Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? Mit tudnál tanácsolni?

Figyelt kérdés

Kedves Anyukák!


Szívesen fogadom tanácsaitokat, meglátásaitokat, bármit a témában. Ha van problémás gyermeked, vagy ha a másik oldalon állsz.

Lányaim ovijában van egy nagyon súlyos adhd-s kisfiú. A helyzet már ott tart, hogy az óvónők se hajlandóak heti 2 maximum 3 alkalommal a kötelező 4 óránál többet vállalni vele. Azt is kínkeservesen, mert annyira kezelhetetlen. Minden héten járnak a szülők pszichológushoz a kisfiúval, de 0 változás.

Nagyon sajnálom a szülőket, a kisfiút is, mert tudom nem direkt olyan amilyen, nem tehet róla, és nem a szülők hibája.

A többi gyerek sem szereti ha ott van, mert folyton terrorizálja, bántja őket, rombol, mindent tönkre tesz. Leamortizálja az ovit, a gyerekeket,az óvónőket.

Az én problémám itt kezdődik. Középső kislányom (mindjárt 4 éves) elkezdett a kisfiúval barátkozni, vagy fordítva, de ez szinte lényegtelen. Aminek hatására kislányom kezdi át venni tőle a rosszalkodást, a szófogadatlanságot. Az óvónők jelezték, hogy kezd kezelhetetlen lenni a lányom is, főleg ha a kisfiú is jelen van, ami eddig soha nem volt rá jellemző. (2.5 évesen kezdte az ovit) ide haza is észrevettük a változást.

Szóval Te mihez kezdenél? Napok óta beszélgetünk, magyarázzuk miért nem szabad így viselkedni, követlezményei van annak ha valaki csúnyán viselkedik, miért viselkedik így a kisfiú stb. Következetes vagyok, nem engedek mindent, nem hagyok rájuk mindent.

Kértem az óvónőket ne engedjék a kisfiúval játszani a lányom, de hát ez sem megoldás.

Ovi váltás nem opció, nem megoldható. A kisfiút pedig nem tudják eltanácsolni.


2021. nov. 26. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

A kisfiút fejlesztésre kell hordani nem pszichológushoz egyébként, illetve ha integráló az óvoda, akkor az ovi intézheti hogy menjen szegregáltba ha tényleg annyira kezelhetetlen.

De, a legtöbbször az van, hogy az óvónők nem elég képzettek, és gyógypedagógus is kellene mellé.


Az, hogy te mit tehetsz? Esetleg az "orvoshoz kell menni, ha így viselkedsz" kártya nem játszik? Őszintén szólva nem tudom, mi a másik oldalon vagyunk, a fiam autista és a többi szülő nem engedi a gyerekeiket játszani az enyémmel mert "ketyos". Hozzáteszem, nem rossz, csak vannak furcsaságai 🙂

2021. nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Másik csoport sincs az oviban ahová át lehetne tenni a lányodat?


Sajnos pedig ez a helyzet szerintem csak akkoroldódik meg ha teljesen ellesznek különítve.

Az a helyzet h a lányod még nem érti h a fiú "beteg" ő csak azt látja h ez egy járható út. Ha a fiúnak lehet, akkor ő is csinálhatja.

Ilyenkor még nem tudod neki elmagyarázni h nem ez a helyes viselkedés.

Büntetheted, de akkor sem biztos h eredményes lesz. Lehet h még rosszabbat csinálsz (te leszel a gonosz, mert xy csinálhatja, őt meg megbüntetik emiatt)

Neked kell eldönteni h bevállalod e ezt a rizikót.

(én vállalnám, és bíznék benne h egy pár hónap múlva belátja hogy miért voltam rosszfej)

2021. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez egy picike kis családias integrált ovi.

Sem szegregáció, sem a sima ovi váltás azért tud szóba jönni,mert a szülők nem tudnák megoldani, hogy hozzák vigyék a gyereket másik oviba,ahogyan mi sem.

Hiába van közel más ovi is, botrányos a közlekedés, kisbusz pedig nincs amivel hozzák viszik a gyerekeket.

Férjem 6kor indul dolgozni, nekem nincs jogosítványom, + a legkisebb 1 éves.


Azt sem értem miért nem vesznek fel a kisfiú mellé valakit, mert volt anno fogyatékos kisgyermek aki mellé volt állandó szakképesített személy. 🤷‍♀️ Alapesetben az ovi is annak a hívr, hogy nagyobb empátiát, elfogadást tanuljanak a gyerekek.

Őszintén meg mondom, nem tudom miért nem kap a kisfiú fejlesztést. Anyuka azt mondja nem kap, csak hetente viszi pszichológushoz. Talán a pedagógiai szakszolgálathoz még nem jutottak el, csak a pszichológushoz? 🤔 Nem tudom.

Sajnálom az anyukát, mert semmilyen segítséget nem kap abban, hogy eligazodjon a dolgok terén, amellett buta is szegényem. Viszont dolgozni sem tud így elmenni.



Nekünk már csak ballagásig kell kihúznunk, akkor költözünk, akkor tudunk ovit váltani. Na de addig is a helyzetet meg kell oldani.

2021. nov. 26. 15:41
 4/10 A kérdező kommentje:
1# Nagyon sajnálom 😕
2021. nov. 26. 15:42
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Kérlek ne nevezzük a sérült gyerekeket, embereket fogyatékosnak. Annyira degradáló, az egyetemen a gyógypeda tanárnő ezért simán kiküldött volna bukóvak. Nem ellened szólt ez, simán érzékeny vagyok a fogyatékos szó használatára.


Sajnálom a helyzetet, lehet helyedben én sem tudnék mit kezdeni a dologgal, mint szülő. Maximum annyit, hogy a gyerekemnek elmondanám, hogy nem jó ez a viselkedés és a másik gyerek azért csinálja, mert nem tudja, hogy az úgy nem helyes viselkedés. Mutasson neki ő is példát, hátha abból majd idővel rájön, hogy mi a helyes irány.

2021. nov. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5#

A kislány akihez volt szakképesített személy, kisfejűséggel született. A kislány súlyos értelmi fogyatékos.

Hiába írnám, hogy sérült. Úgy sem szebb.

2021. nov. 26. 15:54
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
De hidd el, hogy szebb az értelmi sérült, mint az értelmi fogyatékos...
2021. nov. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
A fogyatékosság attól még fogyatékosság. Amúgy a többi szülővel és az óvoda vezetőjével össze kéne ülni és kitalalni valamit. A közlekedés nem olyan katasztrofális max korábban kell kelni. Öcsém oviban rossz társaságba került, mai napig anyám bánja hogy nem vitte máshova, pedig öcsém elmúlt már 30, de minden ahhoz a társasághoz vezethető vissza,onnantól anyukám nem tudta visszanevelni. Igenis válts ovit.
2021. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A nem megoldható nem azt jelenti,hogy korábban kellene kelniük a gyerekeimnek..hanem,hogy össze egyeztethetetlen a közlekedés!

Nem tudnék naponta 4x buszozni a gyerekekért.

2021. nov. 26. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem abba fogja hagyni ezt a viselkedést, ha te nem tolerálod és fellépsz ellene, röviden: neveled. A lányod nem adhd-s nem fog úgy viselkedni, mint aki az. Az én lányom sokszor találkozik hasonló "rossz" gyerekkel és nem ragad rá ez a viselkedés, tudom minden gyerek más, de én nem vinném másik oviba, máshol is vannak rossz gyerekek.
2021. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!