Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nem bírom a hisztit tovább....

Nem bírom a hisztit tovább. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves. Kb fél éve kezelhetetlen hiszti és dührohamokkal kűzdünk. Egyébként nagyon okos, teljesen tisztán beszél, kultúrált, cserfes gyerkőc. Felesleges dolgokon robban álltalában pl. nem akar felöltözni, fésülködni, aludni, enni kb semmit, így az egész napunk egy huza vona. Én kérem, ő pedig nem csinálja. Képes fél órát, egy órát is hisztizni, ilyenkor morog is, toporzékol, fetreng. A végére már sokszor bereked. Semmi, de egyszerűen semmi sem használ. Próbálok higgadt maradni, szépen elmagyarázni neki, együttérezni, de nem használ. Meg sem hallgat, sokszor azt kiabálja ne szólj hozzám és őrjöng tovább. Volt hogy elszakadt a cérna, magára hagytam a szobában, had dühöngje ki magát, az sem vált be, a popsira csapás sem, és nála a hideg víz sem működik. Nagyon el vagyok keseredve, nem így képzeltem el a kapcsolatunkat. A védőnő szerint ez a dackorszak, de nem ez más... sokszor éjjel is felriad és kiabál magán kívül ellenkezik, hogy nem akarja, alig nyugszik meg. Erősen gondolkodom egy gyermekpszihológuson, de nehéz jó szakembert találni. Felesleges stressznek pedig nem akarom kitenni. Ez így nem mehet tovább kikészülök idegileg, nem ismerek magamra. Mit tegyek?

2020. jún. 3. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Etelerzekenysegre teszteltetek mar? Glutenra es tejfeherjere dietaznek elso korben.


A masik, ami az idegrendszert erzekenyen erintheti a kepernyonezes. Mennyit nezi egy nap, es miket?


Ismered Kurcinka: Eleven kolykok c. konyvet? Nagyon jo, nekem rengeteget segitett. Ezen kivul nagyon tudom ajanlani a Pozitiv fegyelmezes c. konyvet, illetve a Beszelj ugy, hogy erdekelje 2-7eveseknek (kek verzio, van egy zold is, az nagyobb gyerekekhez van) cimu konyveket.

2020. jún. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ételérzékenységgel, hogy függhet össze? Nincs ilyen jellegű probléma a családban és eddig semmi ilyesmi tünet nem volt, kiütések, foltok, hasfájás, hasmenés gondolom akkor valaminek mutatkoznia kéne.

A tv, telefon nagyon ritkán kerül elő, ha mégis "normális" meséket néz Bing, Bori, Caillou ezeket szereti. Max napi 3 rész, de van, hogy hetekig semmi. Elfoglalja amúgy magát, imádja például a szerepjátékokat.

A könyv ajánlásokat köszönöm, megnézem őket. Nem olvastam egyiket sem.

2020. jún. 3. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

#1 nagyon jókat írt!

Esetleg ha módodban áll, nézesd meg TSMT terapeutával, lehet, talál valami kis gubancot, ami könnyen kezelhető. Kis eltérés is tud élhetetlen mindennapokat okozni.

A gyerekpszichológust egyelőre hagynám. Ő még kicsi, így nem is igazán vele foglalkozna, hanem veled. De nem pozitív értelemben. Csak még pocsékabbul éreznéd magad tőle, igazi inkompetens és mérgező anyának, akivel nagyon pórul járt szerencsétlen gyereke. Miközben könnyen lehet, sőt, valószínű, hogy a hiba nem benned, hanem a gyerek idegrendszerében van.

2020. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Az én fiam is pont ilyen volt ennyi idősen, sőt már korábban is. ADHD és idegrendszeri éretlenség lett a diagnózisa. Ne pszichológushoz vidd, ők nem sokat tudnak vele kezdeni. Én a nevelési tanácsadóba vittem (most pedagógiai szakszolgálat a neve).
2020. jún. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy amúgy ha nem ez van teljesen jól elvagyunk. Kb mintha a barátnőm lenne, teljesen jól eltudunk beszélgetni. 2 éves kora óta folyékonyan beszél, nem pösze, nem selypít, nem raccsol semmi...sokat játszunk, nevetünk, van, hogy ő poénkodik, okos, értelmes nagylány. Szerintem a korához képest agyilag fejlettebb. Mindent megért, sokat segít a maga kis módján, alkudozik, kér, megköszön, tényleg mindent tud. De ilyenkor mikor bekattan, akkor csak a nem és nem és nem, bármit mondhatok, ha kérem, ha könyörgök, ha zsarolom, ha fenyegetem az övé az utolsó szó és kész. Ha megnyugszik utána ugyan az a szófogadó, értelmes, okos kislány mintha semmi sem történt volna. Próbálom sokszor ilyenkor felhozni neki, hogy akkor beszéljük meg, miért csinálta, mire volt jó a hiszti, de mintha meg sem hallaná, mosolyog és tereli a témát, nem válaszol.
2020. jún. 3. 23:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 és 2.5 éves kora között volt egy nem korszak.Konkretan mindenre nemet mondott, csinálni is mindennek az ellenkezőjét csinálta.Mondjuk ilyen fetrengős hiszti nem volt ,de idegileg strapálta az embert rendesen.Lehetséges hogy nálatok most ez a nem korszak jött el.Védőnőt, gyerekorvost megkérdezném mielőtt bármi rosszra gondolnék vagy vinném valamerre.
2020. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden gyerek, ő is valószínűleg próbálkozik, hogy meddig mehet el. Mik a határok. És bizony, ha a szülő beadja a derekát, a gyerek úgy érzi, nyeregben van. Ha teljesen egészséges, és nincs semmi baja (nem SNI-s, meg hasonló), akkor egyszerűen nem kell figyelni a dühkitöréseire. Mivel minél nagyobb figyelmet kap, annál jobban fogja produkálni magát. Ha rájön, hogy nem működik, akkor abba fogja hagyni.

Öcsém anno csak kétszer produkált ilyesmit (egy alkalommal a postán hasra vágta magát és ököllel ütötte a követ), de amikor, hogy nincs eredménye, abbamaradt az egész. Nem volt buta gyerek, nem jött be a dolog, így nem is hisztizett többet.

2020. jún. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Sok minden állhat a háttérben, az élettörténetetek, anamnézis sokat segíthet, nem beszélve a fizikai behatásokról (pl az elektroszmog, mostanság vezetik be sajnos az 5g-t, de vehettek maguknak a szomszédok wifi-t, sok országban már be van tiltva a wifi sulikban, ovikban). A dackorszak sem kizárt, bár ha közel 3 évesen kezdődött nála -ha egyáltalán erről van szó-, akkor általában amiatt alakul ki, hogy túlzottan szófogadóvá neveltétek, nem lehetett saját választása általában, és/vagy egyéb okokból megfelelési kényszere lehet. A trauma sem ritka kisgyermekkorban, esetleg amiről nem tudtok, pl vigyázott rá más? Abúzus sajnos nem ritka, a pszichológusi statisztikák szerint. Egyszóval sokat kellene tudni rólatok a megfejetéshez, és még az se feltétlen elég, mert amikor nem voltál vele, trauma is érhette.


A legegyszerűbb, ha szakember játszik a gyermekeddel, és megfigyeli közben. Vidd el Pedagógiai Szakszolgálatra, ingyenesen megnézik pszichológusok, ahogy játszik és véleményt mondanak.

2020. jún. 5. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem történt vele valamilyen érzelmi trauma al elmúlt időszakban?
2020. jún. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ételérzékenységgel, hogy függhet össze? Nincs ilyen jellegű probléma a családban és eddig semmi ilyesmi tünet nem volt, kiütések, foltok, hasfájás, hasmenés gondolom akkor valaminek mutatkoznia kéne."

4. vagyok, az én fiamnál sem volt semmi különösebb jele ételérzékenységnek. Aztán elvittem egy szakorvoshoz, aki kivizsgálta, és kiderült, hogy érzékeny a tejfehérjére, kisebb mértékben a gluténra is kijött. A cukor, finomított szénhidrátok esetében már rég észrevettem, hogy először felpörgeti, aztán agresszív lesz (szerintem a vércukra miatt, de ez irányban még nem mentünk vizsgálatokra). Úgyhogy van köze a táplálkozásnak az idegrendszeri problémákhoz, én is tapasztalom (még magamon is). Vitaminokat is érdemes pótolni, mi szedünk magnéziumot, D-vitamint, B-komplexet, cinket. Ha nagyon válogatós a kislányod, könnyen lehet, hogy egyes tápanyagokból eleve túl kevéshez jut, ha pedig érzékeny is valamire, amit gyakran eszik, még az se szívódik fel úgy, ahogy kellene.

2020. jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!