Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanulhat egy ADHD-s...

Hogyan tanulhat egy ADHD-s gyerek?

Figyelt kérdés
Sajnos legfőképpen a Figyelemzavar jelentkezik, ami azt jelenti, hogy bármit csinál, próbál koncentrálni, de nem megy..

2021. nov. 16. 20:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%
Szakember állapította meg az ADHD-t?
2021. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
5%
Amelyik nagyon nem bír magával, és az anyja nem akarja kisegítő iskolába vinni, azt megtömik ritalinnal.
2021. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
10%
Biztos, hogy ADHD? Nem lehet, hogy csak egyszerű hiperaktivitás? Milyen tünetek vannak még?
2021. nov. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Van, aki sajnos csak gyógyszerrel hozható tanítható állapotba.

Egyébként nagyon sok dolgot ki lehet próbálni. Pl szék helyett gimnasztikai labdán ülni, valamilyen birizgálható valamit adni a nem domináns kézbe, ha (!) neki személy szerint segíti az odafigyelést, hogy közben motorosan lefoglalja magát. Ha ez inkább eltereli, akkor pl súlyozott párna az ölbe, csak a szükséges eszközök az asztalon.

Az ingerszegény környezet is segíthet, csupasz fal, játékok stb eltéve, sötétítő behúzva, így nincs mit nézegetni.

Ott ülni vele, és ha elkalandozik, a feladatra böködni ujjal, visszaterelni.

Segíthet,ha a tanulást rövidebb blokkokra osztjuk szünetekkel. Ez attól függ, meddig képes figyelni. Pl 5-10 perc tanulás, utána 3-5 perc szünet - a tanulást fokozatosan növelni, ha már jól megy. Kicsit ugrabugrálni, mozogni, futkosni a szünetben, ha mozogni szeret, vagy hagyni kalandozni, ha olyan típus, esetleg csacsogni stb.

Nagyon jó tud lenni, ha pl neten találunk rövid oktatóvideókat, színesebbé, érdekesebbé téve a tanulást. A mozaik kiadónak nagyon jó kis játékai, animációi vannak a tananyagokhoz, de sajnos fizetős.

Egyébként sok adhd-s a gép előtt jobban tud koncentrálni, ezért érdemes használni. Gyakorló feladatokat lehet keresni learningapps, wordwall, okosdoboz oldalon.

Szülőként ez nagyon nem egyszerű. Diagnózissal viszont fejlesztés is jár, ezért nagyon-nagyon javasolt kérni a gyógypedagógus segítségét ezekkel.

2021. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

Otthoni tanulással van gond?

Olyan környezet, ahol kevés inger van, ami elterelné a figyelmét.

Kis részekre felosztani a tananyagot, minden kis elvégzett rész után vmi megerősítés (nem kell nagy dolog, csak pl pipálja ki egy listán, hogy ez is kész, színezzen be egy pöttyöt, vagy bármi).

A részek között mozoghasson, illetve bizonyos mozgásokat tanulás közben is végezhet (pl kezével matatni, vagy gym labdán ülni szék helyett).

És próbáljátok ki, hogy közben rágózzon.

Előre jól látható terv legyen, hogy mik a feladatok, mikor tart szünetet, stb.

2021. nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%
Húha, aki lepontozza az előző kettőt, az nagyon nem ért a témához...
2021. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Na, megint megjelent a sok szakértő.

Nekem van 2 adhd-s gyerekem. A sok hozzáértő meg elmehet mind valahova. Anyám is köztük való volt, ő megállapította, hogy az a baj, hogy én vagyok az anyjuk, amúgy semmi bajuk nem lenne.

Ez nem nevelési hiba, és nagyon jól lehet diagnosztizálni tesztekkel. Igaz, hogy 2-3 vizsgálat is kell hozzá, szóval én bírom, amikor a szomszédasszony azt mondja az egyébként kitűnő gyerekére, hogy hát hiperaktív. Nem, nem az. Kicsit mozgékony, vagy kicsit neveletlen, ezért ezek nem szinonímák.

Mennyi idős? Milyen problémáitok vannak?

Nem reménytelen, de arra készülj, hogy lehet, hogy többször is kell iskolát váltani. Ahogy az itteni kedves válaszolók, úgy a pedagógusok is általában nagyon tájékozatlanok, és értetlenek a jelenséggel szemben.

Amúgy nekem mindkettő integrált iskolába jár. A lányom most 8. osztályos, tavaly 4,5 volt az átlaga év végén. A lányok általában a csendes, magukban őrlődő fajták. Tehát ő nem bomlasztja a közösséget, de nehezen barátkozik, és nagyon erős a figyelemzavara.

Azt látom, hogy a matek és a helyesírás reménytelen. Nagyon okos, és nagyon jó a logikája. Most készülünk a felvételire. A legbonyolultabb szöveges matek példát is fel tudja írni, aztán elrontja, amikor ki kell vonni egy számból egy másik egyjegyű számot. Időnként nagyon elkeseredek, hogy így megverte a sors, mert egyébként egy zseni. Bármi lehetett volna belőle.

Kicsi korban vannak rá jó fejlesztések, de szerintem iskolás korban már nem nagyon értenek hozzá a gyógypedagógusok sem, hogy mi a fenét kéne csinálni. A Ritalin valóban segíthet, ha olyan fajta gyerek, aki szétveri az iskolát. Az a baj, hogy általában elutasítással találkoznak, és ők ezt még nehezebben tudják feldolgozni, mint más gyerekek.

A fiam rosszabb, nála beszédértési zavarok is voltak, sajnos egyéb pszichés szorongásos tünetekkel, őt nagyon tönkretették a pedagógusok az első iskolában. Most megint érik nála egy iskolaváltás, meglátjuk.

Ha szeretnéd írj nyugodtan privit.

2021. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
21%
Na, megjelent a mindenkinél jobban hozzáértő anya, aki a saját gyerekeit ismeri csak, és nem 20-30 hasonló diagnózisúval foglalkozik évente. Az örök kedvenc.
2021. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
3%

Megjelent valaki, aki ugyan nem érintett, és fogalma sincs a dologról, de máris fikázza a másikat. Igazán konstruktív hozzászólás volt, köszönjük szépen.

Könyveket tudnék írni róla, és sok ilyen anyukával tartom a kapcsolatot. Adhd-s csoportban is tag voltam.

Azért írtam a kérdezőnek, hogy írjon privit, és sok tanácsot tudnék adni. Ellenben szerintem neked semmi keresnivalód itt.

2021. nov. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%
Ha te is kihagyod mások felesleges fikázását, talán nem kapsz ilyen reakciót. Én már írtam kérdést, ami segíthetné pontosítani a helyzetet, de nyilván te jobban tudod, hogy az életkor, a diagnózis megléte stb egyáltalán "nem számít" egy ilyen kérdésnél.
2021. nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!