Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Màs szülô is aggódik azon,...

Màs szülô is aggódik azon, hogy a gyereke nem autista e?

Figyelt kérdés
Eddig nem foglalkoztatott a dolog, fel sem merült bennem, de annyi ilyen cikk jött velem szemben az utòbbi idôben, hogy màr már ùgy èrzem a legapròbb kis jelentèktelen dolog is utalhat autizmusra.

2021. jún. 4. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem
2021. jún. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
En sem
2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Az autizmusra nem "jelentéktelen kis apróságok" utalnak, hanem jól észrevehetö tünetek.
2021. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Forumokon aok szülő gondolkozik ilyesmin, én nem gondolkodtam rajta.
2021. jún. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

3-as Mègis azt olvastam, hogy olyan is van akirôl csak felnôtt korban derült ki.

Illetve ismeretsègi körömben pedig pont mostanában, 6 èves kisgyerekrôl, addig a szülôk nem tudtàk, pedig nagyon odafigyelô szülôkrôl van szò. Emiatt is kezdtem picit rákeresni, utànaolvasni (bár ne tettem volna)

2021. jún. 4. 14:02
 6/21 anonim ***** válasza:
73%

A 3-as vagyok: hidd el, ha normális gyerekorvos van, akkor nem lehet nem észrevenni.

Akikröl meg felnött korban derül ki, annak az az oka, hogy ezelött pár évvel még egyáltalán nem figyeltek erre, nem diagnosztizálták, a legtöbbször elintézték, hogy a gyerek agresszív, buta, szuperokos, furcsa a viselkedése stb és tudomasul vették, hogy ö ilyen.

Meg sok olyan autista van, akinek csak enyhe eltérése van az átlagtól, vagy magasan funkcionáló tipusok, ezért nem volt velük komolyabb probléma.

Egy autista esetében a diagnózisnak föleg azért van jelentösége, mert akkor a gyerek idöben megkaphatja a szükséges fejlesztéseket és felnött korára sokkal kevesebb problémája lesz az életben.

2021. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Pff, pont most olvastam egy cikket az autizmus korai jeleiről :D

Másfél éves a gyerekem, szerencsére nem jellemzők rá a tünetek. Időnként nagyon nehéz vele, de azt hiszem, nagyjából annyira, mint más gyerekek.

Amúgy szerintem rátesz az aggódásra, hogy én pl. tavaly szinte egyáltalán nem találkoztam más anyukákkal, nincs kivel megbeszélnem, hogy más gyerekei milyenek, mi a normális, mi a szokatlan - ezért itt kérdezek.

Ui. A védőnő nem igazán segítőkész, más, konkrét kérdések tekintetében sem.

2021. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én idegrendszeri éretlenségre gondoltam. De kiderült csak brutál eleven örökmozgó úgy ahogy a két előző sosem volt.


Amúgy el lehet vinni szakszolgálathoz, vagy nevelési gondozóba ha aggódsz és ott tovább írányítanak.

2021. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha eszembe sem jutott
2021. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódtam ilyeneken.
2021. jún. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!