2 éves fiammal baj van?

Figyelt kérdés
Kezdeném ott, hogy hamar jött a huga aki mára már 11 hónapos nagyon kedves aranyos kiegyensúlyozott és mindig kész a nevetésre. A kisfiam 26 hónapos és mióta a kislányom elkezdett járni nagyon megváltozott a fiam. Értem ezalatt állandóan bántja ütlegeli olykor átleli szeretgeti. Egyébként a fiam nagyon okos és értelmes kisfiú pl: korán elkezdett beszélni mára már mondatokat rak össze. De úgy veszem észre agresszív. Nagyon el vagyok keseredve! Most már mindennap sírok már próbáltam beszélni vele szépen vagy büntibe tenni vagy csak egyszerűen felkaptam a húgát és ott hagytam át mentem a másik szobába magamra zárva az ajtót. Egyébként több figyelmet kap a fiam mint a húga. Istenem bárcsak lenne valaki köztetek Mamik akik tényleg tudnának adni valami távpontot mit csináljak a fiammal. Dokinál is voltunk de érdemben nem tudott segíteni

2017. okt. 7. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz beszélni egy két éves gyerekkel? A bünti sem használ. Az pedig, ha átrohansz a kisebbel a másik szobába, és egyedül hagyod a "nagy" két évest, olaj a tűzre. Csak annyit tudsz tenni, hogy kivárod, míg el tudja fogadni végre a húgát. Lehetőleg ne hagyd őket magukra. Legyenek közös programok, ahol mindkettő részt vesz, de legyenek olyanok is, ahol csak az egyik vagy a másik. Próbálj olyan helyzeteket teremteni, ahol azt mondhatod a fiadnak, hogy "veled már ezt is lehet, mert te nagy vagy".
2017. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudják kifejezni az érzelmeiket,náluk most ilyen korszak van,bölcsiben is ugyanez van nálunk,akár harapnak,ütnek,máskor meg ölelgetnek.
2017. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincsen vele.

Próbáld meg a kisfiad bele vonni a lányod "nevelésébe".

Kérdezd meg, hogy nincs-e kedve etetésnél, fürdetésnél stb segíteni neked. Ezeket is csak játékosan dicsérve, hogy ő már milyen nagy és ügyes. Ezzel egyre közelebb kerülhet a kislányhoz

2017. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyik kicsi, másik pici, nem könnyű helyzet. Kis ösztönlények, akik az anyjuk osztatlan figyelmét igyekeznek megszerezni maguknak.

Nálunk 2 év a különbség, és akkor kezdődtek igazán a gondok, amikor a kicsi elkezdett kúszni-mászni. Volt harapás, játékkal fejbeverés, kézretaposás meg minden. Egy percre sem vehettem le róluk a szememet. A büntetésnek csak rövid ideig volt hatása, vagy csak olaj volt a tűzre. Akkor volt nyugi, ha legalább az egyik aludt, de az altatás sem volt egyszerű... Nagyon nehéz időszak volt.

Nálunk a családi napközi volt a megoldás (állami bölcsibe nem vették fel), pár nyugodt óra, amit a picivel tudtam tölteni. Lehet, hogy szívtelennek tartotok, de másképpen diliházba kerültem volna hamar. Utólag sem bántam meg, jó döntés volt, a nagyobbnak sem lett belőle semmilyen hátránya, a mai napig szívesen emlékszik vissza arra a helyre, jól érezte magát.

2017. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nagy gyereknek született és most testvér lett belőle. Óriási a változás az életében. A kicsi testvérnek született, és ez természetes neki. Segítsd a nagyot is, ne hagyd magára, és folytonosan biztosítsd a szeretetedről és a figyelmedről. A kicsi miatt időnként várnia kell a sorára, de megnyugszik és biztonságban érzi magát, ha tudja, hogy majd eljön az ő ideje, amikor csak vele törődnek és foglalkoznak.
2017. okt. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!