Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rossz Anya vagyok? Nem tudom...

Rossz Anya vagyok? Nem tudom kezelni a fiamat

Figyelt kérdés
1,5 éves és alapvetően nem egy rossz gyerek de ha fáradt elszabadul a pokol.Nem tudom ilyenkor kezelni és sajnos nálam is hamar elszakad a cérna.Párszor elmagyarázom neki,hogy nem szabad,de utána rácsapok a fenekére,vagy a szájára amikor éppen belém harap.Tudom,hogy türelmesebbnek kéne lennem de olyan mint ha a falnak beszélnék.Egyre inkább az az érzésem,hogy valamit nagyon elrontottam nála.És félek,hogy a lavina csak zúdul tovább és nem tudom megállítani.
2010. júl. 2. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én pont az ellenkezője vagyok ennek, rám azt mondják, hogy túl nagy a türelmem. Nekem is 1,5 éves a kisfiam és nálunk a figyelemelterelés nagyon beválik: éneklés, mesekönyv, "figyelj, hallgasd, csiripel a madár" vagy ha tényleg fáradt, bárhol is vagyunk igyekszem letenni aludni vagy sietünk haza, hogy aludjon. Nem megyek bele vele vitákba, mert nem látom értelmét, csak a feszültség nő.
2010. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

nézzük az elejétől ... az hogy rossz a gyerek már magában hülyeség mert nem rossz csak (eleven, szófogadatlan, stb.)

mi vele a konkrét baj?

Gondolkozz hideg fejjel és gondold át hogyan büntesd-jutalmazd úgy hogy az neked is megfeleljen meg az értékrendednek is.

türelem: ismerem az érzést... kapcsolódj ki akkor meglátod sokkal türelmesebb leszel.

nem fogad szót akkor nem dirigálni kell neki hanem észérvekkel kell hatni és dicsérd ha ügyes volt.

látatlanba ennyit de ha megirod hogy mivel van gondod akkor tudok többet is ...

2010. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Ha érdekel Titeket, ide olvassatok bele kicsit, jól kipanaszkodtuk magunkat, van egy két jótanàcs:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2010. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A fenti "fórumot "olvastam és találtam benne hasznos dolgokat!Törpémmel az a baj,hogy önfejű,mindent maga akar csinálni.Utcán ha szólok neki,hogy "állj meg" vagy megteszi, vagy megrázza a fejét és szalad tovább.(volt már,hogy az úttest elött fél méterrel értem utol)És hiába magyarázom el neki,hogy veszélyes kb fél másodpercig figyel rám aztán már tépi ki magát a kezemből.Játszótéren sem igényli,hogy játszak vele(jelzem ő sem ül le homokozni),szalad én meg lobogok utána.A lakásban képtelen vagyok lefoglalni.5 perc után már semmi sem érdekes.Ha meg fáradt akkor még verekszik is,meg harap.Tegnap 2x harapott meg egymás után.A 2.-nál már szájon vágtam,(nem a fal adta a másikat de érezte),akkor dühében elkezdte a földet dobálni én meg otthagytam és elindultam hazafelé.Persze sírva jött utánam.Tudom,hogy nem a rácsapás a legjobb megoldás és utána szégyeltem is magam, de megvan az a pont ahol már szakad a cérna.Itthon kialudta magát és megint egy angyal volt 2-3 órán át.Igyekeztem pici korától következetes leni vele.Úgy gondolom,hogy hagyom önállóan is tevékenykedni.(evés,játék stb..,csak akkor lépek közbe ha muszáj)Nem tudom mit rontottam el.
2010. júl. 3. 10:18
 5/12 anonim válasza:
sztem nem rontottál el semmit,az én gyerekem is ilyeneket csinált,most már 8 éves.Én végül azt csináltam ha hiszti volt nem vettem őt figyelembe,végül megunta.én csupa ilyen kisgyereket látok mostanság.Egy ismerősöm kislánya ugyanezt csinálja,ő megmosdatja őt ilyenkor,náluk ez használ,hogy ,,észhez térjen,,.
2010. júl. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

És hol van a gyermek apja? Fiú gyerek energiáit igazából ő tudja lekötni. A harapdálás egyébként a szeretet jele, ráadásul a körmein kívül ez lesz a másik "fegyvere", amivel némi erőfölénybe tud kerülni a szülővel szemben.

1,5 éves gyereknek egyébként hogyan lehet ELMAGYARÁZNI valamit??? Ahhoz kellene neki szókincs, élettapasztalat, meg ilyenek.

Türelem, példamutatás és önuralom. Ha kitapasztalja, hogy a hisztivel ki tud hozni a sodrodból, akkor nincs megállás.

2010. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
olyan istenesen verd meg, hogy menejen el az ilyenektől a kedve!
2010. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gyermek Apukája reggeltől estig dolgozik,hogy el tudjon tartani minket.De hétvégén ővé a törpe és neki,is ezek a gondjai vele.De az tény,hogy vele jobban eljátszik.Lehet,hogy engem már un.:)

Elverni nagyon nem szeretném mert nem akarok egy lelki roncsot nevelni belőle.Nem hülye ő csak makacs mint egy öszvér.

2010. júl. 14. 13:07
 9/12 anonim válasza:
utolsó válaszoló vagyok, ha megvered nem lesz ő lelki roncs, énis kaptam pár pofont meg vesszőzést mikor nembirtam magammal kiskorokmba,...most meg énverek meg mindenkit, kitartó, eltökélt, és ambíciós lettem tőle!
2010. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem rontottál el szerintem a leirtak szerint. Látszik a soraidból, hogy értelmes, szerető anyja vagy a gyermekednek. Kicsit szemléld távolabbról a babád. Mert valljuk be , sokszor már szinte nagyként próbálunk kezelni egy másfél évest, pedig....18 hónapról beszélünk, amióta töltöd belé az információkat, tanítod az életre és a normavilágunkra. Majd tizenvalahány évesen, ha teljesen kezelhetetlen és vad, talán akkor lehet látni, mit rontottunk el. Szerintem a gyermeked tipikus másfél éves egy csipetnyivel mégtöbb határozottsággal és akarattal az átlagos gyereknél:) igazi vezető szellem, határozott, addig erölteti a dolgokat, mig az nem lesz, amit ő akar, nem alkuszik. Te pedig határt szabsz. Most kezdi ezt felfogni, hogy folyton korlátokba ütközik, amitől olyan fusztrált, hogy belédharap, csapkod, dobál....nem tud a képünkbe orditani, hogy anya, ezt kérem/akaroooom!!! Majd két éves kora után fog, nem kell aggódnunk:) a fiamat mindig is fusztrálta, ha kicsit le volt az eszéhez képest maradva a teste, nem tudott forogni vagy csak kúszott és nem mászott, na akkor voltak igazi sírós/hisztis hetek, míg csak sikerült elérni a kövezkező fokot. Akkor egy hónapig angyali volt:) Sokat változott a 18. Hónap óta, most 21. Rengeteget! Adj időt ennek a kis törpezsarnoknak:) mindig ugyanúgy, ugyanazt magyaráztam, százszor-ezerszer, hidd el, hogy egyszercsak beérik. A harapás is elmaradt. A csapkodás is. Kapott értük kemény hangú magyarázatot, kézlefogást, mindig ugyanazokkal a szavakkal. Abba fogja hagyni, ő egy értelmes kisgyerek, nem egy sarokban ülő kuka! Ne aggódj, csak csinàld határozottan azt, amit eddig. Csak mègtöbb higgadtsággal, ne engedd, hogy egy másfél éves kisvakarcs őrületig hozzon ki a sodrodból:)
2010. júl. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!