Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Okozhat TIKKELÉST a TSMT torna?

Okozhat TIKKELÉST a TSMT torna?

Figyelt kérdés
Kisfiamat egy kókler tornáztatta hónapokon át. Olyan ember aki nem is diplomás, és szerintem TSMT végzettsége sincs meg csak elleste valakitől. Gyógyped. asszisztens. Utánajártam és elvileg a Longikidnél csak diplomával lehet elvégezni ezt a képzést. Nos mig jártunk a hölgyhöz elkezdett a gyerek tikkelni. Elég sokszor.Miota nem járunk 70-80%-kal kevesebbet tikkel a feje. Kérdem én vigyem ezek utan máshoz tsmt tornára?
2020. dec. 19. 02:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Első kérdés: ki állapította meg, hogy kell neki tsmt?

Ha nem neurológus, akkor ne vidd sehova.

Egészséges idegrendszernek árt

2020. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
A fiam is járt alapozóra és beszédértési fejlesztésre. Egyszercsak el kezdett tikkelni, szerintem túl lett stimulálva. Jött a nyáriszünet és elmúlt teljesen, most már csak ha nagyon ki van fáradva agyilag, akkor jön elő. Szóval nem biztos, hogy rosszat jelentett nálatok, szimplán lefáradt a gyerek idegileg a stimulálástól.
2020. dec. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Neurológus semmit se mond, soha nem ajánlott fejlesztést. Mondjuk voltunk vagy 3- nál régen egy se mondott semmilyen terápiát, de az állandó orvosa se meg. Azt se tudják állítom mi a tsmt.Én olvastam mindennek utána, mióta megszületett. Nem beszél, értelmileg és fejlődésben elmaradott.
2020. dec. 19. 08:39
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Hány évesen?
2020. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Már 2 éves a gyerek
2020. dec. 19. 08:50
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

"Már", inkább CSAK 2 éves, te pedig orvosnak gondolva magad fejlesztgeted és csodálkozol, hogy visszájára sül el.

A túlstimulálás borzasztóan káros.

2020. dec. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
35%

Ha teheted, a BHRG alapítványhoz vidd el felmérésre, valószínűleg tudnak majd ajánlani tényleg jó tsmt-st is.

Nagyon jól teszed egyébként, hogy viszed magadtól, én is ezt csináltam már az elejétől fogva, és bizony a mostaninál sokkal-sokkal sz*rabb állapotban lenne, ha nem tettem volna. Védőnővel, orvossal, helyi neurológussal meg kitörölhettem a fenekem kb., olyan sötétek.

2020. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

Miért nem mentek neurológusnak, ha ilyen okosak vagytok?

Akinek tényleg kell, azzal foglalkoznak (pl: lányom). A kisebbet viszont eszembe nem jutna elvinni, hiába "nem tankönyvi" ő sem tökéletesen ebben a felgyorsult, túl sok elvárással teli világban, mert csak a piaci alapon tsmt-t tartó kóklerek szerint jó ez az egészséges gyerekeknek is. Durván beleavatkozik az idegrendszeri fejlődésbe.

Annak akinek neurológiailag nem indokolt, nekik csak szervezetlen formában, nem kötött sorrendben szabad a vesztibuláris rendszerre ható gyakorlatokat végezni és csak annyit amit a gyerek igényel.

2020. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

Nos, itt egy rakás tünet szépen összeszedve:

[link]

Nagyon jól teszi, aki ezeket tapasztalva elindul valamilyen irányba! Még akkor is, ha egyes "szakemberek" szerint nem indokolt, mert ezek 90%-a nem probléma, majd kinövi, anyuka hibája, meg amiket még mondani szoktak ostobaságukból fakadóan. Már ha egyáltalán felismerik őket, mert a többségüknek még az is meghaladja a remek képességeit...

2020. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7-:es és 9-es valaszoloknak köszönöm szépen
2020. dec. 19. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!