Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha anyagilag nem fér bele két...

Ha anyagilag nem fér bele két gyerek, hogy dolgozod fel ezt érzelmileg? Mi segít neked?

Figyelt kérdés

Nem fér bele még egy gyerek, ha szeretnénk megmutatni ennek az egynek a világot, és igazán jó oktatást, jó életkörülményeket biztosítani neki és magunknak is.


Viszont olyan nagyon szeretnénk gyereket még. Az eszemmel persze tudom, hogy nem fér bele, ha a már meglevő kicsinknek biztos jövőt szeretnénk adni (és persze magunk is kényelmesen élni), de érzelmileg meg nagyon nehéz, vágyunk egy újabb gyerekre.


Minden ismerősünknek több gyereke van, de nekik vagy belefér, mert gazdagok, vagy nem törődnek előre ilyen dolgokkal, hogy jó oktatás.


Én félek tőle, hogy elmegy felettünk az idő és mégis be kellett volna vállalni. Szorongok amiatt is, hogy vágyunk rá mindketten, csak a pénz miatt nem lesz. Nem látom a jövőnkben azt, hogy a fizetésünk annyival nőne, hogy négy ember is ugyanúgy ellegyen belőle, mint három.


Mi segített nektek, ha ilyen helyzetben vagytok?



2018. jún. 18. 11:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem többet ér egy testvér, mint egy bankszámla. Lehet mondani, hogy felelőtlenek vagyunk és szegény gyerekeink nem fognak lakást kapni 18 éves korukban, de mi sem kaptunk, megdolgoztunk érte. Viszont ha nem lennének a tesóim, sokkal kevésbé lennék jó ember, mint amilyen vagyok.
2018. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
1: Köszönöm az érveket a második gyerekre, hallottam őket eleget, de nekem a kérdésemre való válaszra, és segítségre volna szükségem.:)
2018. jún. 18. 11:20
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nem lesz második gyerkőc.Míg az első nem született meg addig is így beszéltük, mikor láttam milyen csodálatos kis lény rájöttem nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem lehet második.Mindig belefacsarodik a szívem ha rágondolok.Észérveket sorakoztatok magam elé, hogy miért nem lehet.Próbálom magam ,,meggyőzni", hogy így a jó.De azért néha még így is rágondolok, hogy de jó volna.Pillanatnyilag semmi se segít csak ezek a dolgok.
2018. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
16%
Miért kell második gyerek? A meglévőt nem szeretitek?
2018. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az segit, ha arra osszpontosit az ember, hogy 18 eves koraig olyan gyereket neveljen, aki tudja, mit szeretne az elettol, felelosseget vallal magaert, es akar diakhitel mellett, akar munka mellett levelezon vagy estin elvegzi a sulit, ahogyan sokan karriervaltaskor teszik. Kerdes, hogy mit jelent szamotokra a jo oktatas, jo eletkorulmenyek biztositasa, milyen helyzetben vagytok most. Nem mindegy, hogy olyanban pl., hogy azon is sakkozni kell, hogy hany zsomlet vehetsz meg egy heten. Illetve, ha ennyire vagynek ujabb gyerekre, atkepeznem magam egy jobban fizeto szakmaba.
2018. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
79%
Azért nem mindegy, hogy mennyi az a pénz. Mondjuk, ha félreraktok havi 100 ezret és elszórakoztok a kényelmetekre még egyszer ennyit, akkor inkább vállalnék még egy gyereket. Viszont, ha nem tudtok megtakarítani pénzt, hónapról, hónapra éltek stb., akkor biztos nem, és a meglévőre gondolnék, hogy neki legalább megadhatom a normális élethez való színvonalat.
2018. jún. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

A jó oktatás számunkra azt jelenti, hogy van lehetőség kifizetni akár alternatív iskolát (ha szeretné, és mi szeretnénk, ne a pénz legyen az akadály), a világ megismerése meg rendszeres utazásokat jelent (nemcsak, vagy főleg nem Magyarországon). Nem hónapról hónapra élünk, meg nem zsömle probléma van, szerencsére.


A szakmánkat szeretjük, nem szeretnénk mást csinálni, ami még jobban fizet (gondolom, ilyenekre gondolsz, hogy informatikus meg mérnök, sajnos ezekhez is sok pénz kell már tanulni is).


Egyébként nem tudom elmagyarázni a miértjét, csak érezzük, hogy szeretnénk, a szívünkkel, de ésszel tudjuk, hogy nem lenne ugyanolyan lehetősége a meglevő kicsinknek az életben akkor.:(

2018. jún. 18. 11:44
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Mi is így döntöttünk.

Egy gyerekünk van de így belefért a magánovi, szeptembertől kéttannyelvű alapítványi iskola.

Legoland nyáron, disney hajós kirándulás.. Rengeteg program amit lehet két gyereknek nem tudnánk fizetni. Mi lesz ha a második baba betegen születik? Akkor oda a nagy jövője.

Sokan önzőségnek gondolják de egy gyerek is gyerek!

2018. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%

Azért szenvedsz, mert nem vagy biztos benne, hogy jó döntést hoztál. Egy jó döntés után mindig megnyugszik az ember.

Bennem nincs meg a vágy, hogy azért szüljek még egyet, hogy ne tudjuk felnevelni őket tisztességesen. Így nem is picsogok, hogy nem lesz több. Márpedig 100%, hogy nem lesz.

2018. jún. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

Nem attol lesz boldog a gyerek ha majd ala raksz egy lakast vagy kocsit ha a szulei olyanok akik erdemesek a tiszteletre es szeretetre stb.. akikhez ragaszkodik a gyerek es jo peldaval allnak a szulok elotte. Nem a penzed fogja erdekelni meg hogy epp milyen csillivilli maganiskolaba jarattad.

Itt valaki kerdezte hogy minek testver ezt a gyereket nem szeretitek?.. hat hogy is mondjam eleg “egyszeru” a kerdes... a testver nem azert szuletik mert a meglevot nem szeretik hanem hogy ha mar elpatkol az ember is legyen egy verszerinti hozzatartozoja a sajat gyereken kivul. Tovabba Idealis esetben ami a szulok nagyreszti felelossege egy jo testverkapcsolat sokat ad a gyereknek minden teren.

Olyan extrem esetet mar nem is mondok ha ne adj isten a szulo tuleli a gyereket akkor nem mindent veszit el ugymond az egy gyerekkel hanem egy darabjat de lenne kiert elni tovabb. Senki nem tudja elore mit szab neki az elet.

Pont most halt meg egy ismerosunk 36 evesen anyukajanak egyeduli gyereke, ferj sincs stb.. teljesen egyedul maradt a fajdalomba. Nem mindegy hogy van e az ember mellett meg erzelmi tamasz ilyen tragikus helyzetben.

Persze nem emiatt kell szulni meg testvert de ezek is mind benne vannak a pakliban sajnos..

Van ismeros akiknek van is penzuk de ok is maradnak egynel mert “nem tudja majd megadni a kettonek azt amit egynek “ stb pedig ez nincs igy.. csak hat a penzzel nonek az igenyek is.. de kell e bizonyos dolgokbol akkora igeny?...

a testvert nem potolja a penz. Ahogy a penz azt se potolja ha epp a gyerekednek barmilyen eletkorban szuksege lenne kozvetlen csaladtagra de mondjuk ti mar nem vagytok. A ferje/ felesege lehet jo fej meg aranyos cuki de sose lesz verszerinti csaladtagja. Vagy majd vesz egyet penzen?

2018. jún. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!