Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mostoha gyerek viselkedéséről...

Mostoha gyerek viselkedéséről mi a vélemény?

Figyelt kérdés
Adott egy 15 éves gyerek /lány/, aki a párom előző házasságából van, de annyira durván magának való, irígy hogy az már elviselhetetlen és másnak is szemet szúrt! A parom nem beszél vele hiába kérem én meg alig bírom visszafogni magam mikor nálunk van ezt csinálja, leginkább a fél testvérével aki még csak 7 éves és érzi h a 'tesója' milyen vele stb. Nagyon sok dolgot letudnék itt írni,h miket csinál leginkább anyagilag kihasználja a párom. Amikor kicsi volt sokszor vittem moziba, játszóba, vettem neki ruhákat stb, de megbántam, mert ahogy hozzá állnak/az anyjával/ a gyerekemhez az eléggé szomorú. Már nagyon érik bennem h leültetem és beszélgetek vele, bár nem az én feladatom lenne, de nem marad más választásom, mert amikor itt van, vágni lehet sokszor a feszültséget és latom ahogy a gyerekemmel is viselkedik. Azt gondolná az ember h 15 évesen lehetne több esze is. Van még más is aki hasonló cipőben jár?

2020. júl. 31. 15:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 A kérdező kommentje:
Hiába mond neki bármit, nem érdekli, mert ő azt élvezi, ha keresztbe tehet nekünk. Ő ilyen tipus. Akkor mit is várhatok a gyerekétől? Én nem tudom, de a mostani gyerekek vhogy máshogy élik meg a kamaszkort, én nem mertem volna soha úgy viselkedni ahogy ő teszi! Nem voltam problémás kamasz! A férjem se volt az! De nem fogom hagyni mostmar. Volt már h helyre tettem és bocsánatot is kért, tehát teljesen tisztában vele hogy mit miért csinál és az nem helyes,úgy látszik megint érik a dolog, hogy beszéljek vele! Mert a szülőkre hiába is várok!
2020. aug. 1. 11:11
 42/90 anonim ***** válasza:
82%

Kegyetlen, hogy az apja annyira ki van éhezve, hogy egy ilyen nőt maga mellett tart.


Rosszindulatú vagy, a gyerekben csak a hibát keresed, hogy az anyja és a párod viselkedését megbosszulhasd rajta. A te gyerekeddel nem korrektek a felnőttek? Te sem leszel az ő gyerekükkel!


Húzz ki ebből az egészből, nektek és nekik is jobb lesz!


Tudod miért nem voltál problémás kamasz? Mert felnőttként sem veszed észre, hogy nem nyíltan, hanem aljasan hátulról pusztítod a körülötted állók lelki világát.


LÉPJ KI EBBŐL!

2020. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:
Te mar csak tudod, hogy miért nem voltam problémás kamasz! A férjem akkor vilagosodott meg amikor szétment a volt feleségétől. Vszínű nem véletlen h nem vele, hanem velem él együtt!! És a volt asszony a mostani pasijától is elköltözött és inkább külön vannak együtt, ha érted! Biztos ez sem véletlen! Aki itt aljas és hátulról kavargat és teszi tönkre 2 féltestvér kapcsolatát, az nem én vagyok ám, nem én hangolom a 7 éves gyerekemet a 15 éves ellen! Nem az én 7 éves gyerekem írigykedik a másik gyerekre! Aljas módon ahogy ezt Te nevezed!
2020. aug. 1. 13:47
 44/90 A kérdező kommentje:
Akik itt engem szapulnak, azoknak biztos normális dolog ha egy 15 éves irígy egy 7 évesre, annyira h fel sem köszönti a szüli-és névnapján, de karácsonykor sem mondja neki h boldog karácsonyt! A 7 év alatt egyszersem! Nem fogom megsimizni a buksiját h helyes, ezt így kell csinálni! Pedig a 7 éves gyerek nem tett ellene semmit, hogy így érezzen, ellenben az anyja igen! Na most akkor őt is lehet szidni, hogy hogy lehet ennyire aljas, mert a családban mindenki tudja h az és nem rám mutogatnak!
2020. aug. 1. 14:04
 45/90 anonim ***** válasza:
73%

Persze hogy nem, ezeket egyszer sem mondtam!


Tudod mit csinálsz te? Szidod az exet, szidod a volt férjed, szidod a gyerekét!


Bosszút állsz a nagyobb gyereken, felnagyítod a dolgait, felhánytorgatod a kisebb gyerek részére elkövetett felnőttek által okozott sérelmeket, ezek miatt meg a hasonlít az anyjára szöveggel cseszteted azt a nyomorult ártatlan gyereket, akinek annyi a "bűne", hogy nem akarta megosztani senkivel a saját ajándékát!


Annyira túltolod, hogy vérlázító! Mit keres ott a magának való címke? Utálod azt a gyereket olyan dolgok miatt, amik miatt mások nem hogy nem utálnák, hanem büszkék lennének rá! Én büszke lennék, ha a gyerekem ki mer állni azért, amit szeretne, akár felnőttek ellen is. Sok szorongó inkább hagyja, hogy bármit megtegyenek vele, ami szerintük helyes.


Szállj le arról az egészséges, normális, szeretni való gyerekről! Nem kötelező szeretnie sem téged, sem a féltestvérét! Osztozni meg pláne nem a saját ajándékán!


Ha nem szereted legalább ne csesztesd! Istenem az ilyen emberek miatt nem megy a mozaikcsaládosdi! Elhagyta a feleséget, az oké, de ahogy veled bánik a hapsi, az azt mutatja, hogy borzalmasan viselkedő, konfliktuskerülő, irányítható ember(ő is "vétkes", nem csak a te viselkedéseddel szemben fogalmaztam meg kritikát!)


Gondolom egy pancser, akit eddig az ex irányított, most meg te. Kapcsolatfüggő, inkább hallgat és kerül téged, csak vele maradj. Biztos az ex sem szent, sőt.. de az a 15 éves gyerek biztosan az! Ő az egyetlen szenvedő emberke a sztoriban, és az ő szenvedését te okozod.


Ha már érdemben nem tudsz hozzátenni, legalább maradj ki belőle!

2020. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
75%

Nézz már tükörbe! Érzelmileg egy 0 vagy, egy hisztis,elkényezetett gyerek. Pont amit annyira nem bírsz abban a szerencsétlen lányban.

Nincs igazad, fogadd el, ne itt vergődj.

2020. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:
Kíváncsi lennék arra h ha a te 7 éves gyereked megy oda sírva hozzád h anya én is szeretnék fagyit enni, és azt mondja neki a nagytesó h nincs elfogyott és leül a nappaliba és elkezdi betömni magába a fagyit, úgy h a hűtőbe van még egy egész doboz, mert 2 dobozzal kapott és nem képes 1 kanállal adni a kicsinek, akkor is azt gondolod h ez rendben van így?! És gondolom meg is dícsérnéd! Hát gratulálok a felfogásotokhoz!
2020. aug. 1. 14:50
 48/90 anonim ***** válasza:
81%
Tartanék otthon kaját. Akadj már le a nyomorult fagyiról. Neked nem ez a bajod
2020. aug. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
80%

A 7 éves hisztijét nem a nagyobbikon kellene leverni.

Mégse olyan jó nevelés, ha nem érti meg, hogy nem minden közös.

Érdekes, nálunk a 4 éves is megérti, hogy nem kap mindenből...

Borzasztó vagy.

2020. aug. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit kell neki mondani??

Azt, hogy az az Andikáé, Zsuzsi nénitől kapta ajándékba, nem kell adnia, ha most nem szeretne, nyugodtan megeheti egyedül, mert az övé! Pont úgy, ahogy neked sem muszáj mindig megengedni másnak a játszótéren, hogy játsszon a holmiddal, mert te sem mindig szeretnél osztozni! Nem muszáj sosem, de biztosan tudod, hogy néha jó érzés!


Fagyit szeretnél? Az az Andikáé, ő kapta, gyere menjünk, veszek itthonra, mert most elfogyott! Hozzunk többet, hogy jusson Andikának is, mutassuk meg, milyen jó érzés adni! Ha sok van, szívesebben osztozunk, mintha kevés lenne! Nagyon büszke vagyok rád kisgyerekem, hogy 7 évesen ilyen ügyesen tiszteletben tudod tartani más tulajdonát! Reméltem tanultál problémamegoldást ebből az esetből, legközelebb nem azt fogod mondani, hogy adjon más a fagyijából, hanem tőlem kérsz, hogy legyen neked is SAJÁTOD, amit ha SZERETNÉL megoszthatsz, de ha épp nem akarod, akkor sem lesz SEMMI BAJ, megoldjuk máshogy, hogy senki se legyen szomorú!


A te gyereked mindig mindent egy szóra megkap, vagy mi? Az enyém hasonló korú, Ha odajön, hogy Józsika nem engedi játszani a kisautójával, megmondom, hogy Józsika hozta ki, az az övé, akkor játszhatsz csak vele, ha megengedi! Ha nem, találj ki más játékot, gyere játszok veled, legközelebb kihozzuk a tiédet is!

2020. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!