Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a teendő ha a rosszcsont...

Mi a teendő ha a rosszcsont gyereket legszívesebben felpofoznàm?

Figyelt kérdés

Nem akarom megtenni de néha bizsereg a tenyerem annyira kikèszít..


Bennevan az is , hogy fáradt voltam , 4,5 éves kisfiú.. hiába kértem szépen hogy osztozkodjon a testvérével a játékon, nem akart. Mondtam hogy utána visszakapja, de kicsit hadd játszon vele a kisebbik is… nem adta. A kicsi meg üvöltött , odaadtam a játékot erre a nagyobbik háton ütött engem és becsapta az ajtót..


Nem az én gyerekeim, rokoni látogatás volt .. én sosem ütöttem meg, mindig kedves vagyok vele.. de ez a viselkedés… majdnem mondtam hogy Te engem nem ütsz meg még 1x az biztos , aztán felpofoztam volna.. szégyellem hogy ilyen gondolatom van, de többszöri szèpen kérlelésre sem csinálja meg, csak röhög a képembe akkor mit tegyek?


Tapasztalatok esetleg? Valami bevált jótanács?


2022. jún. 18. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nézd. Rómát sem egy nap alatt építették. Magyarán nem tehetsz nagyon mást, mint hogy szólsz a szüleinek, hogy kezdjenek valamit a gyerekeikkel, mert nem tudnak viselkedni.
2022. jún. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem neked kell elkezdened megnevelni szerintem.
2022. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%

Ne vállald el a felügyeletüket, vagy ha nem felvigyáztál, akkor játszanod sem kell velük. Ilyen egyszerű.

Remélem mostanában nem tervezel saját gyereket ilyen mentalitással.

2022. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Derjaderja ***** válasza:
82%

Hogy kerültél egyáltalán ilyen helyzetbe, hogy a játékok kapcsán igazságot kelljen osztanod?


Ez az egyik legnehezebb nevelési kihívás szerintem testvérek között. Vannak rá szabályok, szokásrend, bevált feszültség kezelő taktikák, de leginkább az adott szülő tudja az ő szabályaikat.


Az hogy az egyik gyerek kezéből kiveszel valamit és a másiknak odaadod, az szinte sose a jó megoldás, sőt, inkább karasztrofális (én akkor csináltam ilyet, ha megütötte a másikat az, akinél a játék volt, de még akkor is inkább elveszem, vagy ha vissza kell adni egy erőszakkal megszerzett darabot).


Vagy vmi új játék volt, amit épp hoztál? Ha igen, melyik gyerek kapta? Vagy egy semleges pl vendeglátó játéka?


A nagy gyerek reakciója teljesen logikus gyerekszempontnól, természetesen nem lehet tolerálni a felnőtt hátbaütését, másrészt nem egyértelmű az sem, hogy Te jogosan vetted kia kezéből vmit ami esetleg az övé. Esetleg leírás pontosan a helyzetet?


A másik, amit rokonok szoktak csinálni, hogy nem felnőtt módra viselkedik, gügyög, édeleg, kiszolgálja a gyereket 74 percig, majd a 75. percben ràjön, hogy ez nem volt jó ötlet és befenyíti, és a gyerek összezavarodik. Te addig barátként játszottál velük vagy felnőtt szerepben?


Mindenesetre a gyerek ne ütögessen senkit, az nem kérdés, szülőnek szólj, ha jelen van. Ha meg a szülő leszarja, a későbbiekben kerüld őket messzire. A pofon abszolút nem segít, ez tipikusan az a helyzet, ahol ha felképeled, azt fogja megérteni, hogy szabad ütögetőzni, de az erősebb nyer.

2022. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Jaj, itt nagyon rossz helyen kérdezel ilyeneket!

Én most itt nagyon borzolni fogom a kedélyeket, és tudom, hogy 0 százalékot fogok kapni, de! Vannak olyan kezelhetetlen gyerekek, akikkel nem tudsz mit csinálni.

Viszont itt én már kérdeztem hasonlót, és 20 kommentet is kaptam, hogy mennyire borzalmas ember vagyok, és börtönben lenne a helyem, hogy egy nálam gyengébb embert meg akarok ütni. És hogy ebben az országban mindenki égre-földre esküszik, hogy soha nem ütötte meg a gyerekét. És most lehet vitázni, de én ezt meg nem hiszem el. Én elég sok kisgyerekes családot ismerek, és tudom, hogy ma már nem gyereknevelési elv a verés. De bennünket még leginkább így neveltek, szóval ott vannak a hozott minták. Ráadásul az embernek nincsenek kötélből az idegei, szóval időnként előfordul, hogy az ember odacsap. Mindenki. Aki mást mond hazudik.

De ha ezt bevallod, kb. rád küldik a rendőrséget az emberek.

Egyébként egyszer néztem egy előadást Popper Pétertől, aki egy nagyon híres pszichológus, és én nagyon-nagyra tartom. Ő a következőt mondta:

-Gyereket verni csak dühből szabad.

Hogy is értette ezt? Ha a gyerekre rászólsz, és nem fogad szót, és szándékosan feszegeti a határokat, és egy idő után elszakad a szülőnél a cérna, és odacsap, a gyerek fogja tudni, hogy kiérdemelte, és nem fog lelki sérüléseket szenvedni. Hiszen nem azért kapott ki, mert a szülő szadista, hanem azért, mert neki sincsenek kötélből az idegei.

Viszont ha valaki azt mondja a gyereknek, hogy majd ha hazaérünk ezért kikapsz, és megteszi, az nagy sérülést okoz a gyereknek. Ha addigra már lehiggadt a szülő, és "elvből" veri meg a gyereket, azért, mert megteheti, mert ő az erősebb. Ez a nagy baj!

Most lehet akkor lehurrogni!

Amúgy hogy a konkrét kérdésre is válaszoljak, más gyerekét tényleg nem kéne megütni, szóval akkor inkább ne vállald őket.

2022. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Tedd zsebre a kezed!

A konkrét szituációban pedig tényleg fontos lenne tudni, kié volta játék, mik a szabályok ebben a családban. Ha a nagy gyerek a tulajdonos, ki kell bírni a kicsi vinnyogását. Esetleg ki lehet küldeni a nagyot a kincsével, ne villogjon vele a testvére orra előtt. De kivenni a kezéből, és odaadni a másiknak, szerintem nem helyes.

Ha közös a játék, vagy egy harmadik gyereké, az más szituáció.

2022. jún. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Én hàtbavàgtam volna...lesz@rom a liberàlis irànyzatot. Nehogymàr egy kis hülyegyerek engem csapkodjon, mert olyanja van.Azért a lóf@sznak is van vége.
2022. jún. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Tehát adott egy 4 éves gyerek, aki feldühödik valamin, ezért üt. Adott egy felnőtt, aki feldühödik valamin, ezért legszívesebben megütné a gyereket. Én felnőttként azért úgy érzem, hogy már jobban tudok uralkodni az indulatomon, mint egy 4 éves, ezért senkit nem ütök meg dühből. Meg úgy egyébként sem. Természetesen nem helyes, hogy egy 4 éves gyerek mérgében megüt valakit, de eszembe nem jutna visszaütni. Az pont azt mutatná a gyereknek, hogy verekedni rendben van, ütéssel oldjuk meg a problémáinkat. Én azt szoktam csinálni, hogy kap a gyerek mondjuk 5 vagy 10 percet, amíg használhatja a játékot, de utána oda kell adnia a másiknak, majd 10 perc után újra megkaphatja. Ha nem válik be, akkor elteszem a játékot. Ha megüt dühében, szintén elteszem a játékot, és aznap már nem játszhat vele.
2022. jún. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Derjaderja ***** válasza:
7. Még a nem liberális irányzatokban sem legális indulattal viss
2022. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Derjaderja ***** válasza:
Visszavonult.
2022. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!