Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogad szót egy...

Miért nem fogad szót egy gyerek? Hogyan lehet rávenni?

Figyelt kérdés

Gondolom van a fejlődesi szakaszokban az önérvényesítés tanulása is, meg ilyenek.

De kezd rosszabb lenni mint egy kamasz és veszélybe is sodorni magát. Nem érti a szófogadás súlyát sem.

Érvekkel magyarazattal sem erti akkor sem, ha annyit mondok mert en mondtam es kesz.

9 éves



2022. ápr. 28. 16:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Le kell törni a kisszarvacskáit, ha másképp nem megy. Utána meg lehet beszélni, hogy mit miért és mi minek a kovetkezménye. Mondjuk az orrfújásból kár ezt csinálni, mert apróságból ha ilyen dráma van, akkor tök érthető, hogy a töke tele van és dacol. Amúgy közölni vele, hogy ha kis seggfejként viselkedik velem, akkor tőlem se várjon mást. Meg mással se nagyon kéne, ha azt akarja, hogy maradjanak barátai.
2022. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

De a példamutatás az van

Mindig elmondom neki, látod? Kertél egy pohár vizet, és képes vagyok egyetlen egy kéresre azonnal hozni!

Vagy. A kislánynak egyszer szólt az anyukája hogy menjen oda mert indulnak, a kislány azonnal odament anyuhoz!

Magyaráztam már neki reakcioidőről, értő és felfogóképességrol is, hogy még büszke is lehessen magára ha vmit AZONNAL teljesít. Már külön megdícsérem.


Az orrfújás nem apróság hanem egy példa volt a milliobol.

Kértem arra is szépen hogy a lakást sem kéne felgyújtani a hátam mögött(minket néha az Isten tart életben szerintem..), de azóta is simán gyertyát is gyújt ha pl kimegy a mosdóba. Még azt is felügyelnem kell ha kimegy pisilni, hogy akkor ő CSAK pisil e.

A barátgyűjtés témán is rajtavagyok. Habár ezt kicsiként sem értette az istennek sem. Vonaton utaztunk, a hajam állt már égnek tőle hogy állandóan szerepelnie kellett. Ott is magyaraztam hogy csendben ulunk nem mászkálunk hanem beszélgetunk, nem gurítunk végig az egész vagonon semmit egészen az első ülésig és ezzel az egész vagon végigüdítőzve, hanem viselkedjunk ugy mint mindenki más, NE TŰNJÜNK KI, vegyüljünk, ne feltunoskodjunj, ne vegyenek minket észre!

Erre 3 vagy 4 evesen visszakérdez hogy miért akarom azt hogy őt ne vegyék észre, mintha nem is létezne..?(mintha nem is lenne, meg se szuletett volna) miért kell alkalmazkodni es olyannak lenni mint mindenki? Miért kell embereknek megfelelni?


Mai nap sem érti miert kell udvarias kedvesnek barátinak lenni hogy legyenek barataink(amugy vannak neki hasonló gezengúz barátai),miért nem lehet önmaga amilyen akar lenni, minek kell másoknak megfelelni, akinek nem tetszik elmehet, akinek ő maga tetszik, ahogy van, AZ az igazi barát.


Eddig csak a "brutális" eszközök hatékonyak, amikbol nem fog tanulni semmit csak epp akkor helyzetet old meg. Pl a menj be a fürdőbe, meg egyéb zsarolások, addig nem megyek veled sehova amig el nem pakolsz stb.(de zsarolás NÉLKÜL kellene elpakolnia!)

2022. ápr. 30. 14:01
 13/16 A kérdező kommentje:
A vonaton átvette tőlem egy masik nő a gyereket es elkezdtek bandázni beszélgetni a kapcsolókról meg ilyenek. Én meg pihenhettem🤣
2022. ápr. 30. 14:05
 14/16 anonim ***** válasza:

Érvek és magyarázat? Vajon molyen minőségű érvelésre képes az, aki azt is ideírja, 'mert én mondtam'?

Amúgy az megvan, hogy érvelés és magyarázat az egy fél lépés abból a sokkal nagyobb folyamatból, amit BESZÉLGETÉSNEK hívnak?


Mivel úgy kezelef itt a kérdésben a 9!!, KILENC ÉVES lányodat, mintha 9 hónapos lenne, segítek egy kicsit és könnyeden válaszolok a kírdésre.


Mert nem beszélgetsz vele.

2022. máj. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
32%

Olvasgattam egy kicsit tőled...

Most ezt ne vedd magadra. Nem csak rád gondolok, hanem úgy az emberek 99,9%ára de..., basszus de szar nevelő vagy...

De nagyon cukin próbálkozol. Az a baj, h egy kommentben nem tudom átadni azt a világnézetet, gondolkodásmódot, ami által megfelelő nevelővé tudnád magad fejleszteni. :/

Beszélgess vele, hallgasd meg, ajánld fel, hogy mellette vagy, amíg ezt csinálja.


Én lányomnak hagytam, hogy gyertyákat gyújtson 3 éves korában. Semmi baj nem volt. Mondjuk nem is pislogtam, hátha megégetné magát. Ha jól emlékszem egyetlen egyszer volt, hogy talán túl közel nyúlt volna valahogy a lányhoz, amikor egy másik gyertyát gyújtott, de ott is fúntam, közben a kezem odateleportált az övéhez és visszatóltam, és feszülten, hirtelen azt mondtam neki, hogy vigyázzon. Utána mondtam, hogy úgy csinálja, hogy a már égő gyertyák fölé ne nyúljon. Csinálta tovább ügyesen, lassan, vigyázva, soha többé nem volt ilyen. Mindig mellette voltam. Mindig teljesen egyedül csinálta.


Na... a te gyereked 9 éves. Gondolom bízik magába. Csak hát balesetek vannak, véletlenek.., és nagyobb elnézésnél hamar lángra kap az a törülköző. 😃

Legyél vele. Beszélgess vele. Értsd meg őt. Kérdezz tőle. Ha egy ilyennél nem minimum kétszer annyit kérdezel tőle, mint amennyit kijelentesz neki, akkor valamit nagyon nem csinálsz jól.

2022. máj. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fuh, te is inkább maradtál volna csendben...
2022. máj. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!