Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2.5 éves kisfiam nagyon rossz...

2.5 éves kisfiam nagyon rossz és nagyon eleven. Mit csináljak? Mindent próbáltam de semmi sem használ. Se szép szó,se csúnya szó, semmi sem használ.

Figyelt kérdés
Pl a délutáni altatás is katasztrófa. Minimum egy órát próbálkozni kell, nem akar aludni. Pedig látszik hogy álmos. Muszáj lenne aludnia, nem bírja estig amúgy. Pedig megyünk ki játszózni, délelőtt, délután is.
2022. jún. 15. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Fiamnal én ilyenkor engedtem el a délutáni alvást
2022. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy eleven, az a dolga.

Miben nyilvánul meg az hogy rossz? Neveld meg, szólj rá ha kell, alakíts ki szabályokat amikhez tartod magad, de ne várj el a koránál többet.

2022. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Talán van ahhoz köze, hogy egész nap azt hallja hogy nem, nem szabad, ne csináld, stb. Azt mondd neki hogy mit csináljon, mit segítsen, mit tegyen, jatszatok együtt, olvass neki sokat. Nálunk nagyon ritkán hangzik el a nem szó, és egy szabalykövető, álom gyerekem van.
2022. jún. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Most is nem akart aludni. Kimentem a konyhába, csináltam a dolgokat és elaludt az ágyon .. csak jó későn. Meg a bölcsőde miatt is aludnia kellene pl délután. Ott alszik pl
2022. jún. 15. 15:02
 5/14 A kérdező kommentje:
Pl nem fogad szót. Össze vissza futkos,ugrál az ágyon is pl,a lakásban. Hiába szólok rá 10x.
2022. jún. 15. 15:03
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Ez a baj, hogy 10x szólsz ra, tudja az elsőnél, hogy van még boven ideje ugralni..

Egyszer raszolsz, masodszor leveszed, bezarod a szoba ajtajat. Vagy elmagyarazod, hogy nincs játszó ha nem megy ki az ágyról veled pl a konyhaba, ahol van egy kis pleden neki játék és akkor nem is mentek ki. Érthető, világos, kevés szabály és következmények.

2022. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normàlis viselkedès egy ilyen korù gyereknèl. Nekem is 2,5 èves a lànyom, ha az àgyon kezd el ugràlni, àtirànyìtom, hogy a földön ugràlhat, az àgyon aludni kell.

Ha 1 òra utàn elalszik akkor addig kell pròbàlkozni. De ha akkor sem, csendes pihenő. Valamièrt az az èrzèsem, hogy eszköztelen vagy.

2022. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Max 3x szólok, utána odamegyek röviden, tömören elmondom hogy mi a bajom, megfogom és leültetem.

2-3percig ül, nem mehet sehova, nem játszhat semmivel, ha nem muszály és sem szólok ilyenkor hozzá, érezze h bünti van.

Utána mehet játszani, ha újra kezdi, visszaül.

Csak szólsz neki, de nincs következménye akkor tulajdonképp azt csinál amit akar.

2022. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt hogy nincs játszó hiába mondom nem érdekli. Olyankor semmi sem érdekli. Az a baj hogy hiába fogom meg,leültetem csak visít,utána megint ugrál. Ugyanúgy folytatja tovább.
2022. jún. 15. 20:27
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy hiába mondod hogy nincs játszó ha utána úgyis kiviszed.

Nincs semminek következménye, mert visít?

Hát döntsd el, hogy következetes vagy és te irányítasz, vagy a kisfiad?

2022. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!