Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostoha gyerek viselkedéséről...

Mostoha gyerek viselkedéséről mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Adott egy 15 éves gyerek /lány/, aki a párom előző házasságából van, de annyira durván magának való, irígy hogy az már elviselhetetlen és másnak is szemet szúrt! A parom nem beszél vele hiába kérem én meg alig bírom visszafogni magam mikor nálunk van ezt csinálja, leginkább a fél testvérével aki még csak 7 éves és érzi h a 'tesója' milyen vele stb. Nagyon sok dolgot letudnék itt írni,h miket csinál leginkább anyagilag kihasználja a párom. Amikor kicsi volt sokszor vittem moziba, játszóba, vettem neki ruhákat stb, de megbántam, mert ahogy hozzá állnak/az anyjával/ a gyerekemhez az eléggé szomorú. Már nagyon érik bennem h leültetem és beszélgetek vele, bár nem az én feladatom lenne, de nem marad más választásom, mert amikor itt van, vágni lehet sokszor a feszültséget és latom ahogy a gyerekemmel is viselkedik. Azt gondolná az ember h 15 évesen lehetne több esze is. Van még más is aki hasonló cipőben jár?

2020. júl. 31. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk egy két konkrétumot írhatnál, mert így csak te érted, hogy mi is a probléma.
2020. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 Derjaderja ***** válasza:
91%

Hát kéne vele beszélgetni, kamaszlány, nyomasztja valami.

Mi az hogy az anyjával hogyan allnak a gyerekedhez?

Párod mért nem beszél vele?

Fura sztori.

2020. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
93%
Engem nemcsak az anyatigris verziója érdekel, hanem az is, hogy a te 7 éves fiacskád mit engedhet meg magának a lánnyal szemben. Gondolom mindent rá kell hagyni, mert ő a kisebb. Nagyon sok ilyet láttam már.
2020. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 A kérdező kommentje:
Csak egy példa. Kapott egy doboz fagyit a párom hugától, amikor ott volt náluk, eljött hozzánk hozta a fagyit is. Benyitottam a szobájába és akkor látom h eszik valamit és csokis a szája közelebb mentem és láttam h tömi magába a fagyit,sutyiba, nehogy adni kelljen bárkinek is. Itt még nem is szóltam semmit, hanem másnap az apja benyúlt a hűtőbe és kivette a doboz fagyit h szed egy kicsit h eszik, erre odaszalad a lánya h az az övé és azt ő kapta, tehát a párom ne is egyen belőle a ,sajat apja', közben a 7 éves gyerekem is meglátta és mondta az apukájának h ő is kér fagyit, erre meszólal a ,nagylány', félhangosan h már elfogyott és ezzel a lendülettel leült a nappaliba és kétpofára tömte be, úgy h a gyerekem is ott volt. Nem szóltam de nagyon nagyot kellett nyelnem h ne osszam ki. Gondoltam, majd az apja megbeszéli vele. Ami nem történt meg. Hiába kérdezem h miért nem beszélt vele, nem mond semmit! A hab a tortán h este amikor ment haza elővett a hűtőből még egy teli doboz fagyit és hazavitte. Szóval 2 doboz fagyija volt és egy nagy adag irígysége. Ez csak 1 sztori, de sokat tudnék mesélni!
2020. júl. 31. 16:15
 5/90 anonim ***** válasza:
77%

Mostohaanya viselkedéséről mi a vélemény?

15 éves a legrosszabb korban van a mozaikfamilíához.

Hagyd békén,és ne fúrd a kapcsolatát az apjával

2020. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pont abban a korban van, mikor általában minden gyerek a legundokabb.Ha most ülteted le beszélni semmit se fogsz elérni nála, mert kb lecarja, hogy mit beszélsz.Az apját kérd meg, az ő feladata ha te beszélsz vele abból csak még nagyobb balhé lesz, az meg a leírtak alapján nem hiányzik.
2020. júl. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
79%
Vajon miért alakult ki, hogy ennyire kell féltenie amit kap?
2020. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
65%

Mesélj még, mert eddig 1:0 a lánynak.

Ő kapta a fagyit, az övé. Miért kellene megosztania?

2020. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 A kérdező kommentje:
A 7 éves lányom,egyáltalán nem viselkedik bántóan a nagyobbikkal, sokszor nem is mer neki szólni se, h játszon vele v ilyesmi engem kér meg, akkor melyik gyerekkel is van a gond?
2020. júl. 31. 16:19
 10/90 A kérdező kommentje:
Ja értem, tehát ha az én gyerekem kap vmit akkor azt vele ne ossza meg és irígykedjen ez lenne a helyes megoldás? Gratulálok annak aki ezt így gondolja, remélem ha lesznek gyerekeid azok is irígykedni fognak egymásra!
2020. júl. 31. 16:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!