Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az új kormánydön...

Mit gondoltok az új kormánydöntésről, hogy óvodáskorú gyerek nem tanulhat idegennyelvet? Ennek van valami értelme?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Van ilyen rendelet?


Agyrém. Annyi értelme van első hallásra, mint az alkotmány módosításnak, hogy az apa a férfi, az anya meg a nő.


Mindenbe bele akarnak szólni.

2020. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
Én nem vagyok híve az óvodás kori idegennyelv tanításnak, de még az általános iskolainak sem. Ha a család kétnyelvű, otthon úgyis megtanulja a nyelveket, de tanítani külön csak a gyerek terhelése. Középiskolában kb. 2 hónap alatt már meghaladják a korábban tanított szintet.
2020. nov. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%

Hú 2-es, ma már ne írj ennél nagyobb szamárságot, kérlek!


A gyerekek a legfogékonyabbak a nyelvtanulásra. Pont ideális kor az ovódában elkezdeni játékos szinten tanulni egy idegennyelvet! Semmi teher sincs benne és még jól is járnak.

Raaddásul, amit írsz, hogy majd a kétnyelvű család megtanít... Olyan sok ilyen családot ismersz? Pont az oktatási rendszer feladata lenne ez.


Mit nem adnék, ha a szüleim annó foglalkoztak volna ilyesmivel! Most meg rendesen küzdök a nyelvtanulással és a szókinccsel, mert gyerek koromban nem foglalkoztak ilyesmivel és az agyam nehezen áll rá.


Illetve, kimutatták, hogy 18 éves korig fogékony az agy arra, hogy anyanyelvi szinten megtanuljon egy idegennyelvet. Utána már igen nehéz.

2020. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Kedvesem! Nézz már körül az általános iskolákban, ahol a magyar írás és olvasás elsajátíttatásával, a szövegértéssel is komoly gondok vannak meg. Ezeket kellene megtanítani meg biztonsággal a matematika alapjait. A felnőttek egy harmada ugyanis funkcionális analfabéta! Plusz nem ártana szocializálni a gyerekek többségét. Ezután jöhetne az idegen nyelv oktatás. Én a 2 saját gyerekem esetében sem értettem egyet a korai nyelvoktatással és láss csodát, anyanyelvi szinten sikerült idegen nyelveket elsajátítaniuk felnőtt korukra.
2020. nov. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

en szerencses vagyok!

a mi csaladunk trilingue-(3 nyelvu)- volt,; nemet,heber-yiddish,magyar

mar az elemi iskola elsoben beszeltem a 3 nyelvet

2020. nov. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es! Azzal kezdeném, hogy gyanítom, nem vagy élettársi/házastársi viszonyban a 3-mas válaszolóval, így ő nem a kedvesed. Tipikus megszólítás azoktól, akiknek az életben egyetlen teljesítményük a koruk és ezzel próbálják a nem létező fölényüket a másik orra alá dörgölni.


Másrészről: igen, igazad van, hogy az átlag magyar funkcionális analfabéta. Sok emberrel találkozom, vannak köztük amúgy igazi analfabéták is, de inkább az artikulálatlan beszéd, vagy nyelvtani szabályokat teljes mértékben mellőző nyőgdécselés jellemző egyik másik emberre, alig tudják vhogy elmondani, hogy mi bajuk is van. Mindazonáltal nem vettem észre, hogy mindez azért történt, mert az iskolában annyira elvonta a figyelmüket az idegen nyelvoktatás. Akik iskolai keretek között tanultak meg legalább egy idegen nyelven jól beszélni, azok általában is jó képességű emberek, nem beszélve a tényről, hogy idegen nyelvet tanulni csak úgy lehet, ha az ember kiválóan ismeri a közvetítő nyelvet, jelen esetben a magyart. Az idegen nyelvtanulás olyan részeit fejleszti az agynak, amelyet semmi más nem, az egyik legösszetettebb tanulást igénylő folyamat, egyszerre van szükség hozzá az ún. reál és humán képességekre, bár ezek is elavult fogalmak már, azt is tudjuk régóta, hogy nem csak ez a 2 embertípus létezik. Kifejezetten szükséges az idegen nyelv, és nem, azért mert nálad voltak sikertörténetek (mondjuk ezt az anyanyelvi szintet megnézném, sokan szeretik hinni, hogy anyanyelvi szinten beszélnek, mert a Trónok harcát felirat nélkül nézik), nem jelenti azt, hogy másnak is ugyanazon lehetőségek állnak rendelkezésre. Nem beszélve arról a tényről, amit egy korábbi válaszoló is leírt: minél később áll neki vki egy bmilyen idegen nyelvnek, annál nehezebb jól elsajátítani. Ezt, mint anyanyelvi szinten idegen nyelvet beszélő gyermekek szülőjeként ildomos lenne tudnod. Persze, ha te magad sosem sajátítottál el vmilyen hasznosítható szinten egy nyelvet a magyaron kívül, akkor nyilván nincs honnan tudnod, bár ebben az esetben nem értem, hogy miért reagálsz olyan kérdésre, ami nem érint és amihez nem értesz.

2020. nov. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

6-nak!

3 nyelven beszélek és elég jól értek még 2 nyelvet, tudom miről beszélek.

2020. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy több nyelven beszélsz, ahogy itt gyakorin oly sokan. Mégis eget verô baromságokat írsz.
2020. nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

ich kann aufs deutsch schreiben und reden auch:

mais je peu ecrire en français aussi si l'on veut!

ani daber ivri po!

magyarul is!

kann jiddiser auh redn'!

anche italiano si voglio qualquno!

also english when u want!

szoval en nem csak ugy bele a vilagba..............mint hiszitek!-(39L)

2020. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ja es az en kislany koromban az ovoda ketnyelvu volt! akkoriban meg volt sok svab ott! ezert nemet-magyar volt!az odajaro gyerekek jo 87%-a mar anyanyelvi szinten ketnyelvu volt!

en peldaul kellet hogy menjek a nagyszuleimmel mindenhova -(irodak,posta,uzletek,)-tolmacsolni mert ok kizarolag csak jiddisher beszeltek!egy hangot se magyarul! otthon en is ugy jiddiser beszeltem csak aztan az oviban, kesobb oskolaban,nemetul-magyarul is melle! en semmi kulonlegest ebben nem latok! egy gyerek aki 3 nyelven beszel elso osztalyban!nalunk zsidoknal van egy proverb,;-"ahany nyelvet beszelsz annyi embert ersz"

(39L)

(39L)

2020. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!