Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet annak a gyereknek, aki 11 évesen nem hajlandó egyedül öltözni és pelenkát hord otthon?

Figyelt kérdés
Fizikai betegség nincs, a teste működik rendesen. Iskolában képes átöltözni tornaórán (hanyagul bár, de képes) és a wc-t is használja. (Kakilásra nem) Otthon azonban a szülőknek kell ráadni mindent, egy cipőt/gatyát/pólót nem képes felvenni. Otthon nem használja a wc-t követeli a pelenkát, a szülők meg ráhagynak mindent, ráadják. “Majd kinövi, későn érő típus” Mindenképp áll valamilyen mentális betegség a hátterben, igaz?
2020. aug. 23. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Regressziónak hívják ezt az állapotot - visszahelyezkedik egy korábbi fejlődési szakaszba. Ennek az oka általában az, hogy a gyerek elakad a jelenlegi életében és eza tudattalan mechanizmus visszaviszi őt oda "amikor még minden jól működött körülötte". Ennek az oka lehet szülők konfliktusa, iskolai nehézségek stb., pszichológust javasolnék
2020. aug. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Már az oviba se engedhették pelenkával.
2020. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
7%
Kislány? Ha igen, akkor a rett szindróma ilyen
2020. aug. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nem, a Rett-sy korábban kezdődik, teljes leépüléssel jár.

1-gyel értek egyet.

2020. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Ja tényleg, ahhoz már öreg, szerencsére.
2020. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#2 Írtam a kérdésben: iskolában, meg anno az oviban nincs rajta pelenka, ott szobatiszta. Otthon viszont visszaáll a pelenkára.

Kisfiú, nem kislány.

Az elsőnek lehet igaza, szülők sosem voltak együtt, apukát csak ritkán látja. Ez lehet a probléma forrása?

2020. aug. 23. 22:03
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

"Ez lehet a probléma forrása?"


Lehet, lehet, de távdiagnózissal egy valódi szakember sem foglalkozik, mi meg (legalábbis én), nem is vagyunk szakemberek e területen.

Szóval irány a pszichológus, méghozzá a valós életben!

Nekem mondjuk nagyon fura, hogy anyuka eddig még nem vitte el. Nem gondolt rá? Ennyire egyszerű lélek?


Illetve:

"a szülőknek kell ráadni mindent"; "a szülők meg ráhagynak mindent"

viszont:

"szülők sosem voltak együtt, apukát csak ritkán látja"


Namost, kérdező, ha te nem a pelenkafétises troll vagy, akkor döntsd már el, hogy a szülők együtt nevelik, vagy az apját ritkán látja, mert a szülők sosem voltak együtt.

2020. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom mikor kezdődött ez a viselkedés, de akkor történhetett valami. Esetleg túl sokat veszekednek a szülők, anyuka kevesebbet figyel rá, mint régen ... ezek csak feltételezések, de érdemes lenne kideríteni, hogy mi állhat a háttérben. A gyerek rendszerint csak a "tünethordozó" , ilyenkor a proléma a családban van
2020. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Milyen pelenkafétises? Beteg világban élünk, ha egy kérdésből ilyenre asszociáltok.

A szülők sosem voltak együtt és igen, ritkán látja a gyerek az apját (havonta egyszer kb egy hétvégére), de olyankor nyilván az apa is öltözteti és ráhagy ugyanúgy mindent, csinálja, amit mond neki a gyerek. Orvoshoz azért nem vitték, hiába javasoltuk többen is, mert ők “normálisak”, a gyereknek nincs baja szerintük. Náluk a pszichológus egyenlő a diliházzal, nem ismerik el a mentális betegségeket. Nekem nincs beleszólásom, rokon vagyok, de nem velük élek.

2020. aug. 23. 22:18
 10/16 A kérdező kommentje:
#8 Éppen ez az, hogy ez a viselkedés mindig is fennállt. Sosem volt 100%-ig önálló, csak az oviban, iskolában. Otthon sosem volt.
2020. aug. 23. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!