Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős, agresszív gyerekkel...

Verekedős, agresszív gyerekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Kislányom unokatestvéréről van szó. 3 és fél éves, óvodás. Lányom szereti egyébként, de ha találkoznak 3 percenként fellöki, megüti a lányomat, agresszívan lép fel. Rászólunk, pár percet nyugton marad, aztán megint fellöki. A szülők teljesen normálisak és normálisan viselkedő gyerekük is van. Mit lehet tenni az ilyen gyerekkel? Az óvoda nem küldte sehová, de úgy gondoljuk, hogy ott is hasonlóan viselkedik, mert játszótéren is ilyen más gyerekekkel. Eddig vártunk, hogy majd csak megjön az esze, de nem úgy tűnik.

2022. jan. 30. 18:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
90%

10 hónapos gyerekre írtad a nyitóban, hogy "normálisan viselkedő gyerekük is van"? Hát hogyan viselkedne másképp egy 10 hónapos? Majd ha ő is 3,5 éves lesz, nézzük meg akkor!


Meg voltam győződve arról a testvére idősebb nála.


És mióta viselkedik így az a 3,5 éves? Ha a tesó születése óta, akkor simán összefügghet a kistestvér születésével. Nincs-e félresöpörve a kistestvére miatt? A "rendesen helyrerakták" ugye nem verést jelent?


Kissé meghökkentett ez a félmondatod is: "mégis egy pár hónapos babához ne vágjon dolgokat". Hát egyrészt senkihez, egy felnőtthöz se. Másrészt egy ennyi idős kisgyerek ösztönlény. Nem rosszalkodik, hanem a másik elleni viselkedésének oka van, aminek megoldása természetesen az ok kezelése, nem egyszerűen a gyerek megszidása.


Az előbbiek alapján mégis azt hiszem, a szülők ronthattak el valamit a nevelésében, éspedig a másik gyerek születése óta a testvérféltékenység kezelésében.

2022. jan. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
Fiú vagy lány?
2022. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Fiú. 3 és fél éves. Értem, amit a testvérröl írsz 11-es, de ő nem lesz olyan, mint a testvére, rajta már 10 honaposan is látszott, hogy nem egyszerű eset. A tesó születése előtt is ugyanilyen volt, sőt, csak akkor még azt hittük kinövi, mert egy 2 évesnél, nem olyan extrém, hogy üt, rúg, harap. A lényeg, szerintem a szülők nem hibáznak semmit és nem is verik, annak ellenére sem, hogy amilyen viselkedése van, a legjámborabb szülő is megverte volna, én is. Nem csinálnak semmit máshogy, mint én, csak az én gyerekem nem ilyen, sosem bántott senkit. De az óvodában se látok ilyen gyereket, mint ez a kisfiú.
2022. jan. 30. 20:11
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

A babákon eleve látszik, milyen természetűek. A nehezebb gyerek kicsinek is nehezebb, nyűgösebb, frusztráltabb, "akaratosabb".


Az enyém nem nőtte ki, csak szépen halványul, meg is találták a problémát, de attól, hogy elnevezték, nem lett jobb. Csak az idő segít, a fejlesztések haszontalanok(bár azért viszem mindenre, de szrt sem érnek). Ahogy érik, fejlődik, tanulja önmagát visszafogni, egy idő után jobb lesz. Az enyém 8 éves, már csak azt bántja, aki csúfolja vagy csúnyán bánik vele azt is csak picit és ritkán, néha néha odacsap kis erővel, jelzésértékűen. Sosem ütöttem meg, de néha elgondolkozok, jobb lett volna talán, ha megütöm és szorongó magába forduló lett volna, minthogy mindenkit ledaráljon és ne értse, miért nem akarnak vele játszani, és járhatott volna normálisan bölcsibe, oviba, suliba.. de lehet nem is hatott volna, az elképzelt pofon.. nem tudom.


Addig kell sportoltatni a gyereket, amíg nem lesz ereje ütni. Fáradtan többet alszik.

2022. jan. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
És a kislányod hány éves?
2022. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Lányom 4 és fél éves.
2022. jan. 30. 21:55
 17/27 anonim ***** válasza:
28%

"Az óvoda nem küldte sehová, de úgy gondoljuk, hogy ott is hasonlóan viselkedik, mert játszótéren is ilyen más gyerekekkel. "


TI úgy gondoljátok. TI. Az óvoda ezek szerint nem.

2022. jan. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
17 nekem mindegy, hogy viselkedik az oviban. Az lenne a lényeg, hogy velünk hogyan viselkedik. De azt látjuk, hogy a játszoteren lévő gyerekeket is terrorizálja, úgyhogy gondolom az óvodában is.
2022. jan. 31. 07:19
 19/27 anonim ***** válasza:
43%

18-ra:

Teljesen jogos a feltételezésed, hogy ha játszótéren bántja a társait, akkor óvodában is.

Nem minden óvodában állnak a helyzetük magaslatán, vagy törődnek egyáltalán velük.

Az is lehet, hogy több kis Maugli jár oda, és köztük nem annyira feltűnő ez a gyerek.

De az is lehet, hogy az óvónők nevelési hibának tartják, ezért nem látják értelmét, hogy bárhova is küldjék.


Mondjuk, ha az én gyerekem lenne, akkor réges rég megkerestem volna egy gyerekpszichológust magánúton. Először is: ártani biztos nem árt. Másodszor, ha semmi baja, csak mi csinálunk valamit rosszul, akkor derüljön ki ez, és világosítson föl minket a szakember, hogy mit kéne másképp csinálnunk.

Mondjuk én egy pragmatikus ember vagyok, aki ezt megoldandó problémának látja, és a megoldást keresi. Nem csinálnék belőle hiúsági kérdést, hogy szakemberhez kell fordulnom, uram bocsá' szembesülnék vele, hogy rosszul csináltam eddig valamit. Sokkal fontosabb, hogy ezután jól csináljam.

2022. jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
54%

"Teljesen jogos a feltételezésed, hogy ha játszótéren bántja a társait, akkor óvodában is."


Nem, nem jogos. Rengeteg olyan gyerek van, aki az óvodában egy kis angyal, a szülei felügyelete alatt meg maga Lucifer. Ha az óvodában is így viselkedne, már rég megjarta volna a nevelési tanácsadót és lenne egy BTMN címkéje

2022. jan. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!