Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményed arról, hogy a...

Mi a véleményed arról, hogy a súlyos ADHD -s gyermekét egy anya nagy türelemmel kezeli évekig, majd végső tehetetlenségében mégis jól elfenekeli egyszer?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 19:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Semmi. Egyszer mindenkinel elszakad a cerna. Nem partolom a verest, sot, de volt olyan, hogy en is racsaptam a gyerekem fenekere.
2013. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Szintén semmi!Minden embernek,így egy anyának is véges a türelme,ezért senki sem elítélhető!

Épp elég neki a bűntudat,amit utána érez...

2013. aug. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem belefér, még ha le is pontoztok. Egyrészt az ADHD-s gyereknek is meg kell tanulnia, hogy na most elég volt. Másrészt egy nem ADHD-s gyerektől is kitudja az embert annyira akasztani , hogy sajnos eljárjon az ember keze. A verés általában egy végső teljes kétségbe esés következményem nem agreszió.
2013. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utálom magam érte!A kishuga odament utána hozzá megsimogatta,vigasztalta ,hogy ne sirjon ,sírva borultak össze.
2013. aug. 14. 19:57
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Ne emészd magad ezen, mindenkivel előfordul. Nem vagyok verés párti, nagyon nem. Még soha nem ütöttem meg a gyerekem, de volt, hogy már nagyon közel voltam hozzá. Érthető az embernél elszakad a cérna, még akkor is ha tudod, hogy a te gyereked nem direkt csinálja a rosszaságot. Előbb utóbb be sokkal az ember. A problémás gyerekek szülei sokszor elzárják magukat a külvilágtól, pedig ez a legrosszabb ami történhet velük. Érdemes klubokat, játszótéri barátokat keresni akikkel kimozdulhatsz. Nem kell bujkálnod csak mert a gyermeked ADHD-s. Lépj ki az utcára és szard le a beszóló, mutogató embereket, ezek vagytok ti, legyél büszke magatokra. Ha megoldható hetente, két hetente járj el tornázni, biciklizni, sportolni, úszni, könyvtárba stb. amit szeretsz csinálni. Heti 2-3 órát foglakoz magaddal, mert megérdemled! Biztosan találsz felügyeletet a gyerekeid számára heti/havi 1-2 órára. (apuka, nagyszülő, barátnő, szomszéd) Nem vagy robot, nem vagy rabszolga, nem vagy cseléd! Ha magaddal is foglalkozol egészen biztosan máskor el tudjátok kerülni a verésig fajuló vitát.
2013. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Jól ráéreztél ,a napokban rengeteg kudarc ért minket,elutasítás,kritika,kiközösítés .Éjszaka nem is aludtam ,mert sirattam a gyerekemet .

Aztán anyukám vigyázott a fiamra ,tajtékozva várt és diadalittasan mondta,hogy megverte a gyereket fakanállal ,a fiam teljesen elvesztette az önkontrollt

2013. aug. 14. 21:13
 7/20 A kérdező kommentje:

Anyukám pedig fennhangon erőltette a verést .

Haragudtam az egész világra és azt bántottam akinek leginkább szüksége van rám...szerencsétlen ,kiszolgáltátott gyerekemet

2013. aug. 14. 21:17
 8/20 A kérdező kommentje:
Egy utolsó senki vagyok,mert másnak akartam megfelelni.
2013. aug. 14. 21:19
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Hát akkor inkább ne a nagymama vigyázzon rá amíg te kicsit kikapcsolódsz. Sok netes forum, de "élő" alapítványok is vannak ahol hasonló problémájú gyermekeket nevelő szülők tapasztalatot cserélhetnek, ilyesmit is érdemes keresni. Nem tudom kap e a gyermek valami kezelést, de ha nagyon kezelhetetlen esetleg érdemes orvosi (gyógyszeres) segítséget is kérni a meglévő terápiák mellé. (én nem vagyok gyógyszer párti, de ha úgy érzed akkor ezt a lehetőséget is át lehet gondolni)
2013. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Dr Sófi Gyulához készülünk,talán ő segíteni tud.
2013. aug. 14. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!