Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harapdálás miatt vigyem...

Harapdálás miatt vigyem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
A lányom szeptemberben kezdte az óvodát. Akkor kezdett nagyjából, hogy harapni. Ott is és itthon is a kisöccsét. Többször szólt az óvónő, hogy beszélgessünk el vele, ez megtörtént. De mivel nem igazán változott semmi, beszéltem a védőnővel is. Ő szerinte így vezeti le a stresszt. Múltkor beszéltem az óvónővel, szerinte javul a helyzet, már kezd kinyílni és jobban kifejezni magát. És ha már el tudja mondani, miért csinálja pontosan, könnyebben lehet kezelni a helyzetet. De annyira kétségbe vagyok esve, nem tudom, mit csináljak. Már gyerek pszichológuson is gondolkodtam. Mit tehetnék még, hogy változzon? Van erre vmi bevált megoldás? Már attól rettegek, mikor szól újra az óvónő, vagy vmelyik szülő, hogy megint megharapott vkit.

2021. nov. 19. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Hogy beszélgettél el a gyerekkel? Kislányom, ezt nem szabad, mert fáj neki? Vagy mondtál valami konstruktívabbat is hozzá? Monjuk pl. tessék itt egy teniszlabda, ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor gyűrögesd!
2021. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus ártani nem fog neki. Valószínű így dolgozza fel azt, hogy új helyzetbe került, így vezeti le az indulatait. Persze ez nem helyes, de egy jó gyerekpszichológus képes lenne felgyorsítani ezt a folyamatot, és elhagyni ezt a "rossz szokást".
2021. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es: mondtam neki, hogy ez fáj a másiknak, és még megemlítettem egy kisebb balesetet is, amiben ő volt a szenvedő alany, hogy ahogy neki akkor fájt, úgy fáj a másik gyereknek is. A teniszlabda ötletről még nem hallottam, hogy ekkora gyerekeknél hogyan működhetne. Szerintem még kicsi hozzá. Azt sem tudja, mi az a stressz. Meg általában akkor harap, ha összeveszik egy játékon vkivel. Tehát abban az adott helyzetben senki nem fogja a kezébe nyomni a labdát, hiszen másodpercek alatt történik minden.
2021. nov. 19. 14:19
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok: Egy óvodás korú gyerek még énközpontú (önző), ha valamit akar erőszakkal veszi el (nagyon kevés gyerek van aki nem). Meg kell tanítani osztozkodni, hogy szívesen adja oda a játékát másnak vagy játszanak közösen, vagy értse meg hogy ha játszott vele valaki utána ő is játszhat. erre a vannak gyakorlatok pl: 10 percig játszik valamivel utána keresnie kell más gyereket, akinek odaadja stb. De mint ahogyan már említettem egy pszichológus feltudja gyorsítani ezt a folyamatot. Ettől nem lesz hülye a gyereked, hogy szakértőhöz fordulsz, nehogy azt hidd. A legtöbb kamasz gyereknek, sőt kisgyereknek nagyon hasznos lenne ha heti 1x eljárna, mert nagyon sok bennük a frusztráció, és egyre több stresszhatás éri őket. Én a helyedben nemcsak elvinném, hanem hosszútávon járatnám egy pszichológushoz, mert sokkal kiegyensúlyozottabb lehet a gyerek később. Persze ez nem azt jelenti, hogy te háttérbe szorulsz és majd semmit nem fog elmondani neked (sőt ezt nem is szabad és beszélgetni kell továbbra is vele), de sokkal kiegyensúlyozottabb lehet később majd pl: kamaszkorban a kapcsolatotok.
2021. nov. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2021. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Februárban lesz 3 éves. Ma mondta az óvónő, amikor mentem érte, hogy leültek vele beszélni és látták rajta, hogy megbánta, tudta hogy rosszat tett. De olyan hirtelen történt az egész, hogy közbe avatkozni nem lehetett. Csak olyan rossz érzés, hogy ilyen... Ráadásul a kisfiú anyukája (ismerjük egymást) küldött egy képet is a harapásról, fel volt háborodva, és mondta, hogy a fia ezek után már nem akar oviba járni. Ő fiatalabb, mint a lányom, mini csoportosok amúgy.
2021. nov. 19. 15:51
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Fiatal még, a bölcsiben szokott ez gond lenni, 3 éves korára abbahagyja szerintem.
2021. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es: igen, barátnőm kisfia bölcsis és mondja, hogy ott ez mindennapos dolog. Csak mivel ez óvoda, nem biztos, hogy ezt jó néven veszik, hiába mini csoport.
2021. nov. 19. 17:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kirakni nem fogják, van ilyen, rokongyerek is simán csinálta 3 éves kora után, aztán abbahagyta.
2021. nov. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mi annak idején 2 hétre megvontuk az édességet tőle. Bevált.

Ő csak 1x harapott, de akkor nagyon csúnyán, véresre. Kiscsoportosként egy nagycsoportos lányt harapott meg.

2 hétig semmi édességet nem kapott, és minden nap beszélgettünk róla, hogy miért.


Soha többé nem harapott!


Pedig ő el volt maradva a fejlődésben. Mégis megértette.


Szóval a kérdésem: mivel bünteted a gyereket?? Mit teszel azért, hogy megértse, ezt NEM teheti meg?

(a beszélgetés önmagában semmit nem ér! Az NEM nevelés!!!!)

2021. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!