Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi az ami màr kóros és észreve...

Mi az ami màr kóros és észrevehető ha hiperaktív gyerek?

Figyelt kérdés
2021. máj. 13. 07:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Futva közlekedik szobában is, evés/ülés közben jár a keze lába, matat(az én gyerekem lába mindig az asztalon köt ki, babrál vele). Nem tud sokáig rád nézni(percekig), folyton elkapja a tekintetét, illetve sokat beszél, nem várja meg a kérdést, és gondolatai is csaponganak, 10 másodpercen belül felhoz két külön témát.


Azt mondják hajlamosak vakmerőségekre, és a figyelmetlenség miatt ügyetlenek(kék zöld foltok),szerintem nem, nálunk ilyen nem volt, lányom jól mozog és tart a veszélyestől, a kicsi veszély meg sosem érdekelte(pl leesik az ágyról).

2021. máj. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy derült ki háziorvos vagy védőnek szóltál? Csak azért mert hasonló a helyzet nálunk is jó ideje későn fekszik hajnalban kel , és kezdek nagyon kimerülni
2021. máj. 13. 10:06
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsiben vették észre, védőnő nem szúrta ki, minden más közeli rokon, ismerős, meg doki hülyének nézett. Mikor elhittem, hogy nincs gond, csak beképzelem, villamcsapásként jött a bölcsiből a jelzés az első héten, hogy valami nem oké. Ő egyébként remek alvó volt mindig is, csak idegen helyen(bölcsi) nem tudott aludni.


Vidd pszichiátriára, ADHDt ott diagnosztizálnak. Mennyi idős? Alvásra sokaknak hat a biomelatonin, nekünk sötét szoba, a szobában hűvös és a csend, meg a közelségem elég, gyorsan kidől.


ADHDs gyerekek szülei csoport a facen biztos segít.

2021. máj. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Annyira "pörög" hogy örülök ha egyáltalán leül igen van ilyen is :( fürdés éves stb.


Amikor megemlítettem fogták az "időre' fogzàs "kicsi még" de már totálisan kimerülök :(

2021. máj. 13. 10:21
 5/15 anonim ***** válasza:

Dokik, védőnők nem tudnak ilyesmit, nyugodtan vidd pszichiáterhez és lépj be a facecsoportba információkért. A pszichiátria nem az ijesztő zombivà válós elektrosokkos hely, mint ahogy a régebbi filmek bemutatják.. Kedvesek, figyelnek a gyerekre és gyógyszer sem kényszerít senki. Csak ha gond van, megmondják, javasolnak fejlesztő játékokat, esetleg vitamint, intézményt..


Hajrá! Ha úgy érzed valami miatt nem oké akkor (szinte) mindig kiderül, hogy valami nem oké!

2021. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a köznyelvben hiperaktivitásnak nevezik, de nem is ez a fő probléma. Ezért is van, hogy akinek nem ilyen a gyereke, az egyszerűen azt gondolja, hogy valakinek van egy élénkebb gyereke, aztán lusta vele játszani, lemozgatni. A hiperaktivitás csak egy része a dolognak, emellett még nagyon sok más tünete is lehet egy ilyen gyereknek. Magyarul egyébként inkább fimotának hívják őket, ezen a néven keresgélj anyagot. Vagy úgy, hogy ADHD.

A fő tünetek a túlmozgáson kívül, hogy a gyerek nem viseli a korlátokat, nem lehet szabályok közé szorítani, ha megpróbálja valaki az agresszivitást válthat ki. Önkontroll, önuralomhiány is jellemző. Mozgás és beszédfejlődésben is lehet eltérés. Jellegzetes kísérő tünet a figyelemzavar, ami majd iskolás kortól okozhat a gyereknek kudarcélményt az iskolában.

Szóval leginkább a magatartászavar és a figyelemzavar az, ami probléma lehet, a hiperaktivitás a kisebbik gond. Sokan azt hiszik, hogy elhordod sportolni a gyereket, és meg van oldva a dolog. Nekem 2 adhd-val diagnosztizált gyerekem van, és egyik sem hiperaktív a szó hagyományos értelmében. A nagymozgások koordinálása nem gond, tehát pl. simán végigüli a tanórát, nekik inkább a finommozgásban jelentkezik ez. Állandóan babrálnak valamivel, jár kezük-lábuk, bármi kizökkenti őket a tanulásból, a figyelésből. A matek és a nyelvtan a fő gond a suliban, ott kell leginkább figyelni a számokra, meg a helyesírásra.

Kisebb gyereknél inkább abból vehető észre, ha a szociális kapcsolatai nehézkesen alakulnak, vagy az óvónők panaszkodnak, hogy nem tud beilleszkedni, nem fogadja el a szabályokat.

2021. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben ha gyermeket pszichológus viszem , felveszik az óvodával családsegítővel a kapcsolatot is? Az oviban nem szóltak eddig semmi ilyenről ,a nap 24 órájában 18at együtt vagyok a kisgyerekkel én viszont észreveszem az összes "tünetet"
2021. máj. 14. 19:14
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem.


Pszichiáterhez! kell vinni, nem Pszichológushoz!


Ha nem szóltak az szuper, biztos enyhe eset:) Ilyenkor talán jobb is kihagyni az ovit az egészből, egyszerűen magán Pszichiátert válassz, a papírt meg amit ad, elteheted a fiókba.

2021. máj. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Valóban, az adhd-t hivatalosan csak pszichiáter diagnosztizálhat, de egy jobb pszichológus is észreveszi a tüneteket. Ha nem az óvoda küldi, akkor nem is kapnak róla papírt. Tényleg jobb, ha nem tudnak róla, hogyha ilyen gond van a gyerekkel, mert csak bélyeg. Fejlesztésre meg inkább magánúton hordd, ha szükséges, és ha meg tudod tenni, mert az állami nem sokat ér. A családsegítőt nem vonják be, szerencsére, ők nem is tudnak mit tenni.
2021. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat javítom magam pszichiáterhez ! Nekem olyan furcsa hogy én veszem észre körülöttem senki vagy nem akarnak tudomást szerezni róla!
2021. máj. 15. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!