Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Keveset evő babánál belementet...

Keveset evő babánál belementetek a szondás táplálásba?

Figyelt kérdés
2021. máj. 19. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
58%

A helyedben felhagynék az "etetéssel". Szerencsétlennek a nem létezője is ki lehet a töméssel, brutális károkat okoz.

Persze nem lehet hagyni, hogy éhen haljon, táplálni muszáj, de amennyire csak lehet meg kellene adni a választás lehetőségét.

Pl: úgy, hogy egyáltalán nem kínálod kanállal. Egyébként is rémesen kevés kcal és tápanyag van a pürékben. Sokkal többre megy a tápszerrel. A lényeg, hogy azt megigya (nálunk ez a Nutrini volt) és mellette egyen amit megkíván.

Hogy ezt hogy gondolom? BLW-s módon. Persze szondás után nem lehet klasszikus BLW-t folytatni, mert a gag reflexe valószínűleg teljesen ki van iktatva, de "egyen" veletek. Mindig ültesd oda, csinálj falatkákat magatoknak. És ne stresszelj azon, hogy csak nézi. Hosszú hónapok lesz mire valamit megfogna, megkóstolna.

Lányom 16 hónapos kora után volt hajlandó bármit is enni, de utána se volt mennyiség.

2021. máj. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bogár Csaba válasza:
100%
Nekem kislányom szivbeteg, műtötték 2x is, most már rendbe van... A műtétig, de utánna is míg írtam hogy mennyiket eszik, szinte pontosan annyi volt amit te is írtál 450-570 milli, az istennek se ment több hiába próbáltam. Nálunk nem merült fel a szonda, csak műtét után volt bent neki picit tovább hogy rápótoljanakvele vele, de akkor meg szájon keresztül annyival kevesebb volt, szóval ez tényleg ördögi kör. Kórházba is voltunk hogy "megtanítsák" enni, de ott se sikerült, "jó lesz ez, anyuka, próbálkozzon..." felkiáltással hazaengedtek 1hét múlva. Ha orvosok indokoltnak látják akkor muszáj belemenni, sajnos.
2021. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Bogár Csaba válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem írni hogy 4hónapos korától kB. 2éves koráig jegyeztem a napokat hogy mennyiket eszik és 1.5évesen műtötték. De millire pontosan megegyezett. Most lassan 4éves lesz, még mindig nem egy nagy étkű és most kezdi felfedezni és élvezni az ízeket, gyümölcsöket...
2021. máj. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!