Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet elérni, hogy...

Hogy lehet elérni, hogy legalább megkóstolja az ételt?

Figyelt kérdés
2.5 éves a kisfiam és gyakorlatilag semmilyen főtt ételt nem eszik. Annak ellenére elutasító, hogy együtt főzünk, együtt eszünk, nem nassoltatjuk, az ebéd előtti 3 órában csak innivalót kap, és nem csinálunk feszültséget az étkezésekből (nem veszekszünk,nem büntetjük). Hiába nem adunk mást, mint, amit az ebédnek szánunk, inkább nem eszik. Próbáltuk jutalommal motiválni ("ha megkóstolod, kapsz finomságot"), de inkább lemond a desszertről.

2020. szept. 23. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat alapján sehogy.

Nekem jó evő gyerekem volt eddig.Most már hónapok óta egyáltalán semmit nem hajlandó megenni pár dolgon kívül.Nincs édesség,nincs nasi, nem is volt.Az elmúlt gyenge 3 évébe kb 3x kapott csokit meg ilyesmit, szóval nincs ilyen téren elkapatva.

Próbálkozz esetleg a játékos tálalással, díszes tányér meg ilyesmi,formára vágott szenyó, de az enyémet ezek se hatották meg.

2020. szept. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Meg kell találni azt, amit megeszik és azt adni, az enyém levest eszik, leginkább a levesgyöngyöt, virslit, üres tésztát és mindenféle gombócot, ezeket kapja ebédre váltva,én mindig eszek valami normálisat, kaphat belőle, de nem kell neki, 3 éves múlt.
2020. szept. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Együtt eszik a család? Az a legjobb, és mintha ott se lenne, beszélgessetek. Pár szót az ételről, de főleg másról.
2020. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, írtam, hogy együtt eszünk.
2020. szept. 24. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!