Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy neveljem le az evés...

Hogy neveljem le az evés közbeni dobálásról a 15 hónapos lányomat?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag 6 hónapja mindent elhajít, ami a kezébe kerül evés közben. Ha nincs semmi a kezében, nem eszik. Elegem van.

Egyedül nyilván nem eszik, mert az összes ételt elhajítja. Nagyon rossz evő, alig iszik, épphogy nem szárad ki, de nem találtak nála betegséget. Elegem van, hogy az összes evésnél vagy 50 dolgot felszedek a földről. Csak tőlem fogad el ételt, rokonok sem tudtak "ügyeskedni". Mit tegyek?

Ha megtenném azt, hogy elé teszek ételt és nem etetem, hanem ha ledobja, nem kap semmit, mondjuk pár napig így folytatnám, abból tanulna?

Félek ezt meglépni, mert sokszor voltunk kórházban a súlyproblémái miatt. Ugyanakkor teljesen idegbeteg vagyok már ettől a dobálástól és hogy naponta 1000x mosok fel és öltöztetem át még mindig és folyamatosan hajolgatok, ő meg nevet és élvezi.



2021. febr. 4. 12:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Mit tegyél? Vegyél erőt magadon. Minden gyerek ilyen.
2021. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell sok kaját elétenni, sőt nyugodtan etetheted te, még csak 15 hónapos, majd ha már nem lesz ennyire lökött, akkor megtanul egyedül enni.
2021. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanez. Enyém fiú,13 hónapos. Minden kaját leszor,undorító a parketta. Tönkre fog menni,annyiszor törlöm fel egy nap.mocskos az etetőszék,megy minden felé a kaja. Ebéd után atoltozes. Minden ruhák foltos,ki se jön . Én kanalat adok a kezébe,de belekotor a fozelekbe és dobálja a kanállal,legutóbb a vállalom landolt az egész. Szerintem túl kell élni,nem tudod meg büntetni,hogy nem adsz neki enni. Addig fog visitani,amíg éhes. Amúgy ha lerakom a földre,onnan meg felveszi a kaját és eszi. 🤦
2021. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Tudományos kísérleteket folytat: a gracitációt teszteli. Teljesen normális gyerek. Majd kinövi.
2021. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nálam is ez van. Ez egy korszak, ki fogja nőni. Úgy vagyok vele, hogy amíg felmosó rongy meg szivacs meg alvásidő van takarításhoz, addig nem akadok ki rajta. Ha csinálja, szép türelmesen megfogom a kezét és elmondom, hogy ne dobálózzon. Nem az a dacos kisgyerek (még), így jódarabig betartja a kérésemet. Teszteli a határait, kíváncsi mi történik a falattal, ha eldobja. Ilyen ez, türeleeeeem :)
2021. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem annál jobban dobál ha szólok hogy ne,vagy visitva hatradol és nem is eszik többet. Borzasztó.
2021. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Legalább kiderült, hogy ez így normális. Csak azért is kérdeztem,mert a rokonok még nem láttak ilyen nehezen kezelhető gyereket, a védőnő szrrint pedig már rég ki kellett volna ezt nőnie.

5. válaszoló, rongy meg szivacs itt is van, csak alvásidő alatti tevékenykedés nincs, mert a leányzó csak belém csimpaszkodva képes aludni, nem lehet mellőle kiosonni. Ugyanez persze este is megvan.....na de ez már más történet, csak túléljük.

2021. febr. 4. 13:12
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Rakjal az etető szék alá, egy szet vágott nagy szemetes zsákot. Ezt utána fogod és csak kidobod. Ne száz dolog legyen előtte, csak a tányér és egy kanál. Én anno rossz ruhákat adtam etetés időben rá, amit nem sajnáltam, hogy még 10 folttal gazdagodik. Meg vettem kéznél belebujos előkét. Tényleg kinovik majd. Én mindig etettem, és ő is probalkozhatott. A másik kezemmel meg fogtam a tányért, hogy ne borítás ki. Szerintem meg nem értené, hogy miért is marad éhes, ha kiboritja az ételt. Sok türelmet kívánok!

Gyűlöltem amúgy én is ezt a részét.

2021. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha tárgyakat dobál, egyet kettőt köss az etetőszékhez, hiába dobja el.
2021. febr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Pont ma akadtam ki ezen. OCD miatt nagyon nehezen viselem pszichésen a rumlit és a koszt. Tudom, hogy nem kellene, de folyton takarítom menet közben amit csinál mert különben pánikolok, ma ki is akadtam. Sajnálom szegényt hogy ilyen anyja van, nem vagyok nagyon vészes eset, de az evés kikeszít. Pláne mikor látom, hogy felgyűri a kis etető zubbonyának ujját, vagy ha csak felhajtom a ruha ujját és lecsúszik, és belekönyököl. Meg mikor belekeni a hajába... ááá
2021. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!