Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehet egy anya, ha a...

Mit tehet egy anya, ha a huszonéves lánya túlzottan karrierista?

Figyelt kérdés

A féltés a lány miatt onnan alakult ki, hogy tényleg túlzottan karrierista.

Párkapcsolatai sorra tönkremennek, mert a munkának él, mindig és mindenhol azt figyelni, hogy miből, hogyan lehet pénzt csinálni. Ezek a dolgok állnak az első 9 helyen, a társ, család, lelki dolgok csak a tizediken.

Aggasztó továbbá, hogy az anyai ösztön minimális megléte sem látszik...


Mit tehet ilyenkor az anya?


2010. szept. 17. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Beletörődik.
2010. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ő már valószínűleg felnőtt, és túlvagyotok azon az időszakon, amikor még Te nevelted őt.
2010. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Tenni nem tehetsz semmit,adj neki időt.

Bizz benne,hogy idővel megváltozik,és addig is nézd a jó oldalát,legalább dolgozik és nem veled tartatja el magát,megalapozza a saját életét.

2010. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hány éves a lányod.

Én például,egyáltalán nem akartam szülni,még 27 évesen.

De most 30 vagyok és van egy fiam,akire nagyon vágytam.

Szóval ő is változhat.

2010. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem várj, hátha csak az a célja hogy megalapozza a jövőjét. Huszonévesen még nem késett le semmiről.

Egyébként hány éves???

2010. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

semmit nem tehetsz. esetleg adsz neki könyveket, filmeket néztek együtt, ami más világot is felvillanthat előtte, mint amiben most él, és hátha feldereng neki, hogy másképp is lehet. de csak ha ő is akarja. már túlvagytok azon, hogy direkt módszerekkel "megneveld". sztem legfontosabb, hogy ezt a témát szőrmentén kezeld, ne akarj beleszólni az életébe, úgyse tudsz, ha erőszakodkosdsz, csak elmérgesíted a viszonyotokat. fogadd el, hogy ő (most) ilyen, és talán majd megváltozik. ha meg nem...ő ilyen, a te lányod. :)

30/L, egy 21 hónapos kislány anyukája

2010. szept. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A szülők gyakran elfelejtik, hogy csak "kölcsönbe kapják a gyerekeiket". Nem tehetsz semmit, az ő élete az az ő élete, hagyd, hogy azt csináljon vele, amit akar.Szerintem egyébként nem olyan nagy baj az, ha valaki szereti a munkáját, mert vannak olyan emberek, akiknek nem olyan fontos a család vagy bármi más mint a munka. Ha neki ez így jó akkor örülj neki.
2010. szept. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem probléma az, ha karrierista. Ha munkaalkoholista, az már más, ez egy szenvedélybetegség. Én például karrierista vagyok, nem vágyom gyerekre, én a munkát szeretem, ez tesz boldoggá. Ez még nem ad aggodalomra okot.
2010. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is az voltam, munkamániás, maximalista, mind a munkahelyen, mind az iskolákban.

Eszembe sem volt gyereket vállalni, családot alapítani. Amikor 30 éves lettem, megismertem a páromat, szerelem, azonnal és mindennél jobban babát, családot szerettem volna vele.

Változik az ember.

Azóta is a gyerek az első, visszamehettem volna jó pénzért a munkahelyemre, de inkább ezeket az éveket a fiammal töltöm.

Mit tehetsz? Segíted, támogatod, elfogadod a lányodat.

Nekem anyukám semmiben nem segített, nem támogatott, a mai napig fáj.

2010. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:31"


Megkérdezhetném, hogy a maximalizmusoddal meg tudtad-e teremteni azokat a dolgokat, amiket elképzeltél régebben?


Köszönöm szépen az összes választ!

25 éves lányról van szó.

2010. szept. 18. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!