Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit gondoltok a jutalmazási...

Mit gondoltok a jutalmazási módszerről?

Figyelt kérdés

Van olyan, akinek a gyerekénél nem válik be? Lehet, hogy túl jó dolga van, ezért nem érez motivációt, hogy még jobb legyen neki?


Se tárgy, se élmény, se édesség, se kedvenc játékidő, semmi sem motiválja arra, hogy megcsinálja a feladatokat, legalábbis nem jobban, mint korábban, se nem gyorsabban, se nem könnyebben. Már kezdem azt hinni, hogy azért, mert túl sokat van vele foglalkozva ezért simán lemond a kütyüzésről, mert helyette társasozunk, vagy lemond a társasról, hogy helyette olvashasson új könyvet, vagy lemond a cukorról, mert úgyis van mondjuk túrógombóc meg mákosguba, vagy nem akar tengerpartra menni mert úgyis jár úszni, nem akar játszóházba menni, mert viszem játszótérre.. szóval inkább lemond valamiről, mert elég jó anélkül is az élete.


2022. febr. 1. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Simán megeshet, hogy amiatt van ez, mert sok dolgot megkap. Nálunk azért mindig mindenkinek jó dolga volt (közös programok, finom ételek), de lehetett motiválni őket, mert nem túl sokat kaptak.
2022. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Van az a szintű utálat dolgok iránt, ami elnyom minden más szeretetet, igen. Ha ennyire gyűlöli az iskolai dolgokat, akkor nem a csokit kell lecserélni, amit jutalomba kap érte, hanem az iskolát.
2022. febr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha esetleg nem troll kérdés....


Írd már le


a) mennyi idős a gyerek;


b) mire akarod rávenni jutalmazással?


Enélkül egy nagy nulla az egész kérdésed.

2022. febr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Aha, ismerős helyzet. A fiam is ilyen. Nem lehet őt holmi jutalmakkal megvesztegetni. Meg a büntetèsek sem különösebben érdeklik. 🙈 De nem csak itthon, hanem a suliban sem. Ha olyan a feladat, ami nagyon nem ínyére való, képes hányásig hergelni magát az ellenállásban.

Nálunk kezd kirajzolódni, hogy olyan dolgokat utasít el a gyerek, amikben nem biztos, hog meg tudja csinálni. Tehát én kudarckerülésre, önbizalomhiányra tudom visszavezetni az engedetlenséget. A kulcs a gyerek -roppant törékeny- lelki egyensúlya. Ha épp nyugodt, jó passzban van, akkor nagyon sok mindent problémamentesen megcsinál. Ha viszont frusztrált, akkor leblokkol, system error és esélyem nincs rávenni a legegyszerűbb dolgokra se.

A tanító nénivel abban maradtunk, hogy ezt a tanévet engedjük el, majd megismérli az első osztályt. Bejár a gyerek a suliba, amit megtanul ebben a tanévben, annak örülünk, amit meg nem, azt megtanulja jövőre. A házi feladatokra is azt kérte, hogy üljünk neki, de ha úgy érzem, elértük a gyerek határait, akkor hagyjuk abba. Ami nincs kész, nincs kész.

Voltunk gyermekpszichiátriai kivizsgáláson is. Elég sokmindent javasoltak, hogy mi minden terápiára hordjam a gyereket. Én a legsürgősebbnek a relaxációs technikák elsajátítását tartom, hogy ne pánikoljon be egy-egy feladattól, ne terhelődjön túl olyan könnyen. Utána jöhet az ergoterápia meg a terápiás falmászás meg a fene tudja még micsoda.

Szóval nyugi, nem biztos, hogy pusztán nevelési hiba áll a háttérben. Lehet valami idegrendszeri és/vagy pszichés probléma. Érdemes lehet ezen a vonalon is végigmenni.

2022. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Együttműködésre. Megírja az iskolai feladatait, egy helyben üljön 10 percig közben csendben, takarítson a szobájában NÉHA önállóan, öltözzön önállóan, mossa meg a fogát, üljön be a kádba, egye meg az ételt, ne próbáljon alkudozni, kibúvót keresni, kiabálni vagy csapkodni, dobálózni, hogy elkerüljön BÁRMIT, amit nem szeretne.. szóval úgy összességében csinálja elsőre(de legalább másodikra) amit kérek az ő érdekében. Nem megy neki a szófogadás, elemi vele született tiltakozás van benne minden iránt, ami jó lenne neki. Felfogja, hogy az ő érdeke, megérti a dolgokat, tisztában van a következményekkel, de nem képes úgy cselekedni, és már kisgyerekkora óta próbálgattam mindent. Már kiborít, hogy mindenki jutalmazással jön nekem, mintha csodaszer lenne.


8 éves.

2022. febr. 1. 13:17
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Amikor próbáltam bevezetni akkor azért ment a hiszti, hogy ő azt nem csinálja... 🤦‍♀️

Pedig nem volt fú de jó dolga

2022. febr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképp gondold át, mi az, amiért tényleg életbevágó pörölni és mi az, amit tulajdonképpen el lehet engedni. Én úgy vagyok vele, hogy egészségesek vagyunk, itt vagyunk egymásnak, és ez a fontos. Minden más pótolható. Nyilván ez az elengedés nem megy egyik napról a másikra. De amikor kezdene bugyogni az agyvized, gondold végig, hogy tényleg megéri-e idegelni magad. Vannak helyzetek, amikor igen, tényleg hajtani kell a gyereket és van, amikor rájössz, hogy tök feleslegesen idegeskedsz. Ettől persze nem lesz szófogadóbb a gyerek, de legalább a Te idegeid nem készülnek ki. Plusz a gyerek is ellesi, hogyan kezelje az indulatait.
2022. febr. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%
És akkor mit teszel,amikor ilyen vállalhatatlanul viselkedik? Erről semmit nem írtál. Ne haragudj,de a fogmosás,a mindennapos tisztálkodás ,a házi feladat megírása ezek mind olyan dolgok amiknél egy 8 éves gyerek nincs alkupozícióban. Egyszerűen nincs olyan,hogy nem csinálja meg. Amíg nem írja meg a leckét,addig ott ülök vele , ha közben bömböl az sem érdekel . Fürdés dettó ugyanez . Amúgy kicsit idős már egy másodikos gyerek ezekhez a hisztikhez. Amúgy a jutalomnak csak büntetéssel együtt van értelme. Így ,hogy a jutalmazásnál is a gyereked irányít téged ez csak kontraproduktív. Nem kell könyörögni, szólsz kétszer aztán jön a büntetés, következetesen ,mindig,tökmindegy hogy hisztizik és mennyi ideig tart.
2022. febr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Pont arra szóltak be, hogy túl szigorú vagyok, ahelyett, hogy jutalmaznám, de a semmit nem tudom jutalmazni és nem tesz érte. Általában kiabálok vele és megmondom, hogy nem viszem sehova, ha nem öltözik fel, meg ilyenek.


Szerintük (kívülről) túl szigorú vagyok, és azért akar mindent irányítani, mert nem hagyok neki teret dönteni. Nevetséges.

2022. febr. 1. 14:50
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

8 éves. Kezeld is úgy, mint egy 8 évest, és akkor nem leszel idegbajos.


Fejezd be az üvöltözést például. Nem szigorú vagy, hanem türelmetlen, ideges és helytelenül viselkedsz. Kezdd a saját viselkedésed megváltoztatásával és akkor változik a gyerek reakciója is.

2022. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!