló probléma kapcsán, a lányaink egyidősek :) (1.)
2020. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, a zene tényleg jó, én sokat éneklek a lányomnak, jobban érdekli, mintha szimplán csak beszélek hozzá!
2020. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Kettes!


Én sem pontoztalak le.....komolyan, olyan primitív pár ember. Hadd ne küldjek fotót, de nálam zöld pipa ment és próbálok is válaszolni.


Sajnálom, milyen primitív emberek vannak!

2020. máj. 18. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!