Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Màs szülô is aggódik azon,...

Màs szülô is aggódik azon, hogy a gyereke nem autista e?

Figyelt kérdés
Eddig nem foglalkoztatott a dolog, fel sem merült bennem, de annyi ilyen cikk jött velem szemben az utòbbi idôben, hogy màr már ùgy èrzem a legapròbb kis jelentèktelen dolog is utalhat autizmusra.

2021. jún. 4. 13:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
66%

Inkább a pedagógusok szeretnék ezt, mert akkor el lehet irányítani a gyereket speciális intézménybe. Nekem folyamatosan mondták a fiamra az óvodában. Pedig már 3 évesen kivizsgáltattam, igaz, nem autista specifikus, de egyébként egy jónevű pszichiáternél. De kb. 3 éves korától 7 éves koráig erről szólt az életem. Vigyem el kivizsgáltatatni. Elvittem, nem autista. Akkor vigyem el máshova, meg megint máshova, meg megint máshova. Mégis minek?! Addig menjek, amíg valaki azt nem mondja, hogy autista? És az jó lenne neki? Vannak nehezen kezelhető gyerekek is. Meg sokszor még a pszichológusok is hülyeségeket beszélnek. Végül nekem mindkét gyerekem adhd-s diagnózist kapott. A lányomnak nagyon enyhék a tünetei, inkább tanulási zavar, mint magatartászavar. De volt olyan pszichológus, aki rá is rámondta, hogy autista. Csupán azért, mert azt mondta, hogy a falról hiányzik egy kép, ami múltkor még ott volt, és őt az zavarja.

Hát ha már a pszichológus is ilyet mond, akkor csoda, hogy a szülő összezavarodik? A lányomnak semmi autista tünete nincs egyébként, eléggé le is döbbentem, amikor mondta a csaj. Ennyi erővel bárkire rámondhatjuk.

2021. jún. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!