Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeketeknel,...

Autista gyermeketeknel, hogyan fejlodott a beszed? Milyen modszer volt hatasos?

Figyelt kérdés
2020. dec. 13. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

3 évesen szólalt meg. (pontosabban 2 hónap volt a szülinapjáig). Akkor mondta ki, hogy anya és lámpa. Előző hónapokban még csak gagyogott (bababa tyutyutyu ilyeneket).


Mivel egyéb betegsége is volt, már 3 hetesen orvosok vizsgálták, a látókörükben volt.


A fejlődésneurológus küldte csoportos zeneterápiára a kórházba két szuper zenepedagógushoz. Azt nagyon szerette, de elkülönült teljesen a többiektől (2 éves kora után volt).


Én elvittem szakértői bizottság elé 20 hónaposan, mert az alapbetegsége miatt felmerült a kezelőorvosában az értelmi fogyatékosság is.

Kapott beszédindítást, mozgásterápiát, és itthon csináltuk a tsmt-t, amíg bírtam, és be nem gyulladt a csípőm... Kb 3 éves koráig.


De hiába hordtuk ennyi helyre, csak nem beszélt.

Az értelmi fogyatékosságot kizárták közben.


Úgyhogy azt mondta a gyógypedagógus, hogy menjen közösségbe.

Mivel teljesen inkontinens volt 3 évesen (se utánjelzés, semmi), ezért bölcsibe került. (a sok korai fejlesztés miatt 15 hónapig tartott, míg felvetettem. A végén a jegyző segített..)


Ott 3 hét után megszólalt.


Ennyi.


Ki tudja, ha nem áll ellen a bölcsi olyan bőszen, (pedig sok helyről volt papírja, hogy mennie kell bölcsibe, plusz dolgoztam is), akkor már sokkal hamarabb megszólalt volna.


Azt mondta a gyógypedagógus, hogy hiába hordom fejlesztésekre, ha nincs közösségben!


Szóval kitudja..


Amúgy a kivizsgálást most kezdtük el magánúton, klinikai szakpszichológussal.


Az ovinál szerettem volna elérni, hogy az ovipszichológus nézze meg, de nem... Az óvónők szerint normális, hogy egy középsős gyerek egész nap az óvónéni mellett áll... És így a Szakszolgálat sem foglalkozil velünk. :(


Ez a mi történetünk. Bocs, ha hosszú lett. 4.5 éves kislányról van szó amúgy.


(a diagnózis amúgy tuti, egyrészt pedagógus vagyok, másrészt már ismerős gyógypedagógus rámondta, hogy autista, ő ezzel foglalkozik, hogy autista gyerekeket diagnosztizál).

2020. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia, es azota hogy alakul a beszede? Jartok még valamilyen fejlesztesre?

Kisfiam 2,5 egy eve jar bolcsibe imad ott lenni pont olyan mint mas gyermek sőt nagyon baratsagos jol eszik jol alszik ott. Csak par szot tud de nem hasznal szinte semmit kommunikal azt mondta a logopedus marmint valaszol h ja vagy nem de nem mindig.. amit en is eszreveszek sokszor mondjuk a nevet stb de nem figyel... rosszul alszik nagyon ejjel, egesznap aktiv.. itt apai agrol sok az autista ugyhogy ha nem fejlodik februarig kapunk beutalot az autizmusra.

2020. dec. 14. 02:33
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Neki onnantól nagyon gyorsan fejlődött a beszéde, ma már szépen beszél.

Fejlesztésre most nem járunk. Indult volna a kórházban fejlesztő torna neki, de a vírus miatt ez elmaradt.

Korai fejlesztést meg csak 3 éves koráig kaphat egy gyerek.

2020. dec. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha szabad némi javaslatot írni (elnézést, hogy nem teljesen idevág), de az állatterápiákról és Ayres terápiáról jó eredményekkel szoktak beszámolni, többek között autisták esetén. Lehet, hogy érdemes volna ebben is gondolkodni.
2020. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia mi van veletek azota?
2022. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! 1ea,3as válaszoló vagyok.


Azóta a lányom 6 éves majdnem (4 nap múlva).

Asperger szindróma diagnózist kapott. 120 feletti az IQ-ja.


Minden dalt, verset, mesét pár alkalom után szóról szóra visszamond, nagyon jó a memóriája, okos kislány.


Biztos vagyok benne, hogy sokat számított az is, hogy első perctől, ahogy megmozdult a hasamban, beszéltem hozzá, meséltem neki, énekeltem. A férjem is beszélt hozzá sokat. Születése után sok mondóka,ének,mese,zene vette körbe.

2022. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!