Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanulhat egy ADHD-s...

Hogyan tanulhat egy ADHD-s gyerek?

Figyelt kérdés
Sajnos legfőképpen a Figyelemzavar jelentkezik, ami azt jelenti, hogy bármit csinál, próbál koncentrálni, de nem megy..

2021. nov. 16. 20:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

“ADHD...anno csattant 2 nap pofon és már el is múlt”


Annó még a jelenleginél is primitívebb volt a társadalom, pedig most is rengeteg a retardált.

2021. nov. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképp szakembertől kell segítséget kérni, mert a helytelen vagy helytelenül alkalmazott tanulási módszerek sokat ronthatnak a helyzeten. Jó tanácsokat kaptál, de vedd figyelembe azt is, hogy az ADHD-s gyerekek sem egyformák.
2021. nov. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves 11-es:

“ADHD...anno csattant 2 nap pofon és már el is múlt”

Én erre a válaszra gondoltam, ezt te írtad? Ha nem, üldözési mániád van?

2021. nov. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két adhd-s gyerkőcöm van, a kisebb autista is, ő szegregáltba jár. A suliban 20 percesek az òráik, egy órán jó, ha a felén figyel. Itthon sincs ez másként. Vele gyakorlásnál megcsinálunk (jó esetben) egy feladatot és utána kis játék, majd újból feladat. Nála ez jött be. A nagyobbnak a matek szuperül megy, de a helyesírás csapnivaló Még a sok gyakorlás ellenére sem hagy szóközt, tök más betűt ír, elcsúszik egy szón belül is másik sorba és közben folyamatosan jár keze, lába... ő több feladatot is meg tud csinálni egymás után, de sokszor kell visszaterelni a figyelmét hozzá.

Ők sajnos nem tudnak egyedül tanulni, ott kell velük lenni és folyamatosan segíteni őket. A szóbeli tanulás is folyamatos, beleszőttem a mindennapi életünkbe, mert náluk az "ülj le olvasd el, tanuld meg" nem működik.

Szerintem mindenkinél ki kell tapasztalni, hogy mi válik be, mert attól, hogy adhd-s valaki, még nem ugyanolyan az állapota, személyisége stb.

2021. nov. 17. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, szakember.

Nagyon nehezen tud odafigyelni olyan dolgokra, amik nem érdeklik. 1-5 osztály-ig kitűnő volt, most így 6-7-ben látszik meg ez. Akárhogy próbálok neki segíteni, nem megy..

Az a helyzet, hogy mi mindent megadunk neki, sohasem bántottuk, mindig megbeszéltük ha volt valami baj, de így sem mondja el, hogy kapott e egyest, vagy sem.. Bármikor képes a szemembe hazudni sajnos.

Egyébként voltak értelmes válaszok, azokat nagyon köszönöm.

Mostanság már a tanulás alig megy, és már azon is kaptam rajta, hogy azt mondta minden házi kész, aztán egyik sem volt az.

2021. nov. 17. 21:34
 16/24 anonim ***** válasza:

14-es vagyok.


Sajnos úgy tűnik, beütött nála a kamaszkor. Gondolj csak bele, hogy most egy alapból kaotikus elme a hormonok miatt még kaotikusabbá válik. Ez egy nem adhd-s gyereket is kifordíthat magából. Annyi minden vált számára a tanulásnál érdekesebbé, hogy valószínűleg ő sem érti, hogy mi lelte.

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, csak folytatod, ahogy eddig is. Esetleg beépíthetsz új rendszert, pl napi leckeellenőrzés, közös ellenőrző nézés stb. Nem leszel nála népszerű és a te idegeid is cafatokban lesznek, de nem nagyon tudsz mást tenni. Én napi szinten szoktam nézni a krétát, oda, ha kis késéssel is, de felteszik a jegyeket és persze fix vendég vagyok a tanárok fogadóóráin. Néha én is úgy érzem, hogy szélmalmokkal harcolok, de félek, ha nem küzdök, akkor az később a gyerekeken csattan.

Sok kitartást kívánok nektek!

2021. nov. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen :)
2021. nov. 19. 00:09
 18/24 anonim ***** válasza:
Sajnos most mi is hasonló cipőben járunk, sorra kapja a rossz jegyeket 5.-ben, pedig alsóban kitűnő volt. Sokat tanulok vele itthon, és nem látom az eredményt. Pedig abban reménykedtem, hogy lassan tanul önállóan, de szerintem ez sosem fog megvalósulni. És egyre több lesz a tananyag, szerintem meg fogok őrülni.
2021. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Szia! Ha megoldható, beszéljetek az iskola vezetőségével, hogy keressenek egy pedagógiai asszisztenst, aki ott ül mellette, és folyamatosan segít Neki. Nekem is volt egy ADHD-s osztálytársam, mellette ült a pedasszisztens, és írt helyette, ha elfáradt (a fiú diktálta, tehát nem az asszisztens oldotta meg a feladatot), és a házit is együtt írták meg. Egy év alatt nagyon sokat változott a srác, és már a kétnapos osztálykirándulásra is jöhetett, nem volt vele semmi probléma. Ja, és a tantestület is elfogadta, hogy ő lassabban ír, nem olyan, mint a többiek, és így hozzá igazodtak, illetve az anyuka még tanult otthon a gyerkőccel, de ha fáradt volt, akkor nem erőltette.. Kedves Kérdező, remélem tudtam segíteni! :)
2022. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ped asszisztens? Te hol élsz? Nekünk ki volt írva, aztán körberöhögtek, hogy nincs.
2022. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!