Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Harapdálás miatt vigyem...

Harapdálás miatt vigyem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
A lányom szeptemberben kezdte az óvodát. Akkor kezdett nagyjából, hogy harapni. Ott is és itthon is a kisöccsét. Többször szólt az óvónő, hogy beszélgessünk el vele, ez megtörtént. De mivel nem igazán változott semmi, beszéltem a védőnővel is. Ő szerinte így vezeti le a stresszt. Múltkor beszéltem az óvónővel, szerinte javul a helyzet, már kezd kinyílni és jobban kifejezni magát. És ha már el tudja mondani, miért csinálja pontosan, könnyebben lehet kezelni a helyzetet. De annyira kétségbe vagyok esve, nem tudom, mit csináljak. Már gyerek pszichológuson is gondolkodtam. Mit tehetnék még, hogy változzon? Van erre vmi bevált megoldás? Már attól rettegek, mikor szól újra az óvónő, vagy vmelyik szülő, hogy megint megharapott vkit.

2021. nov. 19. 13:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
10-es: megpróbálhatom az édesség megvonást, de ez nem tudom hogyan működhet. Például van olyan nap, amikor nem harap, akkor mire hivatkozzak, miért nem kap? Nem inkább olyan büntetés kellene, amit közvetlenül az incidens után alkalmazhatok? Amúgy ha itthon harapja meg a kisöccsét és éppen megy a mese a tévében, akkor kikapcsoltam, ez a büntetés. Nekem az óvónő és a védőnő is a beszélgetést javasolta, vagy hogy ne túl erősen verjek a szájára. De szívesen hallgatok meg mondjuk tanácsot, ötletet, hiszen ezért is tettem fel a kérdést.
2021. nov. 19. 22:18
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Otthon mi történik, ha elveszi a tesó a játékot ? Én azt tenném, hogy elmondom neki: Figyelj Bercike, ha mégegyszer azt hallom, hogy megharaptál valakit, akkor 3 napig nincs mese és akkor tényleg nincs mese, ha abban a 3napban jól viselkedett, akkor sincs, ha jönne, hogy mesét szeretne nézni, akkor elmondanám, hogy nem, mert tegnap megharaptad Gizikét és szerdán szerdán nézhetsz legközelebb .

Elmondod mit vársz tőle , ha nem teszi, akkor ennek ez és ez lesz a következménye és valóban lesz következménye!!

2021. dec. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!