Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha a gyerekemtől...

Mit csináljak ha a gyerekemtől nem bírok 2 mondatot beszélgetni senkivel?

Figyelt kérdés
Ha pl barátnőmmel találkozok 2 mondatot nem tudunk beszélni mert mindig közbevág, azt akarja, hogy vele foglalkozzunk. Ez bárkivel így van, ha csak a szomszéddal beszélnék is. 4 éves és hiába szólok rá ugyanúgy csinálja. Hogyan lehet erről leszoktatni mert már kiideleg ezzel teljesen?
2021. márc. 15. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Normális nevelés kell neki. Meg kell tapasztalnia hogy miért is nem szabad közbeszólnia, mi lesz ha mégis megteszi. A szóbeli lecseszés nem ér semmit, és ha sokáig csak ezt csinálod akkor azt éred el, hogy semmiben sem fog rád hallgatni. Komolyabb büntetést kell kapnia, abból tanulni fog.
2021. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Teljesen normális, hogy egy 4 éves gyerek figyelemre vágyik. Add meg neki a figyelmet, amit szeretne, hallgassátok meg a barátnőddel, amit mondani akar a gyerek. Utána békén fog hagyni 2, esetleg 3 percre, aztán megint lesz valami közlendője. Fontos beszélgetésekhez meg kell szervezned, hogy ne legyen ott a gyerek.

A büntetés is lehet rövid távon hatásos, de hosszú távon nem tesz jót a gyerek beléd vetett bizalmának.

2021. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Derjaderja ***** válasza:
61%

Erre van egy jó módszer a Melegszívű fegyelmezés c könyvben. Nem teszteltem, de kb az a lényege, hogy egy kicsit mindenkit türelemre intesz.

A gyereket megkéred, hogy várjon egy picit, befejezed a mondatot, a partnerhez visszafordulsz, jelzed, hogy rövid leszel, mert a gyereked valami fontosat akar mondani. Szép nyugodtan, de tényleg röviden befejezel még 1-2 mondatot, megköszönöd a beszélgető partnered megértését, aztán visszafordulsz a gyerekhez, megdicséred, megköszönöd a türelmét, megkérdezed, mit akart mondani.

Aztàn gondolom, lehet nyújtani az időt és egy idő után eljutni oda hogy ne zavarjon meg folyton.

De azért egy ilyen pici gyereknek más az önkontrollja és gyakran érik olyan ingerek, amit Veled akar megosztani.

Érdrmes arra figyelni, hogy mennyi anyaidő jutott neki aznap. Ha óviban volt, aztán boltban voltatok sietve, aztán leállsz a szomszéd nénivel, akkor az sok neki. Ha nem kapott belőled elég osztatlan figyelmet aznap vagy mostanában, akkor azt korrigáld szerintem, ne fegyelmezz feleslegesen.

2021. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk én pl. nem találkozok olyan barátnőkkel, akik a gyereküket is hoznák arra a kb. egy-másfél órácskára.

Akkor hagyjuk inkább a francba, mert én VELE szeretnék dumálni felnőtt témákról.


Aki képtelen 1-2 órára elszakadni a gyerekétől, csak sajnálni tudom, és nem kell problémázni hogy pl a nem gyerekes barátok ignormálno fognak ;)

2021. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Derjaderja ***** válasza:
100%

Hát elég nagy butaság ilyen pici gyerek esetén. Jó barátnő lehetsz.

Az én barátnőm most jött haza nemrég külföldi kiküldetésből és már úgy "jelentkezett be", hogy becsatlakozik hozzám, amikor sétálok a gyerekekkel.

Én meg úgy vagyok vele, hogy mivel nincs őket kire bízni, azzal találkozom, akinek ez így jó.

2021. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Legtöbb barátnőm gyerekes úgyhogy úgy megyünk mindig egymáshoz, hogy a gyerekek játszanak együtt. Csak pl az én fiam 4 éves az övé meg 2 és nem játszanak el együtt még.
2021. márc. 21. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Megmondod a gyereknek,hogy nem vágunk egymás szavába hanem ha megkéred,hogy várjon egy percet,akkor meg kell várnia. Igazából ha erélyesen szólsz rá hamar megérti . Ha a szép szó egyszer nem használt,nálunk ez jön ,és érdekes mód csendben tud várni 1 percet . Utána megdícsérem ,hogy ügyes volt . Ezzel a módszerrel egyre ritkábban vág közbe :D
2021. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!