Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verekedős, agresszív gyerekkel...

Verekedős, agresszív gyerekkel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Kislányom unokatestvéréről van szó. 3 és fél éves, óvodás. Lányom szereti egyébként, de ha találkoznak 3 percenként fellöki, megüti a lányomat, agresszívan lép fel. Rászólunk, pár percet nyugton marad, aztán megint fellöki. A szülők teljesen normálisak és normálisan viselkedő gyerekük is van. Mit lehet tenni az ilyen gyerekkel? Az óvoda nem küldte sehová, de úgy gondoljuk, hogy ott is hasonlóan viselkedik, mert játszótéren is ilyen más gyerekekkel. Eddig vártunk, hogy majd csak megjön az esze, de nem úgy tűnik.

2022. jan. 30. 18:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
42%

Vagy olyan gyerek, aki egy angyal a játszótéren, játszóházban, otthon sem verekszik, oviban/suliban meg mintha kifordulna magából.


3,5 éves hogy járta volna meg rég? Csak fél éve jár oviba, annak is nagyrésze szünet, meg covidzárás, csoda, ha bármelyik be tudott szokni. Amúgy ha csak odacsap kiscsoportban, azt simán elnézik oviban(kivéve, ha a felnőtteknek is), ameddig szabálykövető, kezet mos, leül étkezésnél, sorakozik, odajön, ha kell énekel, ha kell, és körjátékozik, ha kell.


Ha az óvónőket bántja, a gyerekeket sérülésig bántja, vagy nem szabálykövető, akkor kezdenek csak szervezkedni, és az is majd egy év, mire sorrakerül bizottságnál a gyerek. Nekünk pont egy év volt oviban.

2022. jan. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
21%

21!


Úgy járta volna meg, hogy az óvónő kb egy hét után látható, hogy normális e, amit a gyerek csinal, vagy sem. Nálunk is jelezték ennyi idő után egy hónappal késő pedig még volt az első vizsgálat a nevtanban

2022. jan. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
67%
Nevtan időpontot a környéken hónapokra ad, az pedig, hogy egyáltalán a szülőt meg lehessen győzni róla, hogy erre szükség van, sokszor évekig tart egyértelmű esetben is.
2022. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Volt már a nevtanban! De szerintem vagy nem mondták el jól mi a helyzet, vagy nem akarnak velük foglalkozni. Szerintük normálisan viselkedik, 3 éves néha verekszik és ők is a tesó születésére fogják, de a "néha" az 3 percenként van és szerintem egyáltalán nem normális.
2022. jan. 31. 09:51
 25/27 anonim ***** válasza:
69%
Alapból én is a hagyományos indulatkezelés híve vagyok, de ebben az esetben megmondanám a lányomnak, hogy védje meg magát. Ha megütik, fellökik, és a másik felszólításra nem hagyja abba, akkor üssön vissza! A lányod valószínűleg nagyobb, erősebb, mint a kisfiú, szóval egy-két alkalom után tanulna belőle. Ezek a vezéregyéniség kisfiúk gyakran a hatalmukat gyakorolják, hogy kivel szemben meddig mehetnek el, hol van a helyük a hierarchiában. Hidd el, régen, a gyerekközösségekben, a gyerekek pillanatokon belül lerendezték egymás között a "rangsort".
2022. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Lányom nem üt vissza. Mondtuk mi is neki, de nem az a típus. Igazából mindenki azt remélte, hogy az oviban majd a nagyobb fiúk lerendezik, de nincs változás.
2022. jan. 31. 17:16
 27/27 anonim ***** válasza:
61%

Persze, hogy nem mivel, mivel ez a dominanciaharc nettó baromság.


Aki verekszik, az a frusztrációját vezeti le, és nem lesz kevésbé frusztrált, ha egy nagyobb megveri. MAx a kisebbeket fogja inkább megütni.


De ez még csak 3 éves szint, itt aztán köze nincs az egészhez semmi ilyesminek, sőt, pont a kicsik azok, akik ezt fel sem fogják, nekimennek felnőtteknek is.


Amit én próbálnék, hogyha megüti, nincs közös játék. Szépen, heteken át az első után szólni neki képes kártyával ütés áthúzva, hogyha megütöd, hazaviszlek. És szépen haza is vinni, ha utána megüti! Minden egyes alkalommal, akkor is, ha szívás. A képi megsegítés elvileg használ. Van a gaston dühös vagyok könyv is.

2022. febr. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!