Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SNI-s gyerek szégyellni való?

SNI-s gyerek szégyellni való?

Figyelt kérdés
Az autista/ADHD/down/roma gyerekkel él valaki falun esetleg? Mit szólnak?
2020. nov. 19. 13:37
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
3 éves fiúnkat most kezdjük kivizsgáltatni. Aki tud róla általában azt mondja minek? Nincs semmi baja, csak el van kényeztetve. Örülnék neki ha csak ennyi baja lenne, nem örülnék neki ha bármilyen diagnózist ráaggatnának. Szerintem az csak hátrány. De nem kívánság műsor. És bár rossz érzés hogy valami nem stimmel de nem szégyenlek segítséget kérni. A gyerkőc a fontos, nem számít ki mit gondol.
2020. nov. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
85%

Én értem a kérdést, és sajnos nem a szülő miatt van ez így.

Nekem mindkét gyerekem sni-s. Semmi súlyos, csak figyelemzavar, bár a fiam oviban elég kirívóan is viselkedett, de mára már simán elmegy a többi fiú közt.

Nekem viszont bemagyarázták a tanárok, óvónők, hogy mindenképp vizsgáltassam ki, mert akkor majd milyen jó lesz, mert kap a gyerek fejlesztést. Közben meg leginkább arra számítottak, hogy leírják majd, hogy speciális iskola kell a gyereknek, és akkor szabadulhatnak tőle. Annyira nem súlyos a helyzet, viszont jó nagy öngólt rúgtunk. Fejlesztést nem kapnak (értsem meg, nincs szakember), a kiírt könnyítéseket nem adják meg a tanárok (nem kivételezhetnek vele, ha nem tetszik vigyem már el speciális iskolába, itt ez az elvárt stb)

És ha meghallja akármelyik iskola, hogy be van kódolva a gyerek, akkor nem veszik fel. Jaj, nem diszkrimináció ám. Csak nekik is megvannak a maguk problémás gyerekeik, többre már nincs kapacitás. (Tanártól idéztem.) Közben meg arra nem veszik a fáradtságot, hogy elolvassák mi van leírva a gyerekről. A lányomnak pl. 5 a magatartása.

Jelenleg ott tartunk, hogy a lányom tanárai nem tudják, hogy sni-s. (Igen, kb. ennyire foglalkozik vele az iskola.) És ő maga kérte, hogy anyu, nehogy bemenj, és elmondd, mert akkor mindenki hülyének fog gondolni. Korábbi magyartanára konkrétan letolt, hogy én nem vagyok normális, hiszen fogalmam sincs milyen egy adhd-s gyerek, és az én lányom biztos nem az. (Amúgy én adtam ki az sni-s papírt, nyilván). A matektanár szintén letolt, hogy miért nevelem úgy a gyereket, hogy ő rosszabb, butább a többinél. Nem nevelem úgy! Sőt, pont az volt a szándékom, hogyha valamit nehezebben tanul meg, akkor tudja, hogy nem azért van, mert ő buta, hanem azért, mert neki másképp kéne tanulnia. Ehelyett minden tanár megszól, hogy én fogyatékosnak gondolom a saját gyerekem.

Saját tanulási stratégiákat szépen kialakítgat már, 4-es az átlaga 7.-ben. Szóval én tényleg nem mondom már senkinek, és a következő felülvizsgálaton le is akarom vetetni róla a kódot. Sajnos tudom, hogy ez nem lesz egyszerű. De csak egy bélyeg.

Szóval sajnos az a válaszom, hogy én nem szégyenlem, de nem dicsekedek vele a társadalom, a többi szülő és a pedagógusok hozzáállása miatt.

2020. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Miért kéne szégyelni? Te beteg vagy kérdező? Mi lesz ha elüt az autó és lenyomorodsz?Vajon hogy viselned??Akkor te sem menj kérlek emberek közé égetni magad.
2020. dec. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
A kérdés is bunko
2020. dec. 19. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Ez a kérdező másik kérdése, szerencsére azóta moderálták az oldalról.

2020. dec. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Hehe
2020. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!