Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanári pálya autistaként?...

Tanári pálya autistaként? Mennyire működőképes ez?

Figyelt kérdés

A testvérem lányáról van szó, jövőre fog egyetemre menni. Magyar és matek szakos tanár szeretne lenni. Viszont kicsit aggódom, hogy jó ötlet-e ez. Társaságban vannak furcsa dolgai, leginkább a szemkontaktus az, ami nem stimmel még most sem és feltűnő. Ha egy emberrel beszél, akkor nem a szemébe néz, ha több emberhez beszél, akkor meg nem az emberekre, hanem a fejük felé. Illetve saját bevallása szerint lámpalázas, de több volt tanára visszajelzése szerint ez feleléskor, előadáskor nem látszik. A beilleszkedéssel nincs gondja mostanában, tanulmányai alatt végig normális iskolába járt, gimnáziumba az egyik legjobb suliba a megyeszékhelyen és ott jó átlagot produkált végig, illetve a kollégiumba sem voltak nagyobb gondjai. A nagyon villogó, színes fényeket leszámítva semmin nem szokott annyira kiakadni, hogy ne tudja kezelni.

A 12 feletti korosztállyal jön ki a legjobban. Ha jól tudom egyébként majd középiskolában akar tanítani később.

Viszont picit aggódom, hogy nem ez a legjobb választás neki. Ti mit gondoltok?


2022. máj. 21. 10:52
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy alakul, akkor majd megél korrepetálásból. Sőt, akkor legalább normálisan keres majd :-)
2022. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván az ő döntése. De:én középiskolai tanár vagyok, kicsit introvertált, konfliktuskerülő, és hát elég nehéz volt, kollégákkal is, gyerekekkel is. Nagyon sokat kellett változtatni a fellépésemen , kommunikációmon, hogy elfogadott legyek, jópár évbe telt. Lehet, hogy matek fizika szakpárral jobban járna, ha a tanárság az álma.
2022. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Emberek, én komolyan nem kötözködni szándékoutam, bármennyire is úgy jön le. Bár nem értem miből tűnik úgy, amikor csak annyi történt, hogy aggodalomból feltettem egy kérdést, aztán válaszoltam egy kommentbe. És egyébként a diagnózis sem az én fotelszakértői tudásom és rosszindulatom szüleménye szüleménye....


#22 Hát igazából a jelentkezését már leadta, szóval hacsak nem gondol egyet, hogy kihagy egy évet, közbe leérettségizik fizikából, akár emelt szinten, mert most magyarból emeltezett és az nem lenne jó így. Bár nem hiszem, hogy ilyesmi megfordulna a fejébe, mert amúgy a fizikát soha nem szerette, meg nem volt jó benne.

Viszont ha jól értelmezem a szavaidat, akkor nem valószínű, hogy komolyabb nehézségei legyenek, mint valaki átlagos introvertált személynek?

2022. máj. 21. 18:17
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nyilván nem ideális, hiszen gyerekekkel kell foglalkoznia. Ha nem tartja a szemkontaktust az elég baj, mivel a gyerekek kilépnek a szituból, nálunk volt ilyen tanár, és nem is tudott fegyelmezni.

Ennek ellenére én is azt mondom, hogyha ez a vágya, hát biztatni kell, hadd csinálja. Annyi előnye biztos, hogy lesz, hogy jobban tudja majd kezelni az ilyen típusú gyerekeket, és nem fogja őket kirekeszteni, mint a legtöbb mai pedagógus.

Alkalmazni biztosan fogják, mert lasszóval fogdossák a matektanárokat. Sok rossz tanár van, aki nem tud fegyelmezni, nem tud bánni a gyerekekkel. Jelenleg az én lányomnak is a matektanára az osztályfőnöke. Azt nem gondolom, hogy autista, de teljesen kocka. Kommunikációképtelen. Pont ma is volt valami iskolai program, egy pokrócon üldögéltünk, és beszélgettünk, szülők, gyerekek. Az ofőben fel sem merült, hogy esetleg neki is oda kéne jönni. A kollégákkal beszélgetett végig. Ha kérdezünk valamit nem nagyon válaszol, van egy FB-csoport, ahol szoktunk levelezni, ő is tagja, de leginkább az SZM tagok válaszolgatnak a szülőknek. Karácsonykor a gyerekek ajándékozást akartak, ő azt mondta nem díjazza az ötletet. Ilyenek. Amúgy az igazgató agyon ajnározza, évekig a nyugdíjas tanárokat hívogatta vissza, mert senki nem jelentkezett a hirdetésére, most vigyáznak rá, mint a hímes tojásra. Hát, az órákat megtartja, de ennyi.

Szóval ennél ő biztosan jobb lenne. Elit iskolát kell választania munkahelynek, ahova válogatott társaság jár, akkor nem lesz gond.

2022. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
91%
22 voltam. Hát, valószínűleg több nehézsége lesz, mint egy sima introvertáltnak, de inkább az irodalom oktatását érzem problémának. Ott nagyon fontos az állandó metakommunikáció a gyerekekkel, rá kell hangolódni az osztály rezdüléseire, át kell adni a lelkesedést, felébreszteni a kreativitást, a magyar tanításhoz sokkal jobban jelen kell lenni, mint ember. Szerintem. Különben a gyerekek fogják "megsz.vni".Mateknál talán nem gond, ha kicsit kocka, kicsit szenvtelen az ember. De persze csinálja meg mindkét szakot, tanítási gyakorlatnál majd rá fog jönni, hogy akarja e, tudja e mindkét szakját tanítani. Egyébként pl akár az esti iskolákban, akár az egyetemi oktatásban, felnőttképzésben is megtalálhatja a helyét.
2022. máj. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
50%

szerintem ne aggódj miatta, ha a közoktatásban nem tud érvényesülni, majd elmegy magántanárnak vagy ilyesminek, most nem akarok bunkón hangozni, de ha írtok egy fb-hirdetést, hogy autista lány diákokat keres mert ez élete álma, nem győzi majd fogadni a jelentekzőket...

bár ahogy lassan állnak a magyar iskolák, felvehetik akár diákok közé is, máig nem izgat senkit, ha annyi az "oktatás", hogy valaki a táblánál motyogva felolvassa a jegyzeteit. nekem is rengeteg ilyen szobanövény tanárom volt, de amit nem lehetett megtanulni tőlük, azt megtanították osztálytársak vagy idősebb testvérek. mondjuk remélem az emberek véleménye és kommunikációja se érdekli, nem csak a szembenézés hagyja hidegen, mert ha van bármilyen jellegű emberi érzelmed és túl akarsz élni egy középiskolát, akkor oda kötélidegek, gerinc, iszonyú szervezési készségek és humor kell, mert másképp kinyírnak a gyerekek (ami nem az ő hibéjuk, élettani folyamat hogy a felnövő fiatal egyedek mindenkibe belekóstolnak, így tanulják a határaikat, mert lesz aki visszavág)

2022. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
66%

?? Mit aggodsz mas gyereken, aki mar felnott lesz mire kezdi az egyetemet ??

Undorito vagy.

2022. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

#27 Miért lenne undorító aggódni egy hozzátartozó miatt?

Valahogy nem értem továbbra sem, hogy miért kelt ez nagy felháborodást ez, még a teljes körülmények, és a vele való kapcsolatom ismerete nélkül is...

2022. máj. 24. 14:52
 29/43 anonim ***** válasza:
38%

Jogosak a fenntartásaid, de aggódni, más útra terelni nem a te feladatod!

A pedagógiai pálya alapja, függetlenül attól, hogy milyen korosztállyal foglalkozik, a kommunikáció, a megfelelő pszichés és mentális állapot. Na ez az autistáknál nagyon nincs meg, akkor sem ha csak aspergeres.

A diákokkal tudni kell kommunikálni, megérteni az érzéseiket, kezelni a konfliktusokat, stb.

Ha ennyire jó matekból és magyarból, akkor legyen matematikus, közgazdász, vagy újságíró, de a gyerekek lelkivilágának ápolását valóban nem neki találták ki. Az egyetemen pszichológiát, szociológiát, mentálhigiénét, viselkedés tréninget, kommunikációt fognak tanulni. Nem lesz sikerélménye ha belevág...

2022. máj. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Nem akarom más útra terelni, mert tudom, hogy nem lenne helyes, viszont főképp attól tartok, hogy ez az első olyan nagyobb dolog, amibe nélkülem vág bele, és nem tudok annyira mellette lenni, mint eddig. Mert amúgy lévén, hogy a tesóm és köztem hatalmas a korkülönbség, a lányával egy idősek vagyunk. Bizonyos okok miatt négy éves korunk óta együtt nőttünk fel, mármint úgy, hogy egy háztartásban. Konkrétan gimi végéig egy osztályba jártunk, a nagyobb dolgokat mindig együtt csináltuk, a legtöbb iskolai óránk közös volt. Jó, koliba nem laktunk egy szobába, csak szomszédosan, az akkor is elég közel van. És fura belegondolni, hogy most nem leszünk ennyire egymás közelében fizikailag, nem tudok rögtön és úgy segíteni, ha netán valami csalódás éri.
2022. máj. 24. 19:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!