Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnek hogy segitsem...

Pop Erzsebet kérdése:

Mit tehetnek hogy segitsem Aspergeres kisfiamat?

Figyelt kérdés
8 eves kisfiamrol most derult ki, hogy Aspergeres. Sok olyan szokasa van amibol nem akar engedni pl meg van az o helye az asztalnal es a kocsiba, oda nem ulhet senki, az ajtok mindig be kell legyenek csukva, nem birja a labakat- mezitlab nem lehet senki, es ami a leg aggasztobb, a csaladon es az iskolan kivul( a tanito nenivel es a kollegakkal beszel) nem beszel senkivel.Ragaszkodik a napi rutinjahoz. Mit tehetnek hogy segitsek neki? Aspergeresektol kerdeznem, vagy olyan szuloktol akinek van Aspergeres gyereke- milyen aspergerrel elni? Mit gondol, erez stb...
2018. ápr. 4. 07:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is vidd feljesztésre - ez nagyon fontos!!!- , másrészt meg ahol nincs komoly ok, ott ne akard megváltoztatni a szokásait.


A napi rutin a legtöbb egészséges embernek is fontos, és ez nem káros szokás.


Nálunk a beszélgetés azért nem ment, mert nem tudta, mit várnak töle vagy hogy kezdjen bele. A feljesztö pedagógus tanácsára csináltunk egy kis fotóalbumot, amit magával visz, ebbe mindig belekerülnek az aznap történt esetményröl pár kép - és ezeket nézve tud róluk beszélni, ami elötte nem ment neki.

Többek közt ezért van értelme a fejlesztésnek, mert a szakembereknek vannak "trükkjei", amivel "meg lehet kerülni" az ilyen problémáakt úgy, hogy a gyereknek se legyen nehéz.

2018. ápr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek el a vadaskertbe.

Nővéremnek ott nagyon sokat segítettek, hogy hogy segíthet a legjobban a fiának. Rengeteg tanácsot kapott.

2018. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez, hogy hogy csak most derült ki?

A helyileg illetékes gyerekpszichiátrián kérjetek segítséget.

A SOTEn vannak foglalkozások.

2018. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most derult ki, mert elozoleg egy masik pszihologusnal voltunk, aki azt mondta, hogy szelektiv mutizmus a diagnozis. Hozza jartunk kezelesre 3 evet. Nem lattam eredmenyt, elvittem egy masik pszihologushoz,igy lett ez a diagnozis. Tesztet is csinaltunk, az eredmeny pozitv.
2018. ápr. 4. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Pszichológus nem diagnosztizalhat autizmust.a területileg illetékes pszichiatriára kell menni.
2018. ápr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Vigyázni érdemes ezzel az Asperger-dologgal, mert az én tapasztalatom az, hogy minden 3. gyerekre rásütik manapság. Ettől még lehet, hogy tényleg Asperger-szindrómás, de állítom neked, ennyi Asperger-szindrómás gyerek nincs, csak a baráti körünkből négyről tudok, ami szerintem kizárt. Ha az én koromban diagnosztizálták volna, tuti beleesünk a férjem és én is, rendmániásak vagyunk, ragaszkodunk a napi rutinhoz, ugyanoda ülünk az asztalnál és a férjem nem beszél idegenekkel, max. köszön, ha mondjuk bemegy egy kisboltba. Bocs, én szkeptikus vagyok és elvinném még 3 másik helyre.
2018. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kisfiadnak segítenek az autistákra szabott eszközök, akkor alkalmazzátok őket nyugodtan. A gyermek vagy rajta van a spektrumon, vagy nincs (de a tesztek alapján rajta van), az állapota ezektől nem rosszabbodik, pont ellenkezőleg.

Bár ugyananúgy Asperger-szindrómás marad, könnyebben eligazodik az életben, és jobban érzi magát.

2018. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!