Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanári pálya autistaként?...

Tanári pálya autistaként? Mennyire működőképes ez?

Figyelt kérdés

A testvérem lányáról van szó, jövőre fog egyetemre menni. Magyar és matek szakos tanár szeretne lenni. Viszont kicsit aggódom, hogy jó ötlet-e ez. Társaságban vannak furcsa dolgai, leginkább a szemkontaktus az, ami nem stimmel még most sem és feltűnő. Ha egy emberrel beszél, akkor nem a szemébe néz, ha több emberhez beszél, akkor meg nem az emberekre, hanem a fejük felé. Illetve saját bevallása szerint lámpalázas, de több volt tanára visszajelzése szerint ez feleléskor, előadáskor nem látszik. A beilleszkedéssel nincs gondja mostanában, tanulmányai alatt végig normális iskolába járt, gimnáziumba az egyik legjobb suliba a megyeszékhelyen és ott jó átlagot produkált végig, illetve a kollégiumba sem voltak nagyobb gondjai. A nagyon villogó, színes fényeket leszámítva semmin nem szokott annyira kiakadni, hogy ne tudja kezelni.

A 12 feletti korosztállyal jön ki a legjobban. Ha jól tudom egyébként majd középiskolában akar tanítani később.

Viszont picit aggódom, hogy nem ez a legjobb választás neki. Ti mit gondoltok?


2022. máj. 21. 10:52
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
87%

10- végülis inkább egy pedofil nem SNI-s tanítsa a gyerekem, mint anno az osztályfőnököm...


Pont a te előítéletes hozzáállásod miatt ilyen gonosz a világ. Már honnan tudnád te szülőként, hogy auti a gyerek tanára? Ha teljesen jól funkcionáló, nem fogja senki elmondani sem, így fel sem tűnne

2022. máj. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
14%

HA teljesen jól funkcionál.

És ha nem?

2022. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
90%
Leírta, hogy jól funkcionál. 🤦
2022. máj. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Amikor nem tudja kezelni a kiborulást az annyit takar, hogy félrevonul és órákig csendbe van, de ez többnyire nem szokott lenni más emberektől, maximum akkor, hogyha valaki hátulról kezdi el ölelgetni, ami mondjuk nem egy jellemző szituáció egy középiskolában tanár és diák között. Ami nem borítja ki számára kezelhetetlenül, attól csak annyi problémája szokott lenni, hogy pár percig (kb 2-3) összeszedetlenebbül kommunikál. Például többször elkezdi a mondatot, vagy megismétel egy-egy szót, meg kicsit magasabb pulzus. Ezt nem tudom pontosan mikor jön elő, azt tudom, hogy akkor biztosan, ha valaki olyasmivel viccel, amiről neki nem tűnik fel, hogy poén volt.

Korábban volt önkéntes nyári napköziben, ott többnyire alsósok voltak, mindenki 12 éven aluli, de velük is rendben volt minden. Sokszor az volt a visszajelzés attól a tanártól, aki mellé be volt osztva, hogy sok esetben jobban tud figyelni több féle, mint az az adott tanár, a gyerekek figyelmét le tudja kötni kézműves foglalkozásokon, és segítőkész. A testvérem lányának az volt ezután a meglátása, hogy egyébként a kisebbekkel is szót tud érteni, csak sokkal jobban koncentrálnia kell, hogy értelmezzen egy-egy helyzetet, és ha napi négy óránál tovább kellett volna ezt csinálnia, akkor biztos, hogy nem viselte volna jól. Illetve azt mondta, hogy ha valamiért, teljesen váratlanul egy kisgyerek kezdi el ölelgetni hátulról, az nem zavarja egyáltalán.

2022. máj. 21. 12:23
 15/43 anonim ***** válasza:
92%
Tehat konkrétan teljesen normális.
2022. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
86%
Semmi különöset nem írtál. Szerintem ha nem tudnád hogy papírja van róla csak betudnád néhány "kattanásnak" ezeket a dolgokat és nem foglalkoznál vele. Miért keresed ilyen kitartóan és vért izzadva a fogást, hogy beleköthess? Bőven vannak rosszabb tanárok vagy tanárjelöltek is, ne már a normálisakat basztassuk csak mert papiron autisták.
2022. máj. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Nem belekötni akartam, a kommentek közt merült fel, hogy mit takar, ha ki van akadva és én arra a kérdésre válaszoltam. Szerintem semmi bántó szándék nem volt a kérdésben, sem a kommentjeimben. Kicsit furcsa számomra, hogy ennyire nagy felháborodást kelt itt, ha valaki aggódik a szeretteiért és kérdést tesz fel.
2022. máj. 21. 13:16
 18/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem aggodalmak tűnik, hanem kotozkodesnek. A leirtak alapján a világon semmi baja annak gyereknek, azt sem értem, egyáltalán miért merült fel az autizmus. Diagnosztizált egyáltalán vagy csak te mint foteldoki döntöttél úgy, hogy autista?
2022. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%

Középiskolában, hacsak nem valami nagyon elit gimnázium szerintem megeszik reggelire a diákok az olyan tanárokat akik gyengeséget, lámpalázat mutatnak vagy szimplán látják, hogy kiborítható valamivel.

Miért? Mert miért ne? Lehet, hogy egy osztályban 22-ből 20 normális, de minimum 2 nem.

És én még nem is a mostani generációhoz tartozom, de ez már nálunk is fenn állt.

Sajnos az sem biztos, hogy érdekli őket, hogy a tanár egy kicsit “más”. Ettől nem feltétlen lesznek elnézőbbek.

Minden esetre a saját bőrén kell megtapasztalnia, hogy bírni fogja e vagy sem. Max tényleg érvényesül magán tanárként, jár korrepetálni, tart érettségi felkészítőket.

2022. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Lányom óvónénije is kerüli a szemkontaktust (kezdetben nagyon fura volt, hogy beszéd közben mindenhova néz, csak rám nem), és kommunikációban is látszik, hogy kicsit magának valóbb, én mégis vele szeretek a leginkább beszélgetni, és a lányom is nagyon rajong érte.


Szerintem nincs ezzel baj, próbálja meg. Az tény, hogy a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, szóval ha nem embereli meg magát, ki fogják készíteni, de ha rosszul alakulnak a dolgok, maximum pályát módosít, és több lesz egy tapasztalattal. Én nem aggódnék még ezen, sok minden változhat addig benne is.

2022. máj. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!