Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Földhöz vágja magát a 18...

Földhöz vágja magát a 18 hónapos gyerekem. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv.

18 hónapos kislányom pár hónappal elkezdte a hisztijét, és sajnos egyre jobban belemerül. Valószínűleg nem jól reagálom le a hisztiket, és ezért durvul (én erre gondolok) Csaptam a kezére már, fülét kicsit megrángattam, fenékre csapás megvolt, de úgy gondolom ő ezeket nem érti, fölöslegesen csinálom ezeket. Kicsi korában nagyon aranyos volt, eljátszott, nézelődött, nem volt sírós. Olyan mintha kicserélték volna. Ha 2 percig nem vele van foglalkozva üvölt, sikít, ha valamit nem szabad neki, akkor begörcsöli magát és nem áll a lábára, hanem hempereg. A lépcsőn alig bírom felvinni mert dobálja magát, ha mondom hogy menjen fel a lábán akkor meg jön a hempergés. (természetesen fogom a kezét) A férjem nagyon jó gyerek volt, én sem voltam különösebben rossz. Honnan örökölte, vagy látta ezt a gyerekem?? Szüleim mondták hogy én ilyet nem csináltam ennyi idős koromban. Régebben a fejét verte a falba vagy a padlóba. Napjában 20x van ez kb. Locsoltam le már vízzel is, akkor még jobban sírt. Mindig foglalkozva van vele, leülök vele mindenfélét csinálni, de nem érdekli semmi. Ha rajzolnák akkor fogja a filcet és rohangál vele, ha zenét hallgatunk kb 2 perc és unja. Nagyon nehéz vele itthon. Jövő héttől megy napközibe heti 2x fél napot.

Valaki esetleg hasonló helyzetben? Mit csináljak a hisztis gyerekemmel?


2015. febr. 1. 12:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

Igen, elég rosszul állsz hozzá. Ugyanis oké, hogy néha az ember kimerült, fáradt és nem feltétlenül tud következetes vagy türelmes lenni, és ilyenkor reagál a hisztire, de ez a legrosszabb.

Ilyenkor két dolgot tehetsz, vagy nem veszel róla tudomást, fogod magad és kimész, ő meg had hisztizzen, majd megunja, ne félj, úgyis abbahagyja, és rá fog jönni, hogy hisztivel semmire sem megy.

Vagy a másik, ami nálam nagyon bevált, hogy fogtam és ilyenkor magamhoz öleltem és elkezdtem szeretgetni. Iszonyatosan mérges volt, csinálta tovább a hisztit, de én csak öleltem és pusziltam és nem telt el 10 perc, megnyugodott és abbahagyta a hisztit. Mert látta, hogy nem éri el, amit akar, plusz meg is nyugodott.

Illetve még egy harmadik dolog, de ez minden estben válik be, hogy találsz valamit, látnivalót, tennivalót, ami érdekesebb, mint az adott dolog, amiért hisztizik, így eltereled a figyelmét a hisztiről.

Tudom, sokszor nehéz, de ha állandóan így reagálsz a hisztire, hogy rángatod a fülét, a kezére vagy a fenekére csapsz, akkor az ég világon semmit nem fogsz vele elérni, csak még hisztisebb és kezelhetetlenebb lesz.

Több türelmet!

Ha az első lépéseken túl vagy, akkor utána már sokkal könnyebb lesz! Kitartás!

És kitől örökölte? Minden gyerekben megvan a hisztire való hajlam, a legtöbbször viszont maga a hiszti kezelése, a hozzáállás, a szülő türelmetlensége az, ami kiváltja azt, hogy valamely gyerek alapvetően hisztis legyen. Tehát ne a felmenőkben keresd a hibát, hanem változtass te magad a hozzáállásodon. Vezess be bizonyos szabályokat, illetve tanuld meg kezelni a hisztit, és legyél sokkal türelmesebb! Még ha olykor nagyon nehéz is.:)

2015. febr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom hamar átesett a szimpla hisztin.Hányásig nyomta!

Kaptam a pohár víz tippet. Hát, én annyit újítottam rajta, hogy volt egy virágöntözős flakonom, amivel az orchideákat spricceltem.

Egyszer pont a kezemben volt mikor a lányomra rájött a "nem kell az ebéd, turorudit akarok" parádé. Felkaptam a flakont és spicc! Felháborodott. Háromfújásra lenyugodott. Azután elég volt a legtöbbször megemelni a flakont.

2015. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem feltétlen Te rontottad el..... Nekem is másfél évesen a kisfiam ezt csinálta, de nem nekem, hanem a magánbölcsibe a gondozónéninek. El is küldték neurológushoz, aki nem állapított meg semmi idegrendszeri eltérést. Így kivettem onnan két éves korában, és egy másik közösségbe raktam másik gondozónénivel, ott nem volt vele semmi baj. Esetleg Te is elvihetnéd szakemberhez, hogy kizárjanak ezt-azt (pl autizmus).
2015. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3-as. Igen, én is gondoltam már erre hogy nem-e valami baja van a lánynak. :( Én már tettem itt fel kérdést ezzel kapcsolatban (autizmus) de kiröhögtek :( Mert nekem ez furcsa hogy egy gyerek aki teljes mértékben el van látva, foglalkozva van vele, így csináljon. Minden nap sétálunk, eszünk, iszunk, kimegyünk motorozni, bent rajzolnánk. De valameddig érdekli és aztán megy a cirkusz. A háziorvosnak mondjam hogy küldjön minket el szakemberhez? Őszintén remélem hogy hogy csak rossz!
2015. febr. 1. 13:59
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
2015. febr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
Persze, lehet az is, hogy szimplán csak hiszti, de lehet más is. Háziorvos adta nekünk is a beutalót, mivel a magánbölcsibe javasolták a neurológust ugyanezekért a dolgokért, amit a Te kislányod csinál. Csak nekem nem otthon csinálta. Attól nem lesz bajotok, ha elmentek. Legfeljebb megnyugszol:) Nálunk a személlyel volt a baja (gondozónéni), persze nyilván némi hajlam is kell, hisz más gyereknek is van baja a gondozónénivel, mégsem vágta a földhöz magát. (másfél évesen került magánbölcsibe) Most 4 éves amúgy, és egy teljesen kezelhető gyerek.
2015. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A hiszti korszak eletkori sajatossag. Nem kell kiakadni tole rogton. A tunderi, aranyos gyerekeknel is kialakulhat siman. Sot, azok a gyerekek akik eddig mindent megkaptak, biztonsagban ereztek megukat azok sokszor durvabban hisztiznek. Ok nagyobb biztonsaggal feszegetik a hatarokat mert tudjak, h van hova "hazaterni". Kitartas, elmulik, nem kell dokihoz vinni, semmi baja. Olvasd el az elozo linket a hisztikezelesre.
2015. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Előző vagyok, de lehet, hogy a Te kivetülésed, és benned dúl sok indulat, amit elfojtasz- ez is lehet szerintem. De ezt is szakember látja, szakember tudja megmondani. Mert ha tényleg baj van, akkor mielőbb el kell kezdeni a fejlesztését. Persze, lehet, hogy tényleg nincs semmi baj:)
2015. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
7-es - írod, hogy nem kell dokihoz vinni. Sok szülő örült volna, ha dokihoz küldték volna, és előbb kiderült volna a baj. Azzal, hogy elmennek, nem lesz semmi baj, legfeljebb megnyugszik az anyuka, hogy na, ilyen a gyerek. Minket a fenti viselkedéssel dokihoz küldtek.
2015. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hát pont olvastam a cikket, ugyanis ma ennek szenteltem a napom :) De köszi a segítséget nagyon :)

Azt fogom csinálni hogy elviszem orvoshoz. Lehet jobb lenne már túl lenni rajta.

2015. febr. 1. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!