Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Csúnyabeszéd és verekedés...

Csúnyabeszéd és verekedés kezelésére mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés

Ezelőtt soha nem tette a gyerekem egyiket sem óvodába és itthon pedig nem hallott ilyet. Sokat olvasok neki elég jó a szókincse is. Most iskolás lett és már egy hete erre van panasz.

Elmagyaráztam neki már minden módon miért nem szabad és hogy így butának fogják nézni. Amúgy nagyon okos és értelmes gyerek elég gyors gondolkodású. Szépen el is mondta, hogy nem is tudja mit jelent csak mondta. Nagyon szégyenlem magam és szeretnék tenni valamit, hogy ne forduljon elő ilyesmi.


2021. szept. 30. 07:00
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Előre legyen meghatározott büntetési tarifája a dolgoknak. A büntetést neked kell tudni, mi legyen. Legyen erősen kellemetlen neki, de kibírható. Pl. ha szokott játszani számítógépen, akkor megvonás.
2021. szept. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy ez van az iskolákban... Régen nem volt ilyen, akit káromkodáson kaptak, szaktanarit kapott. Most miért nézik el a tanárok?
2021. szept. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Miért nézik el a tanárok? Mert ha szaktanárit kap, akkor apuka/anyuka bemegy a büdös k.. - hoz vagy a mocskos b.. - hoz és megmondja a magáét.

Én egyszer mondtam csúnyát a tesómra, annyit mondott, amíg nem tudom a jelentését ne használjam a szót, nem is mondtam többször. Verekedésre pedig például azt is lehet mondani, hogy emlékszel mikor elestél és megütötted magad? Ugye fájt? Ha megütsz valakit az is fáj a másiknak. Vagy ha nem használ, akkor tényleg amit az 1-es írt.

2021. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Menő akar lenni és azt látja, hogy a menő gyerekek erőt mutatnak. Hiába magyarázod neki, hogy "butának nézik", amíg a közösségben, ahova viszed, az okosság egy jellemhiba, amit kihasználnak és csúfolják. Valószínűleg ti is mindig igazodtok a környezethez, amiben épp vagytok, vetítetek, szerepet játszotok, nem önmagatokat adjátok. Most ő is ezt csinálja, ezt sajátította el. Tényleg okos, mert gyorsan megértette, hogy a kortárs csoportban mi a jó stratégia. Magyarázhatsz neki, de az nem segíti a többiek előtt. Nyilván mások is verekszenek es káromkodnak, szedd össze ezeket a szülőket és beszéljetek össze, hogy mi legyen.
2021. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk osztályfőnöki jár a káromkodásért és a verekedésért.

Minden gyerek hoz valamit otthonról sajnos.

Ők meg fogékonyak még. Hiába nem érti a jelentését csak menőzni akarnak.

Nálunk is volt ebből probléma.

A kislány bevitte otthonról a szőrös k@ki szót és azt szajkózták a gyerekek. Pont az enyémet hallotta meg a tanár és kapott egy beírást.

Hazajött és sírt. Elmagyaráztam neki, hogy nem ismeri a szó jelentését és így engedje el a dolgot ne hangoztassa mert ha más butasagokat mond és csúnyán beszél az nem menő hanem ciki és butaság őt majmolni.

Azóta 2x is meggondolja, hogy mit mond.

2021. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kapott beírást így derült ki a dolog. Itthon is kapott büntit amellett, hogy mese nem volt el magyaráztam neki miért is nem szabad. Szülőket nem sokat ismerek még.
2021. szept. 30. 12:05
 7/7 anonim ***** válasza:
38%
Bammeg verd szájba 😂
2021. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!