Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Liberális nevelés: van erről...

Liberális nevelés: van erről történetek, melynek ti voltatok a tanúja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bizonyára sokan ismerik a 4-6-os villamoson lezajló esetet, melyben egy gyerek rugdosta az idős hölgy lábát. A hölgy meg is kérte az anyukát, szóljon rá a gyerekre, de a nő azt mondta, hogy a férjével liberálisan neveli a gyerekét, tehát nem gátolhatja őt semmiben. Erre a rocker gyerek egy rágót nyom az anyuka hajába, mondván, hogy őt is annak nevelték. Persze volt röhögés...



Én is tanúja voltam egy ilyen történetnek: pár éve a Deák Ferenc tértől nem messze levő szűk Mekiben ebédeltem, ahol egy 4 tagú család ebédelt előttem. A két kisfiú (4-6 évesek lehettek) állandóan rendetlenkedtek. A kisebbik folyton ütögette a szülei fejét a lufival, zavarta őket az étkezésben, még a kaját is ütögette a lufival, de ők nem szóltak rá. Ráadásul hangosak is voltak. Tök idegesítő volt! Az a gyerek az ebédemet is piszkálni akarta a lufival, de elvettem a tálat. Az anyukán láttam, hogy fáradt és ideges volt a két hülyegyereke miatt, az apa meg nem szólt rájuk. A másik gyerek meg a takarítónőt azzal bosszantotta, hogy a földre dobta a krumplikat, az meg zokszó nélkül feltakarította.

Ezt a sztorit elmeséltem egy barátnőmnek, aki kisgyerekes anyuka. Nagyon fel volt háborodva, hogy manapság egyesek liberálisan nevelik a gyereküket. Az ilyen gyerekekből problémás gyerekek lesznek.


2011. jún. 13. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Mekiben udvariasan megkértem volna a szülőket, hogy ugyan már, szóljanak rá a csemetékre, ne az én ebédem kárára sertepertéljenek. Ha meg a villamosos sztorihoz hasonló választ kapnék, én is átmennék gyerekbe, és vidáman kidekorálnám a kis aranyosakat a kecsapommal.
2011. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak: Igazad is van, csak az a baj, hogy azok folyton visszabeszélnek, hogy minek avatkozunk bele, meg ilyenek.


Van egy másik sztori is, amit egy barátnőmtől hallottam: pár hete utazott hazafele a piros Flirt vonattal. Nem volt sok utas rajta. Másik ülésen család 2 gyerekkel (a fiú 15 éves lehetett, a kislány meg 6-7). A kislány állandóan rohangászott a vonaton vagy hintázott két szék között, zavarta az utasokat. A bátyja kérte is szépen, hogy maradjon nyugton, de a szülők rászóltak, hogy hagyja már őt békén. Jött is a kalauz, hogy az új utasoktól elkérje a jegyet. A barátnőm azt látta, hogy a hölgy arra a családra mutatott: ebből tudta, hogy panaszt tett a kislány rendetlenkedése miatt. A kalauz meg is kérte a szülőket kedvesen, hogy fékezzék a gyereküket, mert ez nem játszótér. Mire az anyuka azt mondta, hogy a gyereknek az a dolga, hogy mozogjon. Különben is, nem tud egy helyben ülni 2 órát. A fiún látszott, hogy szégyelli magát. A kalauz mondta, hogy nem bánja, de ne felejtsék el, hogy a vonat tele van kamerával, és ha akarják, felteszik az internetre vagy bemutatják a hírekben, hogy ez a kislány nem tud normálisan viselkedni és egy gyerekpszichológus is fog hozzászólni, ahogy a hírekben szokás. A szülők persze megijedtek, úgyhogy megkérték a kislányt, hogy maradjon veszteg. Volt is röhögés, mert a közelben ülők hallották. A kislány bátyja meg csak mosolygott, mert neki igaza volt ebben.


Csodálkozom, hogy az a kamasz tudta, hogy a húga viselkedése helytelen volt. Lehet, hogy ő másképp lett felnevelve, vagy csak őt is zavarta, vagy szégyellte magát?

2011. jún. 13. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

kiakasztó. nekem is van gyerekem, nem is egy, így tapasztalatom is akad bőven. rosszul vagyok mások neveletlen, hisztis kölykeitől. én addig nem vittem étterembe, amíg nem tudott viselkedni, mert más sem azért megy oda, hogy gyereküvöltés és hiszti közepette vacsorázzon. az sem baj, ha már mindkét szülő tányérját széttúrta majd az egészet szétkente az abroszon és a széken. meg jajj, kisgyerek, ő cipővel álldogálhat az ülésen, mert mi az, hogy rászólok. és még sorolhatnám.

a nagy liberális nevelés tizenéves pofátlan, tahó eredményei máris ellepték az utcákat. ő beszélhet ordenáré módon, ő rugdoshatja a székedet a moziban, őneki nem kell tanulni, ő bulizgathat és vásárolgathat a szülei pénzén. ezeknek csak joga van, kötelessége az semmi.

én neveltem a gyerekeimet, pedig mindent megkaptak és mindent, amit lehet engedtem nekik.

az ilyen szülő nagyon fogja szívni a fogát majd egyszer...csak attól félek, hogy egy nap egy ilyen közösségbe kerülnek be az én gyerekeim is.

2011. jún. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

A szülők a 2 órás útra vihettek volna magukkal egy társasjátékot, vagy egy könyvet, ami leköti a kislányt, és akkor kellemesen is eltelhetett volna az az idő. Persze egyszerűbb a lovak közé dobni a gyeplőt.


A mi kislányunk is eleven, de igyekszünk úgy terelgetni, hogy ezzel ne okozzunk kényelmetlenséget másoknak.

2011. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Ez nem liberális nevelés, ez nemtörődömség. Liberális nevelésnél nem szabunk fölösleges szabályokat, de nagyon is megtanítjuk, hogy a szabadságod határa pontosan a másik ember szabadságánál van, és azt tiszteletben kell tartani.

Mint ahogy én is tiszteletben tartalak téged, és mondjuk nem vonszollak el 5 évesen olyan programokra, amik meghaladják a teherbíró képességedet.

Azt mondják, ha az Úristen liberális lenne, nem adott volna Mózesnek tíz parancsolatot, csak hármat, de azokat aztán komolyan is gondolná.

2011. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az utolsóval. ez nem liberális nevelés, hanem a nevelés teljes hiánya. én sem vegzálom fölöslesge hülyeségekkel a gyerekem, felőlem legyen poros, játsszon kiskutyát a csúszdán, amit akar, ami játék és nem teszm agában vagy a környezetében kárt. csak arra tanítom meg hogy ismerje a saját határait, magyarán az elemi udvarisasságra és figyelmességre mások iránt. ez a mekis dolog felháborító amúgy. az én kislányom 2,5 éves, elég mozgékony, ingerkereső fajta, de egy mekis kajálást simán végigül, és eszik közben nem dobálja le a kaját a földre, nem kiabál stb.
2011. jún. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

A libevrális nevelés más, ez egyszerű neveletlenség!!

Én liberálisan nevelem a gyerekeimet, nem sulykolok beléjük konzervatív baromságokat, nem vagyünk otthon prűdek...

2011. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Ott a pont a társasjátékos hsz-nál. Tény, egy 6 évesnek egy 2 órás vonatút kínszenvedés, de ha már muszáj akkor készüljünk fel rá. Nekik is jobb lett volna egy normális hangulatú vonatút mágneses öltöztetős babaruházós játékkal és meseolvasással, kártyázással elütve, mint így hogy totál kész volt mindenki mire leszálltak. A Mekis sztori az neveletlenség, arra nincs is mentség. Én liberálisan nevelem a gyerekemet, de nem kell összekeverni azzal, hogy mindent ráhagyok, mert úgy egyszerűbb aztán 10 évesen szívlapáttal üt, mert nem hozol neki éjfélkor sárgadinnyét a tescoból... :DDD
2011. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4 éves kisfiammal 4 hónapos kora óta rendszeresen utazunk anyukámhoz,ami 2 óra 20 perc.

Soha semmi gond nincs vele. Viszünk füzetet,rajzol,nézelődik,mesekönyvet néz,autózik,sosem rohangált. De ez biztos,hogy nevelés kérdése.

2011. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha mindenkinek mindenhez joga van, megkérdeztem volna hogy nekem is jogom van megfejelni téged, ha már ilyen liberális nyomorékok vagyunk. Megnézném mit felelne.
2019. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!