Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogad szót egy...

Miért nem fogad szót egy gyerek? Hogyan lehet rávenni?

Figyelt kérdés

Gondolom van a fejlődesi szakaszokban az önérvényesítés tanulása is, meg ilyenek.

De kezd rosszabb lenni mint egy kamasz és veszélybe is sodorni magát. Nem érti a szófogadás súlyát sem.

Érvekkel magyarazattal sem erti akkor sem, ha annyit mondok mert en mondtam es kesz.

9 éves



2022. ápr. 28. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Biztos nem voltál elég következetes eddig. Nem tisztel téged. Egy 9 éves még nem kamasz, még nem foghatsz semmit a hormonokra, egyszerűen ez a nevelésed eredménye.
2022. ápr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Eddig összetartó "csapattag" volt velem

Hallgatott olyanokra, hogy pl a lepcsőházban lopakodó üzemmódra kapcsolunk es nem trappolva, dübögve, sikítozva, énekelve, hanem csendben megyünk le.

Cipőt azonnal levesszük hazaérve stb.

A javarésze rutin lett.

De en ugy látom ahogy nő, hozza haza talán a sulibol(?)a feleselést, a "csakazértsecsakazértist, a megtagadást, nem és kész, vállrándításokat, es emellett még provokatív is, szemtelnkedni kezd, kiskirálynak hinni magát, stb

2022. ápr. 28. 17:43
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Az addig oké, hogy megpróbálja. De hogy nem tudod azonnal leállítani, az mégiscsak a te "hibád".

Én ha csak megemelem a hangom már vigyázba áll. Pedig nem fél tőlem, soha nem bántottam, egy évben egyszer ha kiabálok, viszont brutál következetes vagyok már a legeleje óta. Általában azokra nem szoktak hallgatni a gyerekek akik állandóan kiabálnak velük, csesztetik őket, nem akarnak megengedni dolgokat, majd végül mégis megengedik mert elegük lesz a hisztiből.

2022. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na akkor pelda.

Kb bölcsisen megtanitottam már orrot fujni, amikor egyik csoporttársa sem tudta még.

9 evesen meg ha kérem nem fújja ki az orrát és folyik neki nyakig és felszívogatja. Első és huszadszori felszólításra sem fújja ki. Hangfelemelésre sem. Miben nem voltam én következetes??

Magyaráztam arcüreggyulladásrol, betegség esetén kimaradt programokról, próbaltam a csak mert én mondom és szot KELL fogadni "részt" is, és széttépte a zsebkendőt, hogy hát ő nem fújja ki.

Meséltem a házban égett gyerekről is, akinek csak szót kellett volna fogadnia, de nem tette.

A végén be lett rakva a fürdőszobába hogy addig nem jön ki, mig ki nem fújja.

Eltelt 1 óra. Megnyugodtunk. Jatszik.

Kérdezem tőle, te miért nem figadsz szót? Mi a nehéz az orrfújásban?

És azt válaszolja elsőként: mert ő nem ér rá.

Megkérdeztem újbol hogy más érved nincs??

És azután azt feleli, valamiért nem akarom, de az okát sajnos nem tudom, miért nem akarom.


Tehát van benne valamiféle magátol jövő dac, ellenkezés? Mimt amikor tanulnának önérvenyesíteni? Saját magát nem érti:(

2022. ápr. 28. 18:02
 5/16 A kérdező kommentje:
(A fürdőszobaban kifújta)
2022. ápr. 28. 18:03
 6/16 A kérdező kommentje:

Vagy ilyenkor tanulnák a szülőktől a konfliktuskezelést?

Irtó idegőrlő.

2022. ápr. 28. 18:09
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Rossz helyen tetted fel a kérdésed. Nem olvastál itt hasonlókat? Azonnal megtalálnak a bezzeganyák, akiknek vagy nincs is gyerekük, vagy tökéletes a gyerekük. És szentül meg vannak győzödve róla, hogyha egy gyerek szófogadatlan, az csakis és kizárólag a helytelen szülői nevelés eredménye.

Pedig a gyerekek jelleme csak részben nevelés kérdése, nagy részben örökölt természet.

Nekem mindkét gyerekem adhd-s. Egészen elképesztő taktikákat kell kitalálnom arra, hogy együttműködésre bírjam őket, míg más egyszerűen csak közli a gyerekkel, hogy ne csináld, és kész. Persze így is mindenkitől azt hallgatom, hogy én rontottam el, de én már csak megvonom a vállam.

Az orrfújásra nem tudok mit mondani, de nálunk általában az jön be, ha alternatívákat sorolok fel:

-Először fürödni szeretnél vagy vacsorázni?

Ha azt mondom menjen fürödni, egyből jön az, hogy ellenkezik. Igen, 12 évesen is.

Meg azt is szoktam neki mondani, hogy elég idős vagy már hozzá, hogy el tudd dönteni, mi a helyes.

Sajnos ha utasításokat adok, akkor arra a teljes ellenállás a válasz, mindig.

2022. ápr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kiskamasz. Sajnos egyre korábban kezdődik. Még szinte ki se jönnek a dackorszakból, már kezdik újra az ellenkezést.
2022. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegulis elérted hogy kifújja :)


Nagy feneket akart neki keríteni, valamiben ellenkezni ami az övé, ő rendelkezik felette, és ez a teste.


Ezt a kiskamasz kort is kinövik és lesz még egy nyugis időszak az igazi kamaszság előtt.

Simán egy újabb én érdek érvényesítés.


Ha magának árt vele akkor kiselőadás nélkül old meg, ez a fürdő szobában maradsz addig jó megoldás. Utána ha higgadtak vagytok beszélj vele.

2022. ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Bolhàból csinàlsz elefàntot.
2022. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!