Hová vigyem szerintetek?

Figyelt kérdés
Kislányom 7 éves. Most megy ősszel iskolába. Múlt hét óta nem tudom mi van vele. Este nagyon elkezdett sírni hogy aludjak vele. Vele is aludtam. Kérdeztem mi a baj de azt mondta hogy úgy érzi meg fog halni. Szinte remegett a félelemtől. A szívem majd meg szakadt. Egyszerűen nem tudom mi baja.Itthon minden rendben. A férjemmel nem veszekszünk jól megértjük egymást. A csalàdban sem történt semmi. Szombaton màr napközben is ràjött ez a roham. Síkitott hogy meg fog halni. Hívjuk az orvost. Nagy nehezen megnyugtattam.Egyszerűen nem értem mi történhetett vele.Az oviról is kérdeztem hogy bàntak vele rosszul, de azt mondta hogy nem.
2020. júl. 13. 19:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
7 éves. Talán csak meg tudod tőle kérdezni, hogy honnan veszi, hogy meg fog halni? Mivel hogy azelőtt nem viselkedett így, neked elég furcsa, hogy ennyire magán kívül van és furcsán viselkedik. Ha jó a viszony köztetek, akkor meg fog nyílni. Csak beleképzelem magam a helyzetedbe, olyan nincs, hogy egy 7 éves eltitkol valamit az anyja előtt, ha különben mindig is jó volt a viszonyuk.
2020. júl. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Többször is olvastam, hogy hasonló tünetek akkor szoktak fellépni, ha a gyermek anyja annak idején gondolkodott az abortuszon.
2020. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem most tudatosulhatott benne, hogy valamikor meg fog halni, belegondolt és megijesztette.


Vagy esetleg látott, hallott beteg gyerekekről, akik nagyon betegek, vagy meghaltak, és nem tudja még ezt feldolgozni, hogy nem csak az idősek halnak meg, és fél tőle hogy vele is ez lesz.

2020. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg sem fordult a fejemben hogy annak idején elvetetem.Másfél évet vàrtunk rà hogy megfoganjon. Nagy szeretettel vàrtuk a férjemmel. Nagyon jó a kapcsolatunk,mindent megbeszélünk.Bízik bennem és mindig meghallgatom. Először szerintem felkerestem a gyermekorvost hogy ő mit javasol.
2020. júl. 13. 20:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami félinformáció okozza a bajt, hallott valamit, vagy valami testműködést elkezdett figyelgetni magán (pl egy kissrácunk elsőben állandóan a szívdobogását ellenőrizte). Próbáld meg akkor megbeszélni vele, amikor éppen nem pánikol. De lehet a gyerekorvos is meg tudja nyugtatni.
2020. júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
3-as egy gyerekben ilyesmi nem tudatosul csak úgy. Ha ez így lenne, hogy fel tudják mérni, hogy mi is az a halál voltaképpen, akkor az összes gyerek, aki a temetésen részt vesz, lelki beteg lenne. Még szoros családtag, pl. szülők esetén sem tudja felfogni a gyerek, hogy a halál a teljes megsemmisülés, az enyészet, stb. Durva lenne, ha a gyerekek ezt fel tudnák fogni úgy, mint a felnőttek. Szerencsére nem. A kérdező anyukát nem igazán értem, miért akarja elvinni a gyerekét a gyerekorvoshoz ahelyett, hogy elbeszélgetne vele, amikor a gyerek éppen nyugis. A gyakorikerdesek lenne, ami utoljára eszembe jut.
2020. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ez pánikroham. Fokozott stressz(sulikezdés), éjszakai felriadás, páni félelem, szívdobogás, esetleg úgy érzi nem kap levegőt, ez a halálfélelem annyira tipikus. Pszichológust neki és nagy beszélgetéseket!
2020. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ennyi idős voltam, nálam is előfordult ez. 40 éves vagyok, de még mindig emlékszem rá. Nem emlékszem, hogy mi válthatta ki. Egy kis ideig tartott.
2020. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
6-os szerintem ebben nincs igazad. A mai napig emlékszem mikor tudatosult bennem, hogy élek, és meg fogok halni. 7-8 éves lehettem, és emlékszem hogy nem tudtam aludni és nagyon féltem. Egy ekkora gyerek már nagyon sok mindent megért, vagy próbál értelmezni a világból, és a halál megijesztheti.
2020. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján pánik rohamjai vannak. Legalábbis, ha én nekem le kellene írnom mit érzek olyankor, ugyan így írnám le. És igen akár a közelgő iskola, helyzet valtozás is kihozhatja. Nekem a gimiben jött ki, egyetemre készültem jó tanuló voltam, egész kiskorom óta azt vártam, hogy erre az egyetemre járhassak. Felvettek és mégis az új élet helyzet kihozta belőlem. A tudat, hogy most más lesz mint eddig. Lehet ez van a kislányoddal is. Nekem a mai napig elő jön új élet helyzetben vagy stressz hatására, a vizsgaidőszak nem egy leányálom így. :))
2020. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!