Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38,8 lázzal mit csináljak?...

38,8 lázzal mit csináljak? Mindent próbáltam. Lemegy de ha alszik felmegy. Már sírok a lányommal

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Hűtőfürdőt próbáltad, esetleg priznicet?
2013. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi az a mindent? Lázcsillapítót váltogatva kell adni (hatóanyagok mások legyenek ibuprofén, aminophenazon, paracetamol) Ha így váltogatod akkor akár 3-4 óránként adhatsz neki gyógyszert. Egy hatóanyagú között 6-8 órának el kell telnie. pl. Nurofent csak 6 óra elteltével lehet adni ismét, közte más hatóanyagút kell adni. Ha nem telt el a 3 óra akkor abban a 3 órában hűtőfürdőzni vagy borogatni tudod. hűtőfürdő: testmeleg vízbe teszed (38.8C) és lassan 10-15 perc alatt kihűtöd a vizet nem jég hidegre , de jó hidegre. ezt ismételgeted amíg le nem megy a láza, ismételni 15-20 percenként lehet. Borogatás: állott vizes törölközőbe becsavarod, ha átmelegedett cseréled. Tejet, tejterméket ne fogyasszon. Sok folyadék, ha szükséges akkor kiskanállal lapátoljad bele, de az sem számít ha ilyenkor engeded a legócskább cukros löttyök fogyasztását is a lényeg, hogy igyon sokat sokat! Én a Nurofent nagyon szeretem, de próbáljatok ki minden féle láz csillapítót valamelyik biztosan fog segíteni. Ha úgy gondolod, vidd be az ügyeletre, vagy hívd ki az ügyeletet, ha rendel akkor pedig vidd a gyerek orvoshoz.
2013. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És mi mindent próbáltál? Így nem könnyű válaszolni...

Nálam a lázcsillapítók váltogatása szokott ilyen esetben segíteni. Ha az sem, akkor hűtőfürdő. És olyan is van, hogy bármit teszel, csal másnapra csökken tartósan. Ha nem megy feljebb, akkor még nincs akkora baj.

2013. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Még annyi, hogy létezik lázgörcs is így minden képen figyelni kell a gyereket. Lázgörcs esetén azonnal mentőt kell hívni, és ne ess kétségbe csúnya látvány, de nem lesz baja a gyereknek. Sok mindent nem tudsz tenni érte, csak várd a mentőket. Ezt csak azért írok, mert nem rég volt itt egy anyuka aki még életében nem hallott a lázgörcsről és szidta a védőnőjét, hogy neki ilyenről nem szóltak. Szerintem minden utca sarkon lehet már olvasni a lázgörcsről, de ha nem hallottál még róla akkor most hallasz.
2013. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Bocsi még annyi, hogy orvost azért is érdemes felkeresni, mert ezekből a lázcsillapító gyógyszerekből simán lehet azért többet is adni, de ehhez orvosi utasítás szükséges. Függ a gyerek súlyától, korától, stb. Ezért orvos utasítása alapján szabad csak az előírtál többet adni.
2013. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hutofurdo, borogatás, panadol amiket próbáltam . Lejjebb megy a láza majd visszajön. Estére adtam neki panaszolt még. Valami vírus lehet mert a láz mellé hasmenés iiss jár
2013. aug. 8. 22:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Váltogatni kell a gyógyszereket nem elég csak egy félét adni. 4 óránként más hatóanyagú gyógyszert kell adni. Ha már hasmenése is van akkor amúgy is mentek dokihoz gondolom, kérdezd meg hogyan csillapítsad a lázát. Addig is itassad. tea, víz, ásványvíz.
2013. aug. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyen lázzal küzdöttünk mi is a múlt hétvégén 3 napig. Ugyanúgy hasmenéssel. Nálunk a fogzás miatt volt. A kúp nem segített neki, de a rengeteg folyadék és a hütő fürdő igen. Na meg a Panadol. Beszéltünk egy ügyeletes orvossal, ő azt mondta hogy 6 óránként adjam neki a Panadolt, akkor is, ha már nincs láza. Gyönyörűen rendbe hozta a 11 hós fiamat.
2013. aug. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Láz elmúlt hála a panadolnak, a furdönek és egy kiadós alvásnak. A hasmenés megmaradt.
2013. aug. 9. 15:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is sajnos. :( Itass vele rengeteg vizet/teát/ és próbálj hasfogó ételeket adni és kerüld azt, ami "hashajtó".


Utolsó voltam.

2013. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!