Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás lehet-e a gyermek? ...

Problémás lehet-e a gyermek? Meddig normális egy kisgyereknél a meztelenkedés, magamutogatás?

Figyelt kérdés

Egy kicsit bonyolultabb kérdést szeretnék feltenni! Komoly válaszokat szeretnék, ha lehet! Interneten nem találtam semmi érdemlegeset ezzel kapcsolatban!

A helyzet a következő: Férjemnek előző házasságából van egy lánya, nekünk közösen idén született egy kisfiú. A kislány 9 és fél éves, kissé visszamaradott, olyan 2 évvel, (ezt az apja is belátja, de a kislány anyjához hasonlítja, hogy az édesanyja is ilyen volt fiatal korában) ami véleményem szerint mentális eredetű lehet, a férjem húga (3 gyerekes anyuka) szerint is. A gyereknek furcsa megnyilvánulásai vannak, zavaros a beszéde, nem valami jó az iskolában, figyelemzavaros nagyon, össze-vissza alkot mondatokat, nehézkes az olvasás, a matematika (most lesz 3.-os), nem képes megjegyezni dolgokat, aznap történteket, sőt 5-10 perccel azelőtt elmondott dolgokat sem, nagyon ügyetlen, csetlik-botlik, nem tud elesni, az édesanyja pedig már engedett fiút is ott aludni náluk, aki a "szerelme" a kislánynak. Van saját telefonja már vagy 2-3 éve, TikTok videókat is csinál, telefon kezelését viszont érti, viszont amennyire érett ilyen téren, olyannyira elmaradott is, egy kismackóval járkál, és ha véletlenül elszórja, mindenkinek keresni kell! Körülbelül egy fél éve kezdett testileg érettebb lenni, a nuni és a cici változik, ahogy rendjén van, kicsit úgy gondolom előbb is mint kellene, de persze ez genetika, mégis az értelmi szint nincs párhuzamban a testi fejlődésével. Amikor ez elkezdődött nála, boldogan újságolta (nekem is), hogy nézzem meg ahogy szőrösebb a nunija! (Nem találkozunk olyan gyakran). Most pedig nálunk tölti a hetet, az anyja itt hagyta, elment nyaralni 10 napra! (Nem igazán érzem úgy, hogy rendesen neveli a gyereket) Ami nekem pedig furcsa, hogy kezd megváltozni a kis teste, aztán fürdés után pucéran széttárt lábakkal, ruha és bugyi nélkül fekszik az ágyon, kérni kell, hogy felöltözzön, valamint pár hónapja a felhúzott lábakkal, a szőrös/pihes nunit ujjakkal széttárva mutogatta az apjának és nekem! Egy csepp szégyenlőség nélkül! A konyha közepén leöltözik, nincs semmi gátlás benne, az apjának ez normális. Én úgy érzem, mintha nem alakult volna ki benne egészséges gátlásosság vagy én fújom fel talán ezt a dolgot és ez normális? Én a saját gyerekkoromra emlékezve, nem voltam ilyen, a 12 évvel fiatalabb öcsém sem már ennyi idősen! Nekem viszont úgy tűnik, az óvodás-kor szintjén van a gyerek emiatt a túlzásba vitt óvás, fürdetés, kaki ellenőrzés miatt vagy akár lehet valami genetikai vagy pszichés rendellenesség is? Tudom, minden gyerek más, de én enélkül is felvetettem a férjemnek, hogy egy szakember véleménye lehet kellene, hogy a kislány megfelelően fejlődik-e értelmileg. Óvodás korában egyensúly zavarokkal küzdött, küldték tovább, de az anyuka nem vitte szakemberhez, valamint logopédushoz is jár még mindig, sikertelenül, a szeme pedig egyre rosszabb, erősebb szemüvegeket írnak fel neki. Csak szeretném tudni, hogy ez "normális", kicsit gyengébb a gyerek vagy segítséget igényel-e, hogy később ne legyen gond?

Ki mit gondol erről?



2021. júl. 11. 15:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm újra a válaszokat! Összességében válaszolnék, ha nem gond!

Igen, én azt is érzem nevelés kérdése lenne sok minden, felvetettem azt is, hogy vegyük magunkhoz a kislányt anno, de a szűk család is mind azon a véleményen van, hogy az anyjánál a helye. Viszont kicsit már féltem a kisfiam is, hogy nehogy bántsa. Ahogy titokban a kis unokatestvért is. Azt vettem észre, igényli az apja figyelmét, ha a kisfiúval is törődik, mintha irigy lenne. Szörnyen érzem magam, hogy ezeket leírom, de a férjemmel egyébként nagyon jó a viszonyunk, és ha a kislány itt van, idegesebb, mindig vita van valamin, persze nem a kislányon. A kislány édesanyjának természetesen, - véleményen szerint, ha normálisan foglalkozna vele- teljesen érthető lenne, hogy szükséges a pihenés. Az én anyukám is egyedül nevelt minket, megérteném. De sajnos amiatt nem fogadom el, mert bukásra álló gyereket hagyott itthon május végén, mert elment az aktuális szerelmével, a gyereket a férjem tornázta fel, hogy egy 4-essel javítani tudja év végére a matematika 2 db 1-esét. Míg az anyja a közösségi médiában enyelgett... 2 évvel ezelőtt az anyuka azt is felvetette az óvodás ballagó napján, hogy ha a férjem gondolja, vegye magához a kislányt. Éppen ezért a pihenésével nem hogy nem értek egyet, de egyenesen felháborító, hogy ennyi időre magára hagyja a lányát. Én soha nem tudnám. Legalábbis az én anyukám velünk tervezett programot, soha nem egyedül, míg nem értük el az önállósodás korát. Azóta már Olaszországban is nyaralt és nagyon sok helyen, mert felnőttünk. De egy 9 éves gyereknél, hogy ebben a járvány helyzetben külföldre elmenni 10 napra, úgy, hogy itthon van egy pár hónapos kisbaba, akit vedeni próbálunk, ez engem amúgyis ledöbbentett. Azért anya csak nem apa. Legalábbis én így gondolom.

2021. júl. 11. 21:14
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen igazad van a meztelensegrol meg beszelgess el vele furdesnel
2021. júl. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is igazad van, azért van probléma. És abban is, hogy ezeknek a problémáknak a fele legalább eltűnne, ha legalább nevelve lenne. Így csak nő szegény, mint a gyom. És inkább tudatosan csinál hülyeségeket, hogy rá figyeljenek és hozzászóljanak egyáltalán. De szerintem te is láthatnád kicsit árnyaltabban a dolgot, mert most hergeled magad és mindenben csak problémát látsz. Ami érthető, hiszen a 4 hónapos mellé nem kell egy idegen nő ijesztő gyereke. De azért ez csak egy nyaralás, meg ezek a kádas, pelenkás kérdések csak annak tudhatók be, hogy gyerek, kommunikálni próbál, ez az első eszköz, amit talál. Elhanyagolt gyerek pedig elég irigy és undok a többivel általában.
2021. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Azok a gyerekek, akik egész nap kütyüre, "elektronikus babysitter"-re vannak bízva, sokszor figyelemzavarosak akkor is, ha egyébként nem lennének azok. Nem tanulnak meg várni, élőben felismeri érzelmeket, túl sok az inger, unatkoznak, nem találják fel magukat. Ha nálatok van, legyenek a ti szabályaitok és azt tartassátok ti be vele. Meg fogja tanulni hamar, hogy nincs vetkőzés vagy a kisebbek szekálása. De vegyétek észre akkor is, ha jó épp, és olyankor dicsérjétek meg.
2021. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem a meztelenség itt a fő gond. Nagyon sok naturista családot ismerek, ahol minden családtag ruh anélkül van, lehet egymás előtt és már nagyszülő korukban, 2 generiós családok is felnőttel problémák, lelkibajok nélkül. Itt ahogy írtad más is a gond, a gyerek nem viselkedik sem korához, sem az átlag normális erkölcsi rend szerint. Ez egyrészt neveltetés kérdése (itt elhanyagolták rendesen szegéykét) és az értelmi szintje sem fejlődött(még) ki, de ezt egy szakember gyerekorvos is egállapítaná, ha látná vagy tuda a problémáról. Apuka tudna segíteni nyilván, hogy javasoljon eg yilyen találkozót egy kivizsgálás, te a volt feleségével nem fogsz tudni erről hatékonyan beszélni.
2021. júl. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene tabuként kerülgetni, hogy vajon van-e baja, Apuka kérjen időpontot és vigye el ő kivizsgálásra olyankor, amikor nála van.
2021. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Érdemes lenne szakemberhez vinni.


Lehet, h az anyuka nincs topon. Az nem nevelés, h egy 9 és fél éves lányhoz odaengedem aludni a fiú barátját. Jézusom!

A lényeg az első mondatom, de ez kiveri nálam a biztit.

2021. júl. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sok minden lehet, én pl későn erő típus voltam ezzel ki folyólag kis gyerekként balatonon strandon meztelen voltam, és hát mikor már szülők el beszélgetek velem hogy mostmár kellene egy fürdő gatya de persze én akkoriban hallani nem akartam rolla, be léptem a kamasz fiú korba nyár elején észre vettem hogy kezd szőrösödni akkor még nem foglalkoztam vele nyár vége felé hírtelen mindha kapcsoltak egy kapcsolót fürdő gatyát vettem fel, egész nyáron valahogy nem zavart emlékszem azt is meg szabták ha biciklizek a környéken akkor mindenképen kell lenni valami rajtam bár persze ezt is meg szegtem el indultam a bringával vidéki nyaralónknál aztán fogtam és le vettem és meztelen mentem tovább bringázni, ez is egy érdekes volt a hírtelen változás mivel kamaszodtam egy értelműen nagyobb lett és a bicikli ülés zavarta tehát akor nyáron le zárult bennem hogy igen most már a kamasz korba vagyok javában kb 14 éves lehettem.
2021. júl. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!