Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Használt már valaki relaxációs...

Használt már valaki relaxációs mesekönyvet? Mi a véleményetek? Mígéri az árát? Kezdek aggódni az 5 évés fiam dühkitörései miatt.

Figyelt kérdés

[link]

Kikészít a fiam. Iszonyúan hisztis, mindig is az volt. De pár hete már teljesen kifordul önmagából nap mint nap. Dühöng, örjöng, üt, rúgna, harapna, ami éppen kézre esik. Közben meg úgy ordít, mint akit nyúznak. Semmi se használ. Próbáltuk szép szóval, erőteljesen, visszacsapni, nem csapni, százegyedjére is elmagyarázni, figyelmen kívül hagyni, ölelni, büntetni, stb… rosszabb, mint valaha. A dologban az bánt a legjobban, h enélkül meg egy áldott jó gyerek lenne. Sokszor kérdezik is, h mindig ilyen csöndes? De sajnos nem.

Úgy érzem ez már túllépett a normális határo. Gondoltam pszihológusra is, de első körben a polipos könyvet venném meg. Van valakinek tapasztalata?


2015. márc. 14. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichológus meg kamu könyvek kellenek neki, hanem egy kivizsgálás egy erre szakosodott intézetben.
2015. márc. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet jót tenne neki ha valahol levezethetné a feszültséget. Esetleg nyugodtabb periódusába kérdezd meg tőle van-e valami ami bántja vagy zavarja, amiiatt feszült. Jó a könyv is egynek.
2015. márc. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Komolyan azt hiszed, hogy bármi könyv képes lenne ezt a problémát KEZELNI? Már régen reg el kellett volna vinni a gyereket minimum a nevelési tanacsadoba
2015. márc. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%

Mindenre van megoldás!

Ott a Biblia

1500 oldal csupa jó dolgokkal

És ráadásul megunhatatlan

És olcsón beszerezhető

(református bibliát vegyél mert abba nincs apokrif köny)

2015. márc. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dolores55 ***** válasza:
Én inkább egy jó gyermekpszichológust keresnék.
2015. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Biblia egy problémás gyereknek. Anyám.
2015. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk megvan a polipos, én is a hiszti miatt vettem, csak úgy kíváncsiságból...mondjuk nekünk nagyon sok könyvünk va, mindenfélét szoktunk olvasni...szóval a polipos könyv valójában légzéstechnikát tanít, én azt gondolom, hogy egy ennyi idős gyereknek az elsajátitáshoz sokat kell(ene) gyakorolni, sokszor elolvasni, stb...annyira nem érkekes viszont a sztori szerintem...mi 3 x elolvastuk, azóta mióta megvettük, eddig többször nem...szerintem elővesszük majd még...csak egyenlőre nem tűnt annyira izgalmasnak hogy többször elolvassuk...
2015. márc. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, Bocsi, ha itt-ott értelmetlen voltam, telefonról írok...
2015. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak akkora hisztik is, mint az ördögűző című film nagyjelenetében, földön fetrengéssel és vergődéssel. Azt tapasztaltam, hogy egy allergia elleni készítmény még fokozta is. Nagyon nehezen váltott egyik tevékenységből a másikba. A játszásból vacsorázni vinni kész tortúra volt. Sok helyen megfordultunk, pszichológus, pszichiáter, nevelési tanácsadó...

Aztán egy gyermek neurológus egyértelműen kijelentette, hogy hiperaktív és figyelemzavaros de csak a legenyhébb formában. A többi hiszti.

Sok hal (omega zsírsavak) zöldség, gyümölcs, sok friss levegőn való játék. Javaslata alapján járunk kutyás terápiára, és lovagolni is. (Ott ugyanis alkalmazkodni kell a kutyához, vagy lóhoz, és nincs meg a tevékenység, csak ha együttműködnek!)

Régebben, amikor nem az ő akarata érvényesült, akkor egy kicsi gyereknek még nincsenek technikái, a dühe, az indulatai levezetésére, ebből lesz a hiszti. Talán Ranschburg tanár úr youtube videóiból tanultam a legtöbbet, a hiszti kezelésére - érdemes figyelmesen megnézni őket.

Nomeg Müller Péter tömör mondatainak igazságára szeretném felhívni a figyelmet, sokat jelentett, hogy változtatni tudjak a hozzáállásomon:

"A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat - de éli a nyugalmadat és derűdet is - ha valódi."

Három éves kora óta visszük fejlesztő foglalkozásokra, és nyilván a mi hozzáállásunk is változott, és nagyon sokat javult.

2015. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ha tényleg ennyire sokszor és erőteljes a hizti rohamai akkor van egy tippem milyen betegsége lehet a kis fiadnak.

Nem akarlak meg ilyeszteni de pont valamelyik nap láttam a life net workön egy ilyen műsort amibe ilyen gyerekek voltak. Ezeknek dipoláris szindrómájuk volt.

Ahogy leírtad szinte ugyan azt láttam a műsorba. Ez a betegség gyógyíthatatlan felnőtt korára is ilyen marad.

De ez még nem azt jelenti hogy a te fiad is ebben szenved "isten őrizz" de nézz a betegség után a neten és bizonyosodj meg róla hogy nem beteg. Remélem nem az irj hogy meg nyugodjak.

2015. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!