Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tehetetlen vagyok mar. Mit...

Tehetetlen vagyok mar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nagyobb 3 eves, a kisebb 1,5 eves. Folyamatosan bantjak egymast. Soha nem bantottam oket. Inkabb csak neha kiabaltam veluk, de azt is ritkan. Most kezd durva lenni a helyzet. Nem tudom mit tegyek. Annyi minden kering a neten, ha kiabalsz az sem jo, ha megutod az sem.Tehetetlen vagyok már. Nagyobb
2021. márc. 18. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmit. :D


Nekem az öcséim még 8-10 évesen is ölték egymást.


Engem csak azért nem, mert 6 évvel idősebb vagyok,és bizony visszaütöttem, méghozzá amolyan jó nagyot csattan-testvériesen. Gyorsan leszálltak rólam.

2021. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj rájönni, hogy mi a kiindulópontja.

Van egy tippem, hogy mivel a kicsi már mindenhova eljut, de még nem ért a szóból, így a nagyot megzavarja a saját ténykedésében.

Nálunk két dolog vált be: az egyik a játékcsere. Ha kivenné a nagy kezéből a játékot, akkor rávenni egy másik valamivel, hogy az hú milyen érdekes. Ha van egy kis rafkó a nagyban, akkor ő is fogja alkalmazni.

A másik a szétválasztás. Volt, hogy a nagyok beültek a járókába legózni. Öcsi meg boldog volt, hogy kiszabadult. Bevallom ez utóbbit a gyerekeim találták ki. Mondtam nekik, hogy csak akkor legózhatnak, ha a kicsi majd alszik. Erre megtalálták az egyetlen pontját a lakásnak, ahol a totyogó egyáltalán nem akart lenni.

2021. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Amikor nálunk volt ilyen (4 és 2 évesek), akkor a nagyobbal megpróbáltuk megbeszélni, persze csak a maga kis szintjén. Kiderült az, amire mi is gondoltunk, sokszor zavarja a kicsi, frusztrált miatta, elveszi a cuccait, stb. Így most teljesen külön szobába költöztek, a kicsi nem mehet be a nagy szobájába (nem érti, de elfogadja, hogy nincs beengedve), így mindkét fiunknak megvan a saját kis élettere. Azóta imádja a nagytesó is az öcsikét, nálunk ez megoldotta :)


És ne félj, nem vagy ettől rossz szülő, ez egy nagyon nehéz helyzet. Kitartás és sok sikert ^^

2021. márc. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!