Van okom aggódni?

Figyelt kérdés

Most töltötte a kisfiam a 2-t.Azt azért leírom elsősorban hogy 1 hónappal korábban jött, 2 hetet picen töltöttünk és minden egy picit később kezdett az átlagnál. Jártunk mozgás kora fejlesztésre is(ott is azt mondták rendbe van minden már nem kell tovább járni) Tapasztalatokra, tanácsokra lennék kíváncsi. Leírom miket tud és miket nem. Igazából aggódom kicsit hogy megfelelő ütemben fejlődik e.

Amiket nem tud:

-Nem beszél, csak az alap szavakat. (mama, papa, anya, apa, baba)

-Nem szobatiszta (bár ezt a beszéd hiánya miatt nem is erőltetem még mivel nem tudom hogyan jelezhetné)

-Nem teljesen eszik önállóan, kanállal próbálkozik de hamar feladja,amit kézzel kell enni szépen ügyesen le ül a kis asztalához és meg eszi egyedül.

Amit tud:

-egyedül önállóan alszik el külön szobába, külön ágyba

-egyedül lépcsőzik fel és le

-formákat egyedül illeszt be

-az építő kockákat külön tudja válogatni méret szerint)

-ha látja hogy készül a reggeli, ebéd, vacsora jön és ő maga húzza oda a kis asztal át, kis székét és addig ott ül még nem viszem neki

-ha látja hogy megyünk valahova és kiveszem a cipőjét a szekrényből megy és fel ül a kanapéra és várja hogy adjam rá.

-szerepjátékokba részt vesz (ha például adok neki kis tányért, kanalat, fazekat akkor főzöcskézik. ha látja hogy söprök akkor hozza az ő kis játék söprűjét és utánoz)

Voltunk most a 2 éves státuszon. A beszéden kívül mindennel meg volt a védőnő elégedve, illetve erre is adott még fél évet hogy beindul magától. Ami még zavar hogy a színes dolgokat ceruzát, kis kockát mindig sorba teszi(azt olvastam ez gyakori az autistáknál) illetve hogy szívesebben eljátszik egyedül mint mással. Gyerekek felé magától ritkán közeledik de ha oda mennek hozzá barátságos, mosolyog rájuk. Velem és az apukájával is szívesen játszik de például más családtaggal kevésbé(hozzá teszem ritkán jönnek) szóval nagyjából ennyi amit össze tudnék szedni. Ezek alapján szeretnék tanácsot kérni hogy van e okom aggódni. Más egyébként normálisnak látja és hozzá teszik hogy lehet csak félénk nehezebben barátkozós fajta. (én is ilyen voltam)



2021. szept. 14. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
A leírásod alapján semmi baja sincsen.
2021. szept. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha azt mondja a védőnő, akinek ez a szakmája, hogy rendben van, akkor miért aggodalmaskodsz ennyit?
2021. szept. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Amiket nem tud, azt nem is kell.

Amiket tud, azok között pedig van, amit nem is kell. Pl: az is teljesen rendben van, ha egy 6 évest "altatni" kell (pl: mellette ülni míg el nem alszik).

És van, ami sokkal kisebbtől is elvárt. Pl: hogy tudja, hogy indultok. Ezt 15 hónaposan kellett tudni.

2021. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Semmi gond nincs vele ezek alapján. Sőt nagyon ügyes.

Az h nem beszél (mondatokban) teljesen normális. A szobatisztaság is (egyébként nem kell tudni beszélni hozzá. Engem a lányom odahúzott a wchez, vagy cibálta a ruhám összekulcsolta a lábát és mutatta)

2021. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Semmi baja. 2 éves nem azért nem játszik más gyerekkel, mert visszahúzódó, a fejlödés része, hogy nagyjából 3 éves kortól játszanak együtt. Szobatisztaság 2 évesen? Gondold ezt át még egyszer és olvass utána!
2021. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek szakembert aki autistákkal foglalkozik, ő szerinte egyre nehezebb őket diagnosztizálni mert eltérő esetek vannak. Van ilyen van olyan. Szerintem nem jó út hogy valahol hallottam, hogy ez meg az lehet autizmus és akkor minden hülyeségbe belekapaszkodok. Miért baj, hogy sorba rendezi a színeket? Vagy introvertáltabb? Nem minden gyerek ugyanolyan. Leírásod alapján egy teljesen normális kisgyerek. Érdemes lenne játszóházba járnotok, vagy olyan játszótérre ahol több gyerek van, had legyen a kortársaival. És ne azt keresd benne mi a hiba, hanem örülj hogy milyen ügyes sok mindenbe!
2021. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baja sincsen szerintem. Inkább az a baj hogy összeolvastál mindent a neten és belelátod a gyerekbe a tüneteket.
2021. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Alapvetően nem vagyok egy túl agyalós, aggódós típus. Valószínű a "kedves" játszótéri anyukák miatt gondoltam itt túl a dolgokat..akiknek a fiatalabb koru gyerekük már mondatokat mondd és bilibe pisil és hibátlanul eszi a joghurtot is.. És meg feledkeztem róla hogy minden gyerek más és más ütemben fejlődik. Köszönöm a válaszokat és igyekszem azzal büszkélkedni ami tud és nem pedig a hiányosságokra figyelni :)
2021. szept. 14. 15:27
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

De minek kell büszkélkedni?

Csak éld át a pillanatot, mert bizony nem jön vissza...

2021. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

És a játszótéri anyukákat nagyobb szaktekintélynek tartod, mint a védőnőt és az orvosokat együttvéve?


Mondani lehet bármit, attól még lehet, hogy a fele se igaz.


Hallgass az orvosokra, szard le az anyukákat, és érezd jól magad a babázásban. A gyerekednek semmi baja!

2021. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!