Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Éretlen idegrendszerű kisgyere...

Éretlen idegrendszerű kisgyerekhez túlélési tippeket kérhetek?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tudom együttműködésre bírni, szinte egy pillanat alatt elterelődik a figyelme, folyton izeg-mozog.
2022. febr. 13. 20:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
71%
Segítségképp le tudnátok írni, mi az amiből kiderül hogy esetleg éretlen idegrendszerű és érdemes tovább menni vizsgálatra?
2022. febr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az idegrendszeri éretlenségnek számos tünete van #11. Nekem a fejlesztő pedagógus olyan dolgokra is felhívta a figyelmem, amikre magamtól nem figyeltem fel. De pl nálunk: a lányom mindenre felmászik, mindenen ugrál, tiltásokra nem/agresszívan reagál, figyelme szórt (utcán pl nagy tömegben annyira “lezsibbad” az idegrendszere, hogy azt az infót már nem fogja, hogy a kezemet meg kell fogni), játékok kevés ideig kötik le,rövid időn belül új ingert keres (de itt is pl. amit ő keres játékot, azzal hosszasabban játszik, az irányított játékban nem kitartó), az ingerkeresés miatt pl egyedül nem nagyon szeret játszani, állandóan keresi a lehetőséget, hogy bevonjon valakit. Mindemellett megállapították, hogy a memóriája az átlagnál kiemelkedőbb, pl. egészen hosszú verseket fejből visszamond, viszonylag távoli (fél éve történt) dolgokra képes visszaemlékezni, szókincse a korát meghaladó, tehát valószínű nálunk kimerül majd ez a probléma az idegrendszeri éretlenségben. Most lesz 3 éves, mi már TSMT-zünk egy ideje épp emiatt.

Kérdező: sok kv, citromfű tea, egy nagy adag kitartás és türelem. Én még itthon vagyok vele, mellette dolgozok és egyetemre járok, kepzelheted úgy átlagban hogy nézek ki (meg az idegeim is😅)

2022. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk is pont, mint a 12-esnél. Sokat mászik, nem fél a magasban. Egyedül nem játszik, mindig keres valakit, és nem gyereket, hanem felnőttet. Sokat csetlik-botlik, nem tud egyedül lépcsőzni.

Nálunk pl nem tud egyedül enni, a mai napig elvárja, hogy én etessem, viszont kb 1 percig képes egyhelyben maradni, szóval az étkezések kínszenvedések.

Az öltözés szintén, mert bármi elvonja a figyelmét, próbál segíteni, de meglát egy kis szöszt vagy cérnát és máris azt nézegeti vagy épp játszani kezd.

Én felöltözöm, de pl cipőt sapkát meg nem veszek, őt elkészítem és képtelen azt megvárni, hogy cipőt, sapkát, táskát vegyek , ő már rohan ajtót nyitni.

Kilépünk az ajtón és nem vár még, amíg bezárom, már rohan el.

Sajnos előfordul, hogy elpattanok es kiabalok vele, vagy olyat mondok, amit megbanok, pedig tudom, hogy nem direkt csinálja. Félek, hogy ez negatívan befolyásolja a későbbi kapcsolatunkat vagy a saját önértékelését ☹️

2022. febr. 14. 12:49
 14/15 anonim ***** válasza:

Az enyém 7 éves lesz, lány.

Fejletlen idegrendszerű, kevert specifikus fejlődési zavar valamin a nyelv és beszédfejlődés zavara.


Túl mozgásos, szétszort, kisebb korában zavarta a tömeg, a hangos zaj. Iszonyatosan szeparációs szorongó volt. Most is szorongó típus. Nehezen tolerálja ha a ruhája vizes, vagy foltos. A hajmosás mai napig tortúra, az arcát se érje váratlanul víz.

Még mindig vannak néha dührohamai, de kisebb korban saját magát bántotta, képes volt hányásig a parkettába verni magát.

Borzalmasan hisztis. - bár ez azért sokat javult.

A szobatisztaság is nehezen ment, a kaki pl csak is pelenkába 4.5 éves koráig, éjszakára még mindig az. Egyszerűen nem érzi, hogy kell.

2022. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sokrétű..

Ahogy a 12-es sok dolgot felsorolt nálunk pont ellentettjei is erre utaltak.


Mondjuk baromi jó a memória de egy verset sem tud elmondani, nàlunk a beszédfejlődés lemaradt.

Azóta hiába kiemelkedő a szókincse, dalokat mondókákat nem tud.

Mellette a kirakó és memóriajáték kiemelkedő.

Térképmemória.

Túlhallás.


Irányított jàtékokat nem birja.. de nehezen találja fel magàt.

Ha mègis, akkor akár órákat el van vele.


Nálunk a mozgásban is megmutatkozott a probléma.. nem lépcsőzött, mozorozott.. sokszor megbotlott..


Amúgy a fő jel a beszéd lemaradás volt, annak ellenétr, hogy az elvártakat tudta ( de visszafejlődött, nem haladt, hiába volt pipa a státusz)


Sok számomra autisztikus tünet is volt.. rendszeretet.. rendszerkövetès a végletekig..

Így ezt is vizsgálták..



De 2 órás vizsgálat és 10 oldalas kérdőív előzte meg a terápiát (tsmt)



Türelem kérdező, birka türelem… amikor elkedditek a tsmt-t mèg rosszabb is lehet ( nekünk az lett) itána indult ajavulás, de nagyon rohamosan

2022. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!