Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit szólnál, ha lenne egy...

Mit szólnál, ha lenne egy edukációs célú "Szülőjogsi" program, hogy a gyereket vállalók jobban felkészüljenek a gyerekvállalásra, és könnyebben értsék és kezeljék a problémás helyzeteket?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 13:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Vagy mondjuk a kórházban a csecsemős nővérek szánhatnának több időt arra, hogy az alapvető dolgokat elmutogassák. (Pelenkázás, fürdetés, köldökcsonk ápolás, szoptatás!!!) Vagy sok helyen a védőnő se dísznek és baszogatás céljából legyen.
2021. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem csak csecsemőkorra vonatkozik a kérdés.
2021. okt. 11. 13:27
 3/25 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nagyon jó lenne, bár én inkább mentális épséghez, anyagi helyzethez és egyéb fontos körülményekhez kötném a gyerekvállalást. Csak sajnos az idegbeteg nárcisz barmok is ugyanúgy termékenyek, mint a normálisak...
2021. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%
Nem hiszem, teljesen mások voltak az elképzeléseim mint amiket végül a gyakorlatba ültettem / ültetek, addig szerintem senkit nem lehet osztályozni, kritizálni ameddig valóban oda nem jut, hogy helyt kell állnia szülőként, sokszor az ember saját magát is meglepi azzal, hogy olyan dolgok jönnek amiket elképzelni sem tudott korábban, ezért felesleges előre készítgetni bárkit bármire is.
2021. okt. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Azt bírom a legjobban az egészben, hogy az ilyen programokat a gyerektelenek találják ki. Múltkor is volt itt egy childfree, aki erőszakosan akarta rátukmálni mindenkire az IQ meg EQ tesztet gyerekvállalás előtt :D Mert hogy a gyerektelenek már azt élből le szaranyázzák, aki gyereke sír a boltban.
2021. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bármikor jöhetnek váratlan dolgok, de van sok felelőtlen szülő, aki bele sem gondol, hogy mit jelent a gyerekvállalás alapvetően. Csak kell gyerek, mert ezt sulykolja a társadalom, nyomás alatt tartják a rokonok, az ismerősöknek már van és neki is kell, fél, hogy kifut az időből, kell a CSOK-hoz, mert másképp nincs pénze lakásra, de amúgy lehet, hogy egyáltalán nem szülőnek való, szarik a gyerekre, nem neveli, nem foglalkozik vele, lepasszolja... stb.
2021. okt. 11. 13:35
 7/25 A kérdező kommentje:
Ezt azért olvassátok el, meg a kommenteket is: [link]
2021. okt. 11. 13:37
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező: Később is segíthetne a védőnő pl. Megfelelő szakemberek, fejlesztők ajánlásával.

Vagy ha pl. nem kezelnék a problémákat, nehézségeket tabuként. Ha néha el lehetne mondani hogy valami nem megy és nem lenne szégyen segítséget kérni vagy más milyennek lenni.

2021. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez fontos, hogy ne tekintsük tabunak a problémákat, ne legyen ciki segítséget kérni.
2021. okt. 11. 13:49
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Amikor én teherbe estem, mindenki azt javasolta vetessük el. Megkaptuk, hogy nem vagyunk szülőnek valók, hogy kegyetlenség egy gyerekkel ezt tenni. A párom külföldi és egyetemista volt, én dolgoztam csak. Anyagilag nem voltunk sehol, senki se hitte volna, hogy tényleg komolyan gondoljuk egymást, a “semmire” szültem. Mindenki véleménye ellenére megtartottuk.

Kitartottunk, végigcsináltuk, küzdöttünk, sírtunk, de mára két évvel később a férjem, akit anno mindenki elhordott mindennek, a sokszorosát keresi az átlagnak, remek apa, én is elégedett vagyok magammal, mint anya. Mindent meg tudunk adni a kislányunknak, közben pótolgatjuk a lemaradást a saját lakás, autó stb fronton, amit mások gyerek előtt szoktak.

Őszintén amit akkor mondtak nekünk, hogy segítség helyett mindenkitől csak a lenézést kaptuk, mindkettőnket nagyon elkeserített. Nehéz elfelejteni, megbocsátani ez beleégett az emlékezetembe.

Az ember sokkal többre képes a gyermekéért, mint amit gondol alapból magáról. Minket ő motivált és emberfeletti teljesítményt nyújtottunk.

Szerintem nem lehet megmondani senkiről előre, hogy milyen szülő lesz belőle. Nem hinném, hogy bárkinek joga van ezt korlátozni, bármilyen szempontok szerint. Inkább a szociális hálót kéne erősíteni, nem irreális dolgokhoz kötni az örökbefogadást. Buzdítani az embereket, hogy fogjanak össze, segítsenek azoknak a gyermekeknek, akiknek nem adatott meg a jó körülmény.

2021. okt. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!