Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanári pálya autistaként?...

Tanári pálya autistaként? Mennyire működőképes ez?

Figyelt kérdés

A testvérem lányáról van szó, jövőre fog egyetemre menni. Magyar és matek szakos tanár szeretne lenni. Viszont kicsit aggódom, hogy jó ötlet-e ez. Társaságban vannak furcsa dolgai, leginkább a szemkontaktus az, ami nem stimmel még most sem és feltűnő. Ha egy emberrel beszél, akkor nem a szemébe néz, ha több emberhez beszél, akkor meg nem az emberekre, hanem a fejük felé. Illetve saját bevallása szerint lámpalázas, de több volt tanára visszajelzése szerint ez feleléskor, előadáskor nem látszik. A beilleszkedéssel nincs gondja mostanában, tanulmányai alatt végig normális iskolába járt, gimnáziumba az egyik legjobb suliba a megyeszékhelyen és ott jó átlagot produkált végig, illetve a kollégiumba sem voltak nagyobb gondjai. A nagyon villogó, színes fényeket leszámítva semmin nem szokott annyira kiakadni, hogy ne tudja kezelni.

A 12 feletti korosztállyal jön ki a legjobban. Ha jól tudom egyébként majd középiskolában akar tanítani később.

Viszont picit aggódom, hogy nem ez a legjobb választás neki. Ti mit gondoltok?


2022. máj. 21. 10:52
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
59%

"Társaságban vannak furcsa dolgai, leginkább a szemkontaktus az, ami nem stimmel még most sem és feltűnő. Ha egy emberrel beszél, akkor nem a szemébe néz, ha több emberhez beszél, akkor meg nem az emberekre, hanem a fejük felé."


Ez komoly gond egy olyan szakmában, ahol kb. MINDEN a kommunikációról szól.

A középiskolások szétszedik a kicsit is "furcsa" tanárokat, különösen ha nők és esetleg nem annyira tudják megvédeni magukat.


Ha autisztikus hajlamai vannak, akkor saját érdekében nem kellene ezt a pályát választania, és inkább valami olyasmivel dolgoznia, ahol nem kell emberekkel kommunikálnia, különösen nem kamasz gyerekekkel.

2022. máj. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem feleslegesen aggódsz. Nagyon sok a pályaelhagyó tanár. Ha elvégzi, és tanít 1-2 évet, és nem tetszik neki, majd választ másik pályát. Tanuljon nyelveket, akkor el tud helyezkedni bárhol.
2022. máj. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem egy autista tanárt ismerek. Egyetemi professzort is. Semmivel nem különb szakemberek a nem autista ismerőseim.
2022. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
40%
Egyetemi professzor azért kicsit más. Ő bemegy, megtartja az előadást, publikál, vizsgáztat. Nem kell a tanulók lelkével foglalkozni, nem kell csapatot építeni, és a szülők sem mászkálnak hozzá, hogy miért kapott rossz jegyet a gyerekem.
2022. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó :

Nemcsak egyetemi professzort ismerek autistát, hanem általános iskolai tanárt is. Undorító, hogy sokan úgy nyilatkoznak róluk, hogy szinte semmit nem tudnak

2022. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

"Undorító, hogy sokan úgy nyilatkoznak róluk, hogy szinte semmit nem tudnak."

Egész konkrétan mire gondolsz? Az előző válaszodban egyetemi professzort emlegették. Miről, kiről nem tudunk? Ne veszekedj.

2022. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg olyan ember van, aki a spektrum szélén tökéletesen boldogul az életben. Tanárokat is ismerek, mivel mozgok ilyen körökben ,csoportokban . A legtöbb enyhén érintettről a környezete sem tudja,hogy autista, főleg a nők körében gyakori,hogy felnőttként maximálisan képesek kompenzálni a hiányosságaikat, és tanult sémákkal elboldogulnak. Ha nem lenne rajta ez a bélyeg, amit valaki valahol egyszer rátapasztott (érintett vagyok,így tisztában vagyok az előnyeivel és a hátrányaival ennek a diagnózisnak enyhén autisták esetében) , akkor fel sem merült volna benned ez a kérdés. Ha ő ezt szeretné csinálni, akkor nem te fogod megmondani,hogy alkalmas-e rá,hanem a tanárai és később a munkahelyi visszajelzések.

Én jobban aggódnék amiatt hogyan fog megélni középiskolai tanárként. Egyébként ha nem jön be neki,akkor majd dolgozik mást. Millió olyan ember van , akinek nem jött be amivel eredetileg foglalkozni akart , és menet közben pályátmódosít. Amúgy egy felnőtt, épértelmű ember nem szorul kéretlen jótanácsokra random rokonoktól. Akkor sem,ha autista.

2022. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt ne aggódj. Én is középiskolai tanár vagyok, nem ő lesz az egyetlen, a matekosok, fizikások egy része rajta van a spekteumon. De valahogy a gyerekek sem várják általában a matekranártól a lélekápolást, van még x tanár, aki tanítja, plusz az iskolapszichológus. És ha matek-bármi szakon végez, akkor garantáltan csak és kizárólag matekot fog tanítani, és a lába nyomát is megcsókolják, ha egyáltalán beteszi egy iskolába matek egyetemi szakkal a lábát.

(Nézd meg a pedagógus állasok fb csoportot, oda ha beír valaki, hogy matek szakos, rögtön látatlanban kap 20-30 állásajánlatot azonnali kezdéssel). ;)

2022. jún. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Nem amiatt aggódom, hogy el tud-e helyezkedni így. A mai tanárhiány mellett szerintem ez lehet a legkisebb gond. Inkább amiatt aggódom, hogy a kommunikációs nehézségei fognak kiütközni idővel. Az nagyon rosszul tudja őt érinteni.
2022. jún. 20. 19:05
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, neki nem fog sokminden úgy menni, mint a tipikus embereknek, viszont nagyon ügyesen meg szokták tanulni a kommunikációs paneleket. Ami meg túlmutat az ezirányú képességein, azzal vélhetően eleve nem hozzá fognak fordulni a diákok, mert érezni fogják, hogy ez nem pàlya. A matek tanítás alapjaiban véve elég objektív magyarázatokon alapul, szóval a fő feladatát el fogja tudni látni, lelkizni meg nem neki kell.
2022. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!