Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Elmaradt mozgásfejlődésű...

Elmaradt mozgásfejlődésű babámnál semmit nem találtak, hogy lehet?

Figyelt kérdés
Kezdetben a babám nagyon feszes volt, amivel fél évig jártunk Dévény terápiára. Már ott észrevette a terapeuta hogy a forgás nem indul be. 7 hónaposan sikerült hasra fordulnia de csak egyik irányba, hátra még nem fordult át tudatosan, csak atzuhant. Most 8 hónapos, neurológus nem talált eltérést. Lehet egy baba ennyire lusta?? Merre induljunk tovább?
2021. jan. 16. 17:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Szépen kinyomva tartja magát, nyitott tenyérrel körbe kúszik és emelgeti hason a fenekét
2021. jan. 16. 17:09
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Jaj. A feszesség nem lustaság (és ha ellenkezőleg pl: túl laza lenne, az se lustaság lenne). Kialakulhatott pl: méhen belüli kényszertartástól is. Annak pedig csak örülni kellene, hogy nem találtak mögötte neurológiai okot.

Egyébként hova akarsz fordulni? Most teljesen időben van. Körbe-körbe kúszás után nemsokára rájön az előre haladás módjára is majd.

Ha megakad, majd kellhet torna.

2021. jan. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a feszesség fogalmával, lehetséges okaival. Ezzel jártunk Dévényre (1 hónaposan már mentünk, mert második gyerek és azonnal észrevettem hogy gond van), ami azóta meg is oldódott, ezt csak előzményként írtam le. Ezen túl van ez megkésettség, amivel neurológiára küldtek. Nem fordul hátról hasra egyátalán, ez a gondom.
2021. jan. 16. 18:31
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk sem találtak semmi problémát, vagyis a szülésre fogták, de ez csak találgatás, konkrétumot nem tudtunk meg. Többször is voltunk neurológián.


Mi 2 hónapos korától jártunk Dévényre feszesség miatt, 10 hónapos korától TSMT-re is. Ezek ellenére is csak 8 hónaposan kezdett forogni, 9.5 hónaposan kúszni, 13 hónaposan mászni/ülni/felállni és 16 hónaposan indult el. De mára már minden lemaradást behozott, most 26 hónapos.

2021. jan. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom merre laktok de ha pest a környékén biatorbágyon van a pestmegyei korai fejlesztő Surányi Kornél nézz utána a neten sokan dicsérik
2021. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!