Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mentális betegség és gyerekvál...

Mentális betegség és gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Férjemmel még nem szeretnénk gyereket,de minap beszélgettünk a gyerekvállalásról és a kilátásainkról. Az ő nővére kicsi gyerek kora óta mentális betegségekkel küzdött,felnőtt korára súlyos skizofréniát állapítottak meg nála,a 8 éves gyerekénél is mentális problémák vannak jelen. Másik testvére és a férjem,és apósom teljesen egészségesek,viszont anyósommal is igen nagy gondok vannak. Papírja szerint "csak" depressziós,évtizedek óta nyugtatókat,altatókat és kedély javítókat szed,mikor milyen kedve van (orvosa pedig sógor-koma-jóbarát,bármit felír neki)... Rengeteg olyan megnyilvánulása volt és van,amire azt mondtuk,hogy vizsgáltassa ki magát rendesen,mert ez így nem mehet tovább,de ő nem hajlandó,mi pedig nem cipelhetjük be az orvoshoz,hogy igenis valami nagyon nincs rendben vele... Rengeteget nyom a latba saját viselkedése és személyisége,simán mondhatjuk rá,hogy skizofrén,de azt is,hogy kétszínű.Fizikailag senkiben nem tett kárt.Még. Sajnos ez a helyzet! A kérdésem az lenne,hogy ilyen családi háttérrel mennyi lenne az esélye,hogy a mi gyermekünknek is bármilyen pszichiátriai/mentális betegsége lenne? Van itt valaki ilyen családi háttérrel? 30N/33F
2017. nov. 9. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem gondolod, hogy ez szakértőre (genetikusra) tartozó kérdés?
2017. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek el egy genetikai tanácsadásra még a gyerekvállalás elôtt, és az orvossal beszéljétek át az esélyeket, lehetôségeket.
2017. nov. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan nem tudom a választ. Régebben kérdeztem egy pszichiátert, ő azt mondta a mániás depresszióra (nem tudom, hogy konkrétan a skizofréniára mit mondanak), hogy ugyanúgy mint a rák, a hajlam öröklődik. Ennek a betegségnek a környezet és az életminőség is a kiváltója.

Vagy egy genetikust, vagy egy (normális) pszichiátert kérdezzetek meg.

2017. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
A skizofrénia 75%-ban öröklődik, ha az egyik szülő skizofrén. Én amúgy több mentális betegséggel vállaltam gyereket, nem bántam meg, a fiam egyenlőre teljesen boldog, jó kedvű kisgyerek. Ha érdekel a diagnózisaim: atipikus anorexia, depresszió, szociális fóbia, generalizált szorongás, deperszonalizáció, disasszociáció, testképzavar. Terápiára járok, gyógyszert szedek, teljes mértékben funkcionáló felnőtt vagyok :)
2017. nov. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes mentális betegségek öröklődhetnek, nálun ka fél család erősen mutat autista jeleket (bár igaz arról még nem sokat tudnak hogy öröklődik-e vagy nem) de én mindenképp beszélnék egy szakértővel, lehet ti mindketten jól vagytok de a férjed attól még hordozhatja a gént.
2017. nov. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nalunk hasonló a helyzet, és bevallaltuk a gyereket...

depresszió, szem.zavar van jelen a férjem csaladjaba..senki nem tufott rá egyértelmű valaszt adni...

Nagyon csunya ilyet mondani, de a gyerek kihozza az emberből a legjobb, és a legrosszabb énjét . nalunk az addig egeszsegesnek gondolt férjemen is a kimerultsegtol jottek depressziv tunetek, szóval a joisten ne verjen meg erte, en valadztottam, de en nagyon bánom már..es a rettegés bennem van ezek után, hogy vajon a lanyunkban mennyi jön ki belőle..nagyon nehéz megmondom őszintén...😔


Nezd, azt mondom járjatok utána, de a skizofrénia egy öröklődő kórkép, en úgy tudom..

2017. dec. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!